Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Strzelił gaz i teraz ma straszie wysokie obroty.

  1. #11
    NBA73NP
    Gość
    ja mam ten sam problem tylko u mnie pokazuje spalanie ok30,20 litr€w a na benzynie mam obroty 500 czy to to tosamo

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar Wicio
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    36
    BMW
    E23 2.8i
    Skąd
    Otwock
    ale tylko tak pokazuje czy masz takie spalanie? U mnie obroty trzymają się powyżej 1800 :(

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar patyk1985
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    17
    BMW
    E23
    Skąd
    Warszawa
    Jest to zawór powietrza dodatkowego i na pewno nie jest przyczyną tak wysokich obrotów ale jeżeli nie działa jak wspominasz to warto to przy okazji naprawić.
    Sprawdź czy pracuję płynnie klapka w przepływce oraz czy przepustnica jest odpowiednio zamknięta na biegu jałowych. Miałem kiedyś sytuacje że końcówka linki od kick down-a przyblokowała przepustnice i nie była domknięta stąd miałem wysokie obroty ale to tylko jak masz automata . Warto też obejrzeć przewody podciśnieniowe podłączone do kolektora ssącego.

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez patyk1985 Zobacz posta
    Jest to zawór powietrza dodatkowego i na pewno nie jest przyczyną tak wysokich obrotów
    Jeśli jest cały czas otwarty to dlaczego nie?


    Swoją drogą, zadbajcie o układ zapłonowy(wymieńcie nie tylko świeczki a także kable, kopułkę i palec) oraz o regulację zaworów, to strzałów z gazu nie będzie.
    W oplu 1.8(zwykły jednopunkt 90KM) kombinowałem z dolotem gazu jak koń pod górkę i nigdy strzału nie było.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar Wicio
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    36
    BMW
    E23 2.8i
    Skąd
    Otwock
    zaworek już jest zamówiony zapewne dopiero w nowym roku to wymienię ponieważ teraz wyjeżdżam. Napiszę czy wymiana zbiła obroty czy nie. Świeczki, przewody, itp powoli będę wymieniał ja się cieszę że samochód udało mi się ruszyć :D

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar patyk1985
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    17
    BMW
    E23
    Skąd
    Warszawa
    otwarty zawór powietrza dodatkowego nie powoduje aż tak wysokich obrotów (1800) przyczyna tkwi gdzie indziej. Skup się na szczelnym dolocie i na przypustnicy kolektora ssącego. A jeżeli chodzi o strzelający gaz sprawdź przewody i kopułkę świece i czelność ukł. dolotowego.

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Przy otwartym cały czas zaworze, na ciepłym obroty będą wyższe niż na zimnym, więc jest to realne. Tym bardziej, jeśli przesłona jest całkiem uszkodzona.

    Przy nieszczelności w dolocie silnik by kulał, z racji nieszczelności za przepływomierzem.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar patyk1985
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    17
    BMW
    E23
    Skąd
    Warszawa
    tak będą wyższe ale jeszcze raz napiszę że nie będą miały aż tak wysokich obrotów

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar Wicio
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    36
    BMW
    E23 2.8i
    Skąd
    Otwock
    Niestety patyk1985 mylisz się po wymianie zaworka obroty silnika uspokoiły się i jest tak jak powinno być. Wszystkiemu winny był ten dodatkowy zaworek. Dziękuję wszystkim za pomoc samochodzik znów sprawny

  10. #20
    Początkujący Użytkownik Awatar patyk1985
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    17
    BMW
    E23
    Skąd
    Warszawa
    hmm człowiek uczy się całe życie ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •