Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Wątek: Wyścigowe E23

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar anjinsan
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    38
    BMW
    E24, E23, E30, E39
    Skąd
    Warszawa

    Wyścigowe E23

    Przedstawiam wyścigowe E23 zbudowane na bazie 728is kupione z parkingu policyjnego za 400,00 zł. Dlaczego E23 na wyścigówkę? Tak przekornie... Wymieniłem standardowe zawieszenie na B6 zmodernizowane na B8, przygotowane ze sprężynami H&R do tego nowe wahacze, drążki kierownicze, mocowania amortyzatorów, tuleje belki itp. Zamontowałem tez tylny stabilizator od 745i. Skrzynia biegów 6-biegowa i jednostka napędową pochodząca z E38 740 + szpera od E24 M6 z przełożeniem 3,73 + nowe koło dwumasowe i sprzęgło LUK, nowy wysprzęglik i pompa sprzęgła. Mechanizm zmiany biegów typu sport-szift z tulejkami mosiężnymi dopasowanymi przez tokarza. Hamulce ze względu na to, że w E23 niczego się nie dopasuje pozostały seryjne, ale po regeneracji z nowymi tłoczkami + tarcze i klocki hamulcowe EBC. Układ wydechowy bez katalizatorów, tłumik środkowy typu gitara z 745 i tłumik końcowy SUPERSPRINT z E28 535i. Przednia belka przerobiona w celu zmiany kątów i wyprzedzenia przednich kół. Tylna belka również przerobiona na wersję z regulacją zbieżności. Oczywiście środek wybebeszony. Zderzak przedni zastąpiony pasem przednim z E21 a właściwie dwoma pasami, bo zabrakłoby towaru. Tylny zderzak włókno szklane własnej produkcji. Lampy przednie przerobione na pojedynczą lampę wraz z atrapami, na które zużyłem 4 atrapy. Rzeczy na przyszły sezon to klatka, ekumaster i dalsze odchudzenie. W tej chwili auto waży 1300kg, posiada moc 293KM i przyspieszenie 5,5s do 100km. Osiągnięcia: w tym roku wicemistrzostwo sezonu pucharu YONGTIMER PARTY w klasie 3000+, w zeszłym III miejsce...






  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Przód fajnie wyszedł, jednak ja nie lubie wybebeszania środka bo za wiele to nie daje a auto traci funkcjolaność fajniejsza było by auto w pełni funkcjonalne a jednak dobre i do ścigania

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar anjinsan
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    38
    BMW
    E24, E23, E30, E39
    Skąd
    Warszawa
    Wszystko zależy co kto woli i jaki posiada budźet. Mam jeszcze 735iA E23 z niezłym wyposażeniem i 635CSiA E24, a to auto przeznaczone jest tylko na imprezy motorsportowe.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    Przód fajnie wyszedł, jednak ja nie lubie wybebeszania środka bo za wiele to nie daje a auto traci funkcjolaność fajniejsza było by auto w pełni funkcjonalne a jednak dobre i do ścigania
    wybebeszenie daje wielką różnicę bynajmniej ja odczuwam. Mam wyciętą deskę rozdzielczą zostały tylko kierownica i liczniki, a tak to nie ma nigdzie plastików i robię z pod świateł samochody które mają po 120 koni.... CItroenem ax'em hehe

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Jeden z ciekawszych projektów prezentowanych tutaj...

    Jedynie zamiast tego alu V8 bardziej pasowałoby tam przynależne do epoki M30.
    Znając specjalność autoclassicservice zmotanie strokera na kultowych gratach Dbilasa czy Schricka, baranach, 6 przepustnicach i innych rarytasach przyniosłoby dużo większy ładunek kultowosci temu projektowi.

    Tyle że sam wałek do takiego R6 jest wart więcej niż cała alu Vka wyszarpana z byle Angola, 280 kucy w serii bez dłubania, jak sądzę opłacalność zadecydowała tu o wyborze jednostki.

    Gdyby kiedyś budżet się zmienił jest jeszcze S38 :D

    Szkoda, bo pewne tematy typu M88 i klimat Rennsportu odchodzi w niepamięć, oby jak najwięcej tego typu zajawek hołdujących tamtej epoce.

    Tak czy inaczej gratulacje i powodzenia.
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    Miałem okazje oglądać e23 i e24 które niesamowicie mnie urzeklo i choruje teraz na takie. Pozdro
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar anjinsan
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    38
    BMW
    E24, E23, E30, E39
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Jeden z ciekawszych projektów prezentowanych tutaj...

    Jedynie zamiast tego alu V8 bardziej pasowałoby tam przynależne do epoki M30.
    Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Z tym, że nie stać mnie na zmodernizowane M30, które było w tym aucie ale się skończyło, bo przy 7 tyś obrotów zerwał się klin na wałku i silnik powiedział papa... A był w nim wałek katkamsa za 2,5 tyś, lekkie koło zamachowe i alpinowskie barany, które razem z wałkiem trafiły do mojej E24. S38 też super sprawa... Ścigam się dla przyjemności za co mi nikt nie płaci i dlatego V8, która w razie poważnej awarii dostępna jest od ręki w rozsądnych pieniądzach. Zaś M30 bez dłubanka nie poradzi sobie z konkurencją. Wkażdym razie w aucie, które traktuję jako klasyk nie wyobrażam sobie plastiku.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Bardzo ciekawy projekt pod w/g technicznym i wizualnym! Pogratulować!!!

  9. #9
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Bardzo fajny projekt!
    Nie myślisz o obspawaniu i klatce? Mega wzmacnia i usztywnia konstrukcję.
    Zawiecha też jest lekko miękka jak na tor ;)
    Ale radośc z jazdy napewno jest duża. :D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar anjinsan
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    38
    BMW
    E24, E23, E30, E39
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez EVAN Zobacz posta
    Nie myślisz o obspawaniu i klatce? Mega wzmacnia i usztywnia konstrukcję.
    Zawiecha też jest lekko miękka jak na tor ;)
    Ale radośc z jazdy napewno jest duża. :D
    O klatce napisałem w opisie a zawiecha utwardzona w zerkopolu. E23 jest zupełnie inne niż inne rekiny i wyboru nie ma, wiec trzeba kombinować. Będą jeszcze grubsze stabilizatory z M5 E34 S38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •