Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Czy ktos potrafi zdiagnozowac taki blad silnika ???

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Pablo745i
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    26
    BMW
    745i E65
    Skąd
    Ustroń

    Czy ktos potrafi zdiagnozowac taki blad silnika ???

    Witam.

    Co jakis czas zapala mi sie kontrolka service engine soon. Po podłączeniu do kompa przez INPA wyskakuje taki błąd :

    2738 CDKKAT - Catalytic-converter conversion
    P0420 Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 1)
    Error counter: 1 Logistic counter: 40
    Mileage 153104 km Exhaust mass flow filtered (msabg) 8.00 kg/h rel. air filling (rl) 21.75 % Exhaust temp. cat out of modell(tikatm) 515.00 Grd C Ist lambda sensor value corr.(lamzak) 1.00 -
    Signal or value below threshold Test conditions fulfilled Error present now and already stored Error would cause a warning lamp to light up diagnose active MIL on
    Error code: 27 38 E2 11 04 20 01 28 4A C2 02 1D 71 10 FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF FF ================================================== ===========

    Jesli ktos potrafi to rozszyfrowac, to z gory dziekuje za pomoc, dodam ze fachowcy wymienili mi juz cewki i swiece, a problem pozostal, wiec nie chce wyrzucac kolejnej kasy, a problem pozostanie.

    pzdr.
    Pawel

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    47
    BMW
    E65 730d 2004
    Skąd
    Poznań
    Skoro cewki i świece wymienione, to może sam kat jest problemem? Pisze że efektywność systemu katów poniżej progu. Może któryś kat masz wypalony. Jeździsz na LPG?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Pablo745i
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    26
    BMW
    745i E65
    Skąd
    Ustroń
    Tylko benzyna. kat czyli katalizator? tylko jak sprawdzic ktory sa dwa prawy i lewy.
    Ostatnio edytowane przez Pablo745i ; 18-12-2011 o 20:01

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    47
    BMW
    E65 730d 2004
    Skąd
    Poznań
    Hmm nie mam V8 więc nie wiem który to bank 1, ale myślę że koledzy którzy użytkują te auta podpowiedzą Ci. Jak już się dowiesz, zawsze można wymontować i sprawdzić kata - koszt nie będzie wielki, a nawet jak masz pojęcie możesz samemu sprawdzić. Miałem przypadek w mojej A8 4.2, że gdy wyjąłem katalizator, cały wkład wysypał mi się na ziemię, po prostu rozleciał się w drobny mak, z tym, że auto chodziło na LPG. Dodatkowo błędy mogą powodować sondy lambda ale tu raczej komp wyrzucałby ich błąd. Na twoim miejscu zdemontowałbym kata i sprawdził go.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    ja mam wywalony katalizator i nic się nie dzieje :)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    47
    BMW
    E65 730d 2004
    Skąd
    Poznań
    To jak oszukałeś sondy? Przecież będą rzucały błędami, że spaliny są nie takie jak powinny być...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Pablo745i
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    26
    BMW
    745i E65
    Skąd
    Ustroń
    Bank 1. Ktory to bedzie katalizator moze ktos wie, prosze o pomoc.

  8. #8
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Patrzac w kierunku jazdy Bank1 to prawa strona silnika (od strony pasazera)
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Pablo745i
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    26
    BMW
    745i E65
    Skąd
    Ustroń
    Greg widze ze ogarniasz temat. Moj mechanik ktory ma mi to zrobic, twierdzi ze powinienem oba katalizatory wymienic, analizujac powyzszy blad uwazasz tak samo? Czy myslisz ze wystarczy tylko ten prawy bank 1 ?

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Teoretycznie należałoby takie rzeczy robić parami. Świec też nie wymieniasz pojedynczo.
    Skoro jeden się skończył, to jest prawdopodobieństwo, że zaraz drugi też będzie do wymiany.

    Problem może być też spowodowany samą sondą lambda. Może warto najpierw zamienić sondy za katami miejscami i zobaczyć czy nadal z tej samej strony jest problem. Jeśli jest przeniesie to sonda jest do wymiany
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •