Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Przekladka kompletnego systemu ogrzewania / klimy z polifta do przedlifta

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7

    Przekladka kompletnego systemu ogrzewania / klimy z polifta do przedlifta

    Cześć,

    Orientuje się może ktoś czy są jakieś "myki" przy przekładce kompletnej nagrzewnicy (miecz, komp, wiązka) z polifta z AUC do przedlifta bez ??
    Dodam, że w oryginale mam automatyczną klimę.

  2. #2
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    raczej to samo tyle ze ta z AUC ma dodatkowa wiązke i to całą ffilozofia (DOBRZE OGARNIAM ŻE TO TEN CZUJNIK SMRODÓW?) a i wtyczki na sterowniku tym za nagrzewnica sa inne ale to cała wiązka jest przy nagrzewnicy wiedz nie powinno być problemu

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    To bardzo dobra informacja, dzięki.
    Tak, AUC to ten czujnik smrodów montowany przy obudowie wentylatora, a wiązkę dostałem całą aż do samego czujnika także tu problemu być nie powinno ;)

  4. #4
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Cytat Zamieszczone przez Przemo e32 Zobacz posta
    wiązkę dostałem całą aż do samego czujnika także tu problemu być nie powinno ;)
    Sam już sobie odpowiedziałeś :D
    miłej zabawy z przekładką niebawem i mnie to czeka :D

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Dzięki, ale ja akurat ograniczyłem się w tej materii jedynie do zakupu, a przekładkę robi znajomy :D

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Jakby co służę pomocą. latem zakładałem Klimę do siebie m30 1990r z ostatniego wypustu m30 z 1992r, przekładałem całą wiązkę silnika, wiązkę w kabinie nagrewnicę itp. Auto nie miało klimy i wiązki pod klimę, po przekładce klima śmiga jak fabryczna:)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Ok, będę pamiętał, dzięki ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Czy ktoś może mi w skrócie opisać zasadę działania automatycznej klimatyzacji w e32 to jest jak zmienia się nawiew i jego temperatura na każdym z trybów (nogi i kratki/auto/nogi). Co się dzieje po włączeniu klimy czy obiegu wewnętrznego z klapami i silniczkami ? Wiem, że to trochę dużo do opisywania, ale cały czas nie mogę dojść do tego co jest u mnie nie tak i wygląda na to, że nie pomógł nawet swap kompletnej instalacji ogrzewania / klimatyzacji.

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak ustawiasz chłodne powietrze to większa ilość powietrza jest kierowana na klatkę piersiową. Jak ustawiasz cieplejsze to więcej powietrza na nogi.
    Jak ustawisz obieg wewnętrzny to jedyne co się robi to zamykają się klapki przy silniku pod maską.
    Na środku deski masz pokrętło między kratkami nawiewów. Jak ustawisz na czerwone to przez te kratki będzie leciało powietrze o takiej temp jaka jest ustawiona na pokrętle. Jak ustawisz na niebieskie to będzie leciało powietrze bezpośrednio z zewnątrz bez podgrzewania ale tylko na wysokości pokrętła. Na szybę i na nogi zawsze leci powietrze przez nagrzewnicę.

    Zadaj jakieś konkretne pytania bo ciężko coś opisać nie wiedząc na czym komuś zależy.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    To może opiszę Ci problem.
    Otóż na szybę i nogi jeśli leci to tylko i wyłącznie ciepłe powietrze. Po włączeniu klimatyzacji (na auto) klapy na nogi zamykają się, z kratek leci zimne powietrze, a na szybę bez zmian czyli cały czas gorące. To samo dzieje się w przypadku obiegu zamkniętego (i tym samym de facto klimy).
    Napięcie na EZ niemalże się nie zmienia. Tylko na jednym z nich przy zmianie temp na pokrętle napięcie spada z 12 do 6 jak dobrze pamiętam. Na drugim jest stałe 12V niezależnie od ustawienia na panelu. Nagrzewnica jest gorąca cały czas, bez względu na to czym temperatura ustawiona jest na max czy na min. Nie ma też wysterowania na dolny silniczek od nawiewu na tył (przez tunel) - jest martwy i to na 2 nagrzewnicy i 3cim kompie sterującym. Ogólnie straszny z tym syf i już ręce nam opadają, bo nie wiemy jak to ugryźć...
    Ostatnio edytowane przez Przemo e32 ; 27-10-2011 o 12:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •