Strona 1 z 44 12311 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 433

W±tek: Witam, nowy w³a¶ciciel E32 "dziadka ze ¦lesina"

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar qba
    Do³±czy³
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Sk±d
    Warszawa

    Witam, nowy w³a¶ciciel E32 "dziadka ze ¦lesina"

    Witam wszystkich, z braku czasu trochê zwleka³em z ujawnieniem siê na forum ze swoim nowym nabytkiem, ale w koñcu uda³o siê znale¼æ chwilê ¿eby napisac parê s³ów i wkleiæ kilka zdjêæ. Domy¶lam siê, ¿e niektórym osobom auto jest znane, bo poprzedni w³a¶ciciel by³ nim na zlocie z Waszego forum.

    Mój nowy nabytek jest w du¿ej mierze spe³nieniem motoryzacyjnych marzeñ.

    Jest to E32 750iL z 1990 roku z przebiegiem 158000 km. Historia auta jest do¶æ ciekawa, poniewa¿ zosta³o kupione jako nowe w nieistniej±cym ju¿ ASO BMW Zaborowski przy ul. Bokserskiej w Warszawie i mia³o dotychczas tylko jednego w³a¶ciciela. Pierwszy w³a¶ciciel w nieprawdopodobny sposób dba³ o auto dziêki czemu w tej chwili jego stan mo¿na okre¶liæ jednym s³owem: powalaj±cy! Wsiadaj±c do niego ma siê wra¿enie obcowania z nowym E32 i w tym co piszê nie ma ani trochê przesady. Lakier jest w 100% oryginalny i zachowany w nienagannym stanie. Rdza jest tematem nieznanym. Skóra we wnêtrzu wygl±da i pachnie jak nowa. Oczywi¶cie ca³e wyposa¿enie wnêtrza, elektryka foteli i kanapy itd. dzia³a. W zestawie narzêdzi jest nietkniêta szmatka BMW. Zamontowana kierownica to do¶æ rzadki model Nardi Woodline z palety akcesoriów BMW. W ka¿dej chwili mo¿na wróciæ do orygina³u montuj±c wielki „kierownik”, bo jest zachowany w idealnym stanie.

    Samochód od nowo¶ci do dzi¶ by³ serwisowany w kilku warszawskich ASO (ostatni oil service w lipcu 2011 przy przebiegu 157000 km) co potwierdza obszerna dokumentacja ³±cznie z faktur± zakupu samochodu. Wiele po¿ó³k³ych ju¿ faktur za serwis i zakup czê¶ci jest jeszcze sprzed demoninacji i opiewa na wiele milionów z³otych:) Ca³e wyposa¿enie fabryczne, ³±cznie z obowi±zkowymi w tamtym czasie chlapaczami zgadza siê z VINem i sepcyfikacj± na fakturze zakupu. Auto posiada kilka smaczków charakterystycznych dla lat 90-tych jak np. fabryczne radio przerobione na kieszeñ co by go nikt nie ukrad³, za¶lepione zamki drzwi pasa¿era i baga¿nika (w ASO, jest na to faktura), czy przet³umaczon± na jêzyk polski i przepisan± na maszynie instrukcjê obs³ugi. Przez ostatnie 5 lat E32 przejecha³o zaledwie 13000 km co roku odwiedzaj±c ASO na przegl±dy. Poprzedni w³a¶ciciel nale¿a³ do osób zapobiegliwych i kupowa³ do auta wiele czê¶ci i elementów „na zapas”. Wszystko dosta³em razem z autem. W¶ród nich jest m.in. wydech do V12 (!), hamulce na przód i mnóstwo dupereli typu dysze spryskiwacza. Wszystko oczywi¶cie oryginalne. Ca³e ¿ycie samochód spêdzi³ w gara¿u w którym czysto¶æ i porz±dek by³y lepsze ni¿ w szpitalu. Do auta dosta³em równie¿ kilkana¶cie starych i trochê wyblak³ych zdjêæ z pocz±tku lat 90-tych. Pokazuj± one to E32 podczas ró¿nych wycieczek po Polsce i Europie.

    Samochód jak widaæ jest na czarnych tablicach. S± to drugie jego tablice, poniewa¿ do ok. 1993 roku auto by³o zarejestrowane w Dziekanowie Le¶nym maj±c inne numery. Niestety przy zmianie w³a¶ciciela nie da siê ich zachowaæ (mimo, ¿e z poprzednim w³a¶cicielem mieszkamy w jednej dzielnicy) nad czym bardzo ubolewam. Byæ mo¿e pójdzie w ¿ó³te blachy? Z rejestracj± longa na zabytek podobno nie ma ¿adnego problemu, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapad³a. Jak w ka¿dym starym aucie i tu jest kilka tematów do dopracowania i do naprawy/wymiany, ale mam nadziejê wszystko powoli ogarn±æ. Dopieszczanie tak utrzymanej E32 to sama przyjemno¶æ. Nie bêdzie ¿adnych zmian, tjuningu, gazu, itp. Ogromne tylne chlapacze te¿ zostaj±. Ma byæ dok³adnie tak jak 21 lat temu. Krzywdy autu na pewno nie zrobiê ale pewnie te¿ chêtnie czasem zapytam bardziej do¶wiadczonych siódemkowiczów o ró¿ne zagadnienia techniczno - eksploatacyjne. U mnie auto nie bêdzie u¿ywane zim± (do t³uczenia ca³y rok na codzieñ mam plastika - nie BMW) i odstawiam je na zimowanie w najbli¿sz± sobotê.

    Bêdê siê stara³ w miarê systematycznie wrzucaæ zdjêcia E32 do tej galerii.

    Poni¿ej fabryczna specyfikacja

    Kod typu GC81
    Typ 750IL (EUR)
    Typoszereg E E32 (2)
    Seria 7
    Rodzaj konstrukcji LIM
    Uk³ad kierowniczy LL
    Drzwi 4
    Silnik M70
    Pojemno¶æ skokowa 5.00
    Moc 220
    Napêd HECK
    Skrzynia biegów AUT
    Kolor ISLANDGRUEN METALLIC (273)
    Tapicerka SIAMGRAU II BUFFALO (0308)
    Data prod. 1990-04-25

    Sk³adanie Wyposa¿enie
    Kod

    Nazwa (interfejs)

    Nazwa (ETK)
    S199A EQUIPMENT FOR LEADED FUEL Brak katalizatora
    S226A SPORTS SUSPENSION SETTINGS Sportowe dostosowanie podwozia
    S288A LT/ALY WHEELS Obr. BMW, st. le. spr. krz. 29
    S320A MODEL DESIGNATION, DELETION Brak napisu modelu
    S416A SUNBLINDS Roleta przeciws³oneczna tylna /boczna
    S428A WARNING TRIANGLE Trójk±t ostrzegawczy i apteczka
    S430A INT/EXT RR VW MIRROR W AUT ANTI-DAZZLE Lust. wew./zew. z automatyk± przyciemn.
    S488A LUMBAR SUPPORT DRIVER/FRONT PASSENGER Podparcie lêd¼wi kierowcy i pasa¿era
    S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasa¿era
    S668A BMW BAVARIA C EXKLUSIV Radio BMW Reverse RDS
    S690A CASSETTE HOLDER Uchwyt kasety
    S850A ADD FUEL TANK FILLING FOR EXPORT Dodatkowe nape³nienie zbiorn. na eksport
    S945 BERUECKS. PREISABHAENGIGKEIT
    S975 SCHMUTZFAENGER HINTEN

































    Ostatnio edytowane przez qba ; 24-10-2011 o 22:02

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Bardzo siê cieszê, ¿e do nas wróci³a! Witam i ¿yczê wielu mi³ych chwil zarówno przy aucie jak i na forum ;)

    P.S. Nie mog³em siê powstrzymaæ :D
    Zielona, ja, Pan Dziadek i kilku ¿uli po lewej ;D

    Kliknij obrazek, aby uzyskaæ wiêksz± wersjê

Nazwa:	IMG_0030.jpg
Wy¶wietleñ:	268
Rozmiar:	97.6 KB
ID:	3635
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 24-10-2011 o 22:22

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar siwymetal
    Do³±czy³
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Sk±d
    Göteborg,Szwecja
    Witam,cacuszko.

  4. #4
    wstrz±¶niêty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Sk±d
    Warszawa
    Blog
    11
    No nareszcie - czekali¶my z niecierpliwo¶ci± :) Witam na Forum :)
    Gra muzyka

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Picollo
    Do³±czy³
    Jul 2011
    Posty
    242
    BMW
    e38 2.8i 2000r
    Sk±d
    Witnica/lubuskie
    siemka ¶wietny egzêpla¿

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 750i
    Sk±d
    Grudzi±dz
    Blog
    1
    a ja my¶la³em ¿e moja ma ma³y przebieg ;o gratulacje takiej sztuki :)

  7. #7
    Vip Vip Awatar tomcad
    Do³±czy³
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Sk±d
    Kraków
    Witaj! Gratulujê nabytku! E32 750IL to kwintesencja BMW :)
    Podoba mi siê kierownica oraz wnêtrze przed liftingiem.
    Kolor nadwozia mniej, bardziej pasowa³ by diamondschwarz.
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  8. #8
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar ManiacDrifting
    Do³±czy³
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Sk±d
    Bikini Dolne
    To auto jest przewspania³e gdy pierwszy raz je zobaczylem na allegro czy tez widzê je ponownie tu odczuwam wewnêtrzne ciep³o bardzo siê ciesze ¿e trafiaj± siê choæ niestety nie liczne tak piêknie utrzymane sztuki Auto w ka¿dym detalu doskona³e i piêkne ma to co bym chcia³ jednak mam jedno ale.
    Chlapacze na tylnym zderzaku których wczesniej nie zauwa¿y³em teraz szybko przyku³y moj± uwagê.
    Jest to jedyna rzecz która psuje ca³o¶æ my¶lê ¿e zdjêcie ich by³o by wielkim + w stronê wizualn±.
    Mam nadzieje ¿e nowy w³a¶cicielu dalej bêdziesz przechowywa³ auto w tak dobrym stanie jak teraz Pozdrawiam!

  9. #9
    u¿ytkownik Awatar ADASIO
    Do³±czy³
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Sk±d
    SILESIA City
    W I T A M :D


    najbardziej zadbane e32 jakie widzia³em

    PS
    Cytat Zamieszczone przez Picollo Zobacz posta
    siemka ¶wietny egzêpla¿
    PICOLLO zlituj siê prosze Ciê
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW G£ÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar qba
    Do³±czy³
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Sk±d
    Warszawa
    Witam

    tuczi - super fotka dziêki za umieszczenie.

    Je¿eli chodzi o chlapacze to wiem, ¿e s± w±tpliwej urody, ale z drugiej strony tak auto wysz³o z fabryki, wszystko zgadza siê z VIN-em i specyfikacj±*na fakturze i chcê to uszanowaæ. Nie mam zamiaru niczego zmieniaæ w aucie oprócz doprowadzania wszystkiego do idea³u. Na t± chwilê uda³o siê ogarn±æ drogiazgi - wyrzuci³em kieszeñ z radia - teraz jest na równi z desk±, nic nie wystaje oraz zosta³ za³atwiony temat gasn±cej tylnej postojówki - winny okaza³ siê zimny lut w przeka¼niku. Od jutra zabieram siê za konserwacjê skóry w ca³ym wnêtrzu ¿eby przez zimê nie popêka³a i aby nadaæ jej nowe piêkno chocia¿ i teraz jest piêkna tylko w niektórych zakamarkach lekko przykurzona:). W pi±tek jestem umówiony na mycie podwozia i w sobotê jedziemy na zimowanie:)

    Je¿eli chodzi o tematy do za³atwienia na wiosnê to kilka rzeczy jest. Najwiêkszym problemem tego auta jest nierówno pracuj±cy silnik na biegu ja³owym po odpaleniu na zimno. O ile przy temperaturze zewnêtrznej ok 20 stopni i wiêcej mo¿na na upartego przyj±æ ¿e jest ok, o tyle teraz auto chodzi mega nierówno i czasem ma ochotê zgasn±æ. Problem trwa do czasu a¿ z³apie trochê temperatury. Pózniej pracuje jak maszyna do szycia i 2 PLN stoi pionowo bez problemu. Wstêpna diagnoza wykaza³a ¿e przep³ywki s± sprawne, podpiêcie pod kompa te¿ niczego nie wykaza³o. Uszczelki pod kolektor te¿ wydaj± siê byæ ok chocia¿ ja mimo wszystko je obstawiam. Mo¿e winne s± czujniki powietrza w dolocie lub jakie¶ elementy uk³adu zap³onowego? Bêdziemy badaæ na wiosnê. A mo¿e macie jakie¶ pomys³y co to mo¿e byæ? Ze wzglêdu na brak katów nie ma sond i ca³ej elektroniki zwi±zanej z oczyszczaniem spalin wiêc to odpada. Chêtnie te¿ siê wkrêca na obroty i mocy mu nie brakuje - problem dotyczy tylko biegu ja³owego.

    Kolejna sprawa to pêkniêta przednia szyba, na szczê¶cie mam doj¶cie do nowego orygina³u ze znaczkiem BMW w korzystnej cenie wiêc co¶ takiego zago¶ci na wiosnê. Poza tym trochê drobiazgów typu dr±¿ki i tuleje wahaczy z przodu, naprawa spryskiwacza reflektorów i szyby (najpewniej zatkany), zakup roletek na tylne trójk±tne szybki i naprawa lub wymiana silniczka od rolety tylnej bo dzi¶ zacz±³ ha³asowaæ:(

    dorzucam jeszcze kilka fotek



    faktura zakupu



    jeden ze starych rachunków





    zestaw kluczy w¶ród nich m.in 2 "scyzoryki" i zestaw kluczyków do oryginalnych ¶rub zabezpieczaj±cych do kó³, 2 diwajsy do odbezpieczania za³o¿onego w ASO immobilisera



    kilka starych zdjêæ E32 z poczatku lat 90-tych, jeszcze na pierwszych blachach z Dziekanowa Le¶nego i na fabrycznych oponach :D Mam wiêcej fotek ale poniewa¿ s± na nich ludzie, wrzucam tylko te.











    nowe M70B50 :gun:





    Ostatnio edytowane przez qba ; 25-10-2011 o 00:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •