Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Sprawdzanie IMPULSATORA na przewodach WN

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    20
    BMW
    e30 325i // e32 750iL
    Skąd
    Warszawa

    Sprawdzanie IMPULSATORA na przewodach WN

    Witam , wiem do czego służy tzw. impulsator na przewodach WN ale mam problem ze stwierdzeniem czy jest on u mnie sprawny. Kostka ma 3 piny, sprawdzałem omomierzem przepływ prądu i jest przejście między pinem środkowym i jednym skrajnym , na drugim skrajnym takiego przejścia nie ma stąd moje pytanie. Impulsator, o którym mowa jest z m20b25 ale w m70 też chciałem je sprawdzić a poza krótszym przewodem wyglądają tak samo. Pozdrawiam
    Drive to Survive

  2. #2
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    z tego co się orientuję, to cewka wysokiego napięcia o której piszesz ma dwa uzwojenia. Jedno jest zasilane przez moduł silnika w momencie kiedy jest potrzebna iskra w komorze, a w drugim uzwojeniu indukuje się wysokie napięcie którego jeden koniec jest połączony do masy a drugi fajką do świecy. Sprawdzić możesz ciągłość tych uzwojeń i ewentualnie induktorem przebicie do rdzenia. 1-3 to styki uzwojenia niskiego napięcia a 2 to koniec uzwojenia wysokiego napięcia (do masy) drugi masz na wyjściu do świecy.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    20
    BMW
    e30 325i // e32 750iL
    Skąd
    Warszawa
    Kolego wiem, że pewnie źle nazywam ten czujnik ale nie chodzi mi o to co napisałeś tylko o czujnik zakładany na 6 przewód WN w silnikach M20 . Pozwala on w motronicu uzyskać prawidłowe sterowanie wtryskiwaczami paliwa, jeśli go nie ma to motronic przechodzi w tryb fullgroup- przynajmniej tak pisze większość znawców. Ja mam problem z sekwencyjnym gazem, bo mam tzw. podszarpywania czasem a temat przewodów itp mam ogarnięty, więc stawiam właśnie na ten czujnik, bo wydaje mi się, że gaz głupieje i podaje gaz nie w tym momencie, czasem się nawet wyłącza. Czujnik ten jest bardzo drogi stąd wolę najpierw upewnić się, że z moim faktycznie coś jest nie tak..
    Drive to Survive

  4. #4
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Faktycznie nie o tym mowa, sadziłem że chodzi si o cewki wysokiego. U mnie w M60 nie na czegoś takiego.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    20
    BMW
    e30 325i // e32 750iL
    Skąd
    Warszawa
    M60 to już o oczko "normalniejsze" rozwiązania :) Lubię m20 ale dobija mnie jak coś kuleje... Rozumiem jak coś nie działa wtedy można szukać ale jak coś jest niby dobrze a źle to... ;(
    Drive to Survive

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Impulsatory powinny być takie same.
    Tam jest tylko kilka zwoji drutu miedzianego. Na jednym przewodzie nie ma przejścia i tak ma być. To jest ekran chroniący przed zakłóceniami.
    Po podłączeniu pod kompa na pewno wyjdzie problem z nim.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, dorabiałem takie impulsatory do siebie. To są dwa lub trzy uzwojenia na rdzeniu, już nie pamiętam dokładnie. Jak to w transformatorze, przepływający prąd indukuje prąd w uzwojeniu wtórnym. Na oscyloskopie wychodzą takie piki już nie pamiętam z jakim okresem na jałowych. W każdym razie dorobiony działa jak nowy. One były zalane gumą, która pod wpływem czasu i temperatury zamienia się w plastik i odpęka od rdzenia toroidalnego, który jest w środku. Odpęka rezem z drutem i robi się przerwa. A teraz ważne, w autach przed liftem , przy braku impulsatorów silniki normalnie pracują, zwiększony jest czas wtrysku i wtrysk przestaje być podzielony na cztery grupy, spalanie jednak staje się niezauważalnie większe, sprawdzone empirycznie - motronic 1.2, auta po lifcie - motronic 1.3, strona gdzie nie ma impulsatora nie odpala, jeżeli nie ma dwóch silnik w ogóle nie odpala.
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    20
    BMW
    e30 325i // e32 750iL
    Skąd
    Warszawa
    Koledzy, więc w moim m20 w e30 wymieniłem impulsator i wreszcie dało się wysterować czasy wtrysku na gazie . Impulsator wydawał się ok ale zdenerwowany i zestresowany postanowiłem kupić przewody BREMI , które bardzo polecam, ponieważ zawierały impulsator i do tego są podpisane , nawet na przewodzie do cewki jest guma osłonowa na cewkę. Samochód zaczyna przypominać oryginał :) Wybaczcie , że tak się rozwodze na temat m20b25 w e30 ale to mi naprawdę przysporzyło wiele stresów i jeśli ktoś chciałby zacząć przygodę z sekwencją w silniku gdzie jest impulsator to proponuję od zacząć kupna nowego ;)
    Drive to Survive

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ja swojego połatałem i jest ok. Ale rzeczywiście na gazie jest problem bo źle pracuje.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •