Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Turbosprężarka w e65

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    105
    BMW
    E65 730D ex E38 740i ex E39 530d
    Skąd
    Dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez euro_tuned Zobacz posta
    Oczywiście mylicie pojęcie chipowania, i przebiegu momentu obrotowego. Przecież silnik diesla od samego dołu ma największy mooment obrotowy. Więc jak ktoś mówi, że chipował i budzi mu się od 2k to gada jakieś bajki. Od 1000obr/min nie musi iść na full, ale jak kolega pisze, że wszyscy go wyprzedają to nie może przecież być ok. Jak dla mnie to chyba turbina. Miałem kiedyś podoby problem (w innym aucie) i było podobnie. Okazało się, że sprężarka w środku cała mi zardzewiała. Nie mogłem się zebrać nawet, żeby malucha wyprzedzić. Ale w E65 turbina to około 4000zł, więc wymieniaj/regeneruj dopiero jak będziesz pewny na 100%, że to to.
    Przecież chipowanie ma na celu podniesienie mocy i momentu i to niekiedy kosztem płynnosci rozwijania mocy i o to mi chodziło. Mi też jedzie i to nieżle tylko od około 2 tyś czuć to dużo bardziej. Wiem co mówię:D

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar alcomfilm
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    35
    BMW
    750d F01 wcześniej: 750i F01, 535d E 60, 730d E65 i wiele innych
    Skąd
    Łódź
    A kto Ci robił ten wykres? Słyszałem że w automacie nie da się tego zmierzyć w sposób wiarygodny
    Ostatnio edytowane przez alcomfilm ; 01-11-2011 o 23:20
    Od 20 lat wierny tej marce!

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    105
    BMW
    E65 730D ex E38 740i ex E39 530d
    Skąd
    Dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez alcomfilm Zobacz posta
    A kto Ci robił ten wykres? Słyszałem że w automacie nie da się tego zmierzyć w sposób wiarogodny
    Jetronic Wrocław, posiadają dobrej klasy hamownię:D sprawdż. Jak będę miał chwilę to wrzucę tutaj ten wykres na którym jest krzywa momentu oraz mocy przed i po zabiegu:D

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    zalecam zrobić regenerację razem z montażem w tym samym serwisie, oczywiście polecanym aby nie było trzeba ścierać się po wymianie.
    Natomiast przy tym "cipowaniu" , nie wymaga ono czasami ponownego wgrania???
    Teraz mało co nie wymaga wgrania nowego programu.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar alcomfilm
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    35
    BMW
    750d F01 wcześniej: 750i F01, 535d E 60, 730d E65 i wiele innych
    Skąd
    Łódź
    Może i wymaga tylko jak to sprawdzić. Elektronik to wgrał i nie wiem jak go skłonić aby spradził czy to chipowanie dzała ???
    Od 20 lat wierny tej marce!

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Po tym co napisałaś powyżej to aż ręce opadają :/ Skłonić to zapewne siankiem go możesz, gorzej jak gość nie bardzo wie jak to zrobić :p:D
    Ja nigdy nie "cipowałem" bo i po co, ale może ktoś odpowie czy jest możliwe powrócenie do ustawień fabrycznych? Ja zakładam że tak jednak mogę się mylić :/

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar alcomfilm
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    35
    BMW
    750d F01 wcześniej: 750i F01, 535d E 60, 730d E65 i wiele innych
    Skąd
    Łódź
    Chodzi mi o to że elektronik twierdzi iż chipowany jest sterownik silnika i że takie dane raz wgrane nie mogę się zmienić. Tylko tyle. Dlatego pytam jakich argumentów użyć bo zapewne ma rację że takie dane same nie znikną ... ani się nie przestawią. Coraz bardziej skłaniam sie do tego że to turbina. Kasy szkoda ale jak mnie to mocno wkurzy to w końcu ją pewnie wymienię. Serwis który to zdiagnozował nie będzie mi przecież jej wciskał na siłe. Jeśli to nic nie pomoże to będą szukać dalej.
    Ostatnio edytowane przez alcomfilm ; 01-11-2011 o 08:30
    Od 20 lat wierny tej marce!

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    105
    BMW
    E65 730D ex E38 740i ex E39 530d
    Skąd
    Dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez Roobs Zobacz posta
    Po tym co napisałaś powyżej to aż ręce opadają :/ Skłonić to zapewne siankiem go możesz, gorzej jak gość nie bardzo wie jak to zrobić :p:D
    Ja nigdy nie "cipowałem" bo i po co, ale może ktoś odpowie czy jest możliwe powrócenie do ustawień fabrycznych? Ja zakładam że tak jednak mogę się mylić :/
    Oczywiście że da się przywrócić ustawienia fabryczne,pod warunkiem że przed wgraniem nowego oprogramowania(na czym polega chiptuning) zczytano i zapisano mapę sterowania jaką mamy oryginalnie. Z tego co wiem to w dobrych warsztatach zajmujących się chiptuningiem jest to dość powszechna praktyka.

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar alcomfilm
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    35
    BMW
    750d F01 wcześniej: 750i F01, 535d E 60, 730d E65 i wiele innych
    Skąd
    Łódź
    Chyba mnie nie zrozumiałeś. Miałem na myśli nie to że nie można przywrócić ustawień fabrycznych, tylko to że wgrane oprogramowanie samo nie wyparuje bo gdyby tak się stało to sterownik zwyczajnie przestał by działać a nie dawał objawy podobne do niesprawnej turbosprężarki. Nie jestem specjalistą więc cytuję tu zdanie osoby która chipowała mój silnik :-)
    Od 20 lat wierny tej marce!

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    105
    BMW
    E65 730D ex E38 740i ex E39 530d
    Skąd
    Dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez alcomfilm Zobacz posta
    Chyba mnie nie zrozumiałeś. Miałem na myśli nie to że nie można przywrócić ustawień fabrycznych, tylko to że wgrane oprogramowanie samo nie wyparuje bo gdyby tak się stało to sterownik zwyczajnie przestał by działać a nie dawał objawy podobne do niesprawnej turbosprężarki. Nie jestem specjalistą więc cytuję tu zdanie osoby która chipowała mój silnik :-)
    Ja tylko udzieliłem prostej odpowiedzi na proste pytanie, czy da sie z powrotem wgrać mapę silnika z przed chipowania? A że oprogramowanie samo się nie ulatnia ze sterownika to chyba jasne:D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •