Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Dyfer, jaki podejdzie w zamian za przełożenie 3,91

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    556
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań

    Dyfer, jaki podejdzie w zamian za przełożenie 3,91

    Hej,

    Zaczyna mi wyć dyfer i szykuję się powoli do zakupu używki w dobrym stanie. Aktualne przełożenie to 3,91 czy zamiast takiego samego mogę włożyć dyfer o innym przełożeniu? Jeśli tak czego spodziewać się po innym przełożeniu w kwestii jezdnej, prowadzenia auta :-)

    Skrzynia automat.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    230
    BMW
    E30,E31,E34
    Skąd
    Wwa
    Jak najbardziej mozesz wrzucic, ale w granicach rozsadku. prowadzenie auta sie nie zmieni, zmienisz dlugosc biegow. jesli wrzucisz dyfer dajmy na to o przelozeniu 3.5 to na poszczegolnych biegach pojedziesz 10km/h na szybciej (nie liczylem, rzucam pi razy oko) - spadnie dynamika, predkosc maksymalna moze ulec zwiekszeniu. Jesli wrzucisz dyfer o przelozeniu 4.2 to biegi beda krotsze, dynamika sie poprawi (predkosc maksymalna moze spasc). Przy niewielkich zmianach przelozenia roznice takie jakbys przesiadl sie z malych kol na duze, czy na odwrot.

    EDIT:
    Hmm, jestes pewien, ze masz teraz 3.9? Wg tabelki, ktora mam przed soba 735 z automatem ZF 4HP22 powinien miec 2.1.
    3.9 to przelozenie blizsze dyfrowi z 3.0V8 (ma ciut ponad 4). Wiec o ile masz fabryczna skrzynie, to z takim dyfrem masz chyba bardzo krotkie przelozenia - przy jakiej predkosci wbija 2gi bieg?
    Ostatnio edytowane przez Bazyl ; 11-10-2011 o 12:15

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Jak najbardziej 3.91 montowali do automatów e32 i e34 nawet w m5 jest takie przełożenie.2.1- niemożliwe,że jest dyfer o takim przełożeniu,najdłuższy dyfer to chyba 2.64.Szukaj 3.91,nie ma co kombinować z innymi dyframi i to jeszcze przy automacie.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    556
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Problem jest taki, że na allegro nie znalazłem żadnego z takim samym przełożeniem, dlatego zadałem pytanie czy jest sens szukania innego. Ale ok, w sumie nie pali mi się aż tak mocno, bo nie muszę jeszcze wkładać stoperów do uszu, a autem aktualnie jeżdżę okazjonalnie... gdyby ktoś miał, chętnie przygarnę w dobrej cenie :-)

    Pozdrawiam,
    Marcin

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Jak mi się wydaję to przełożenie 3.11 do automatu ,lecz głowy nie dam .Nie dawno był na allegro o przełożeniu 3.7 jak dobrze pamiętam. http://allegro.pl/bmw-dyfer-e32-e34-...836832162.html
    Ostatnio edytowane przez Mirosław ; 12-10-2011 o 15:45

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Mosty o tak dużym przełożeniu 3.91 w E32 mogą powodować szybsze rozpadniecie się skrzyni z powodu bardzo częstej zmiany biegów (mogę się mylić).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •