Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Fotele z masażem - jak rozpoznać

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    kajciu, dobrze ci działa ten masaż-fotel...to taki "pic na wode" :D

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    A jednak? Najlepsze jest jak chcę wyłączyć to muszę się chwilę zastanowić i "podpytać półdupki" czy aby to ustrojstwo wyłącze w odpowiednim momencie żeby równo w fotelu się siedziało:D

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Jak nie wyłączysz "odpowiednio" to potem powietrze i tak zejdzie.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez b.a Zobacz posta
    Podłączę się. Też mam zamienione fotele i mam takie pytanie czy ktoś zna różnice foteli przed a po lifcie?
    a to, Kolego, Tobie nie działają ?

  5. #25
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez b.a Zobacz posta
    Podłączę się. Też mam zamienione fotele i mam takie pytanie czy ktoś zna różnice foteli przed a po lifcie?

    Fotele przd i poliftowe mozna rozpoznac po plastikowej harmonijce przy zapieciu pasa bezpieczenstwa.

    W przedliftowych fotelach harmonijka jest dosych chuda a w poliftowych znacznie szersza.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #26
    Początkujący Użytkownik Awatar b.a
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    53
    BMW
    750 e65, 850 e31
    Skąd
    Lębork
    Nie mając obecnie wentylowanych foteli w wersji po lifcie mogę kupić fotele przed liftem z wentylacją? Czy będzie działać?

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Kolego, jak nie masz wentylowanej skóry, to którędy miałoby powietrze się wydostawać ? Jeśli kształt skóry na obu fotelach jest taki sam, to samą skórę możesz przełożyć, ale z kolei w fotelach bez wentylacji prawdopodobnie nie ma otworów na wentylatory, więc lipa. Można wyciąć, ale gąbka będzie się kruszyć. Ostatnio dokładałem sobie masaże do moich foteli i prawie wszystko pasowało, więc pokombinować się opłaca. Musiałem dołożyć trochę instalacji i wymienić uchwyty poduszek masażu. Myślę, że podobnie będzie z wentylacją. Proponuję zacząć od dokładnego przestudiowania schematu foteli, konkretnie wentylacji. Wtedy zobaczysz, czy oprócz wentylatorów, sterownika w podłokietniku i części instalacji, nie będzie jeszcze czegoś brakowało. Potem dowiedz się, czy siedzisko i oparcie we wszystkich wersjach mają otwory na wentylatory. Najlepiej kupić fotele i przełożyć.
    Jakbyś chciał, to ja mam do sprzedania fotele w bardzo dobrym stanie z wentylacją i podgrzewaniem. Przekładasz bebechy i gitara. Fotele są czarne. Pzdr
    Acha odpowiadając na Twoje pytanie, to ja mam fotele poliftowe a kupiłem przed lift i po podpięciu kostek wszystko śmigało, więc odwrotnie też powinno ...
    Ostatnio edytowane przez jaro_alfa ; 13-06-2012 o 14:48

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Ciekawi mnie czy fotele z wentylacją wykorzystują działającą klimatyzację czyli chłód , czy to tylko niezależny wiatraczek który sobie dyma bez względu na porę i wyłączoną lub włączoną klimę

  9. #29
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Z tego, co podpowiadają mi wyczytane wcześniej informacje na forum (co prawda głównie dotyczące E38, ale zawsze), są tylko wiatraczki, jak to sprytnie określiłeś, "dymające" niezależnie od klimy ;-) Ale uczucie chłodu jest naprawdę odczuwalne, testowane właśnie w E65.
    Uważam to, oczywiście zaraz po komfortowych fotelach i grzaniu tyłka, za absolutny "must have", o dużo większym priorytecie niż lipny masaż (czy to w E65, czy w E38, widzę z opisu, że działa tak samo).
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 13-06-2012 o 19:26

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Tak dokładnie to są wiatraczki (jest ich chyba 7 lub 8) o średnicy około 5 cm i działają niezależnie od klimy. Oczywiście bardziej odczuwalny chłód jest przy włączonej klimie, kiedy temperatura wewnątrz auta jest niższa. Jak dla mnie bomba !
    Co do masażu, to na początku byłem trochę rozczarowany. Wydawało mi się, że bardziej przyda się masaż pleców niż tyłka, ale po 700 kilometrach jazdy z masażem, odczułem dużą poprawę, więc myślę, że takie umiejscowienie poduszek było przez konstruktorów przemyślane. Logiczne jest, że unoszące się półdupki, to również praca dolnych partii mięśni pleców.
    Reasumując, jestem zadowolony również z masażu.
    Pzdr
    Ostatnio edytowane przez jaro_alfa ; 14-06-2012 o 07:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •