Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Wątek: E38 m73 v12 lpg

  1. #41
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Znajdą się pewnie ludzie którzy wymyślą inne elementy. Te które proponuje Twój warsztat na pewno sobie poradzą, a skoro proponują taki setup tzn. że coś tam się znają, więc i wtopy z montażem być nie powinno ;)

  2. #42
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    A jaki zakres cenowy Ci zaproponowali..?
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kociniak08
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    329
    BMW
    e38 750
    Skąd
    Jawor
    Wycenili ten zestaw z montażem na 6tys zł.
    Było BMW e32 750 V12

  4. #44
    Vip Vip Awatar tiron
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    760
    BMW
    E38 750IA ACS INDIVIDUAL, E31 850CSI pakiet,manual :)
    Skąd
    Nowy Targ
    Jako,że posiadam u siebie w V12 LPG może i moja opinia będzie przydatna...Na początku (2lata temu) wszystko było OK.2xSTAG 300 na parownikach GOLD oczywiście też x2, sportowe wrtyski,zakład,który montował już setki instalacji....Kilowmetrów na tym gazie zrobiłem może 2tyś bo "czarnula" zimy nie widzi a sezon czasami rozpoczynałem później ze względów na modyfikacje.I jakież moje zdziwienie było,gdy po 2tyś km nagle zaczynam czuć ulatniający się gaz pod samochodem ,uznikający płyn chłodniczy no i dziwna sprawa-jedna sekwencja(komputer) pracuje normalnie a drugi cały czas zachowuje się jak przy pustej butli-czyli nie podaje gazu :( Szybkie rozeznanie i najprawdopodobniej parownik przepuszcza gaz do układuchłodzenia lub płyn chłodniczy do układu wtryskowego (jeszcze gorszy wariant).Co mogę powiedzieć : jak nie robisz więcej niż 10tyś km rocznie to nawet nie myśl o gazie do V12.Ja po tym sezonie wypierdzielam instalację chyba,że stanie się cud i po naprawie nic się nie będzie psuć ponownie.
    740 e38 NA CZĘŚCI...czas na zmiany :D

  5. #45
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Chyba, że założysz wtrysk ciekły. Ostatnio dużo jeżdżę takim autem, trzeba przyznać, że to jest gaz, który wreszcie kiedyś do siebie założę. Oczywiście nie do e32 :) Zero gratów pod maską, czysto, schludnie, odpalasz na czym chcesz, brak parowników, węży, wpinania się w układ chłodzenia.

    Instalacja kosztowała 5800 PLN do chipowanego silnika VW 1.8T na 200hp i chodzi genialnie. Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów, a kumpel robi 100kkm rocznie, więc będę miał pojęcie o ewentualnych niedomaganiach. Na razie zrobione 20 tyś bez problemu.

    Instalacja do 6 cylindrów to koszt 7000 PLN, więc do V12 będzie pewnie dwa razy tyle. Opcja mało opłacalna, ale dodałem swoją opinię na temat, który pewnie nie jednego interesuje. Mnie interesował odkąd się pojawił.

    Ceny z Warszawy, ostrobramska, instalacja Vialle. Audi na autostradzie z tempomatem 160km/h pali niecałe 10 litrów gazu.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 01-06-2015 o 19:42
    pozdrawiam Bartek

  6. #46
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    V generacja do V12 to jeszcze za wcześnie. Dzwoniłem w kilka renomowanych miejsc i nigdzie się*tego nie podejmą żeby mieć*pewność,*że wydoli na wyższych obrotach. Ograniczeniem jest podobno pompa w zbiorniku gazu.

  7. #47
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Zgadza się, tutaj musisz założyć dwie pompy, czyli obawiam się, że dwa dwa zbiorniki.

    Napisałem o tej instalacji jako o ciekawej alternatywie, która już zeszła pod strzechy. Nigdy nie mogłem się przekonać to tych parowników, instalacji, potem nieszczelności itd. Teraz zaczyna to wyglądać w cywilizowany sposób.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 02-06-2015 o 07:17
    pozdrawiam Bartek

  8. #48
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    problem z założeniem V gen do v12? to jacyś nędzni gazownicy, którzy się boją tego założyć bo pewnie niewiele mieli styczności z tym tematem. mam u siebie w V8 icoma zakładanego w Niemcowni. Są 2 komputery, z których każdy obsłuży do 6cyl czyli łącznie 12. Pompa wydoli bez żadnego pierdnięcia bo na tych instalacjach latają RS6 czy inne merce AMG i nie mają montowanych ani 2 pomp ani 2 zbiorników

  9. #49
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Nie wydaje mi się.

    Ostrobramska w Wawie i Na Gaz w Łodzi to są najlepsi gazownicy w kraju. Obie firmy, podobnie jak producent instalacji Vialle twierdzą, że wydajność pompy starcza na 140kW z 20% zapasem. Innych instalacji ciekłych w Polsce dostępnych jeszcze nie ma.

    Widocznie piszesz o innych producentach instalacji, jeżeli znasz szczegóły innych producentów daj znać.

    Sprawdziłem na stronie Vialle, że już mają w ofercie pompy powyżej 140kW, ale szczegółów brak. Pewnie kwestia czasu.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 03-06-2015 o 20:36
    pozdrawiam Bartek

  10. #50
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    być może w vialle tak to wygląda ale już za moment będzie dostępny prins na ciekłym wtrysku a icoma rzeczywiście w Polsce nie montują ponieważ się wycofali. Na zachodzie bardzo ciężko znaleźć ludzi montujący Vialle z racji np bardzo awaryjnych wtrysków, które tanie nie są.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •