Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Stuki w silniku.

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    147
    BMW
    było e34 3.0 m60
    Skąd
    śląsk/zabrze
    może to być alternator , rolki , pompa wspomagania , albo sam pasek się rozwarstwił , kij wie , nie można dotknąć to ciężko diagnozować :)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Pytanie z innej beczki-jaki masz przebieg auta? Pytam z ciekawości jak to jest z wytrzymałością popychaczy itp.
    Mam najechane 106 000km,niby.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Cytat Zamieszczone przez jacek.k Zobacz posta
    Stuki pochodzą z altenatora - jestem tego niemal pewien a Ty, żeby się upewnić ściągnij pasek klinowy i uruchom auto na chwilę, jeżeli zapanuje cisza zabieraj się za wyjęcie alternatora i wymianę łożysk, w razie czego służę pomocą.

    Daj znać czy miałem rację.
    pozdr
    Niestety intensywnie pracuję w tym tygodniu i nie będę miał chyba czasu na taki zabieg,a cała sprawa wyjaśni się dopiero u mechanika w czwartek.
    Najgorsze jest to,że wszystkie teorie są dość sensowne.
    W każdy m razie dziękuję Panowie za zainteresowanie.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    może pompa olejowa sie poluzowała i jest małe ciśnienie oleju w głowicach.Niech ci najpierw spr.ciśnienie zanim porozbierają motorek.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez siwymetal Zobacz posta
    Mam najechane 106 000km,niby.
    chyba w to nie wierzysz?

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Cytat Zamieszczone przez euro_tuned Zobacz posta
    chyba w to nie wierzysz?
    Kupiłem tutaj w Szwecji,była importowana z Niemiec,z salonu BMW do salonu tutaj,więc prawdopodobieństwo jest duże ale pewności nie ma.
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    może pompa olejowa sie poluzowała i jest małe ciśnienie oleju w głowicach.Niech ci najpierw spr.ciśnienie zanim porozbierają motorek.
    Oddaję ją do dobrego specjalisty od V8 BMW,także raczej będzie wiedział jak ją zbadać.Zasięgnąłem języka tu i ówdzie i wszyscy Szwedzi polecają ten jeden warsztat,co prawda nie autoryzowany ale za to dobry.
    Z tego co słyszałem,dźwięk dochodzi z okolic jednej głowicy,druga jest cicha.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    WWA
    stuki z alternatora przenoszą się na cały silnik z przewagą na stronę kierowcy, masz rozsypane łożyska i pod żadnym pozorem teraz nie poruszaj się tym autem bo uszkodzisz zwoje alternatora lub płaszcz wodny i wpadniesz na niezłe koszta.

    zdjęcie paska klinowego trwa 5 minut - ja bym nie czekał do czwartku i dla komfortu psychicznego wyjaśnił sprawę, zwłaszcza, że teorii przybywa ;)

    jeśli nie masz czasu możesz posłużyć się stetoskopem (uwaga na uszy), jednak zdjęcie paska daje całkowitą pewność
    pozdr
    Ostatnio edytowane przez jacek.k ; 09-01-2012 o 08:43

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    ja też bym nie wytrzymał i odrazu pasek do zwalenia.Więc czekamy na info i oby to był alternator.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    i co ??? jest to alternator????
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Cytat Zamieszczone przez jacek.k Zobacz posta
    Stuki pochodzą z altenatora - jestem tego niemal pewien a Ty, żeby się upewnić ściągnij pasek klinowy i uruchom auto na chwilę, jeżeli zapanuje cisza zabieraj się za wyjęcie alternatora i wymianę łożysk, w razie czego służę pomocą.

    Daj znać czy miałem rację.
    pozdr
    Witam ponownie,diagnoza 100% trafiona (Ty to jesteś) ,dziś wróciłem z warsztatu po diagnozie i gość jak to usłyszał,od razu wziął stetoskop i przyłożył do alternatora i się okazało,że jest roz.......ny,no i niestety trzeba wymienić.Regeneracja nie wchodzi w grę bo jest prawie tak droga jak nowy więc bez sensu.
    Przy okazji się okazało,że uszczelniacze na jednym cylindrze są wyjechane i wcześniej czy później trzeba będzie wymienić ale mechanik powiedział,że to grubsza robota i będzie drogo.
    Ogólnie po diagnozie silnika wyszło,że jest w bardzo dobrej kondycji (mam na myśli ciśnienia).
    W sumie się cieszę,że to tylko to ale i tak będzie bolało ok.15 000sek (7 500PLN) wraz z wymianą paska wielorowkowego,zamka od klapy silnika i jednej albo dwóch rolek.
    Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i trafną diagnostykę na podstawie samego dźwięku (jacek.k wielki szacun).Pozostało czekać na odbiór we wtorek albo środę bo alternator jedzie z Niemiec i wreszcie będę mógł dalej się wozić.Pozdrawiam.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •