Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Wątek: E38 Ogrzewanie, jak Wam działa?

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez kosaaro Zobacz posta
    panowie ja juz rok walcze z ogrzewaniem. leci letnie i tyle nawet na 32stp. wymieniłem już wszystko i dalej lipa, jutro ostatnia mozliwośc -panel klimatronika
    i nie dogrzjeesz auta w zime?:> ja zauwazylem ze klimatronik ma to do siebie ze to komfortowa wersja nawiewu:) i nie wieje tajfunem zimna badz goraca po twarzy.. cicho spokojnie ustawi danatemperature bez szalenstwa :) nie jak w corsie kombinowanie nawiewem... albo leb urywa albo w ogole.. :) jedyny przypadek "WIANIA" takiego konkretnego to jak wsiadam do auta w lato wlaczam na 16 klime i auto:) wtedy WIEJE:) pozdro:)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    ale u mnie leci letnie max20 st. w zimie to okna nawet nie odmarzają. chyba ze jeszcze termostat, ale jak z tyłu leci takie jak ma być to juz nie wiem
    kosaaro

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    U mnie też jest tak, że leci ciepło w nogi. Przy niższych temp. początkowo leci z nawiewów na szybę. Jak złapie temperaturę (koniec niebieskiego pola tak około) to zaczyna dawać ciepło od dołu głównie, a nawiew na szybę się zamyka. W miarę wzrostu temperatury we wnętrzu siła nawiewu spada. Wymieniałem elektrozawory w zeszłym roku. Jak były padnięte to cały czas leciało zimne z nawiewu na szyby i się nie przełączało. Siła nawiewu nie spadała również, więc nieźle się marzło w środku :) Zastanawia mnie trochę inna rzecz. Przed wymianą elektrozaworów (nie wiem, czy już były zepsute czy dobre) z nawiewu na szybę leciało cały czas gorące - niezależnie od ustawienia temperatury na klimatroniku. Nawet podczas upałów na dworze tak było. Szyby odparowywały momentalnie nawet bez klimy, więc pomyślałem że tak ma być. W pewnym jednak momencie okazało się, że na szybę zaczęło lecieć zimne niezależnie od tego jaką temp ustawię. Dopiero jak było ustawione 31-32 C to zaczynało lecieć gorące od razu. Potem zimą zmieniłem te elektrozawory, ale z nawiewów na szybę nie leci już cały czas gorące jak kiedyś. Nie wiem już w końcu jak z tym nawiewem na szybę jest? Ma tam być cały czas gorące czy reguluje się temperaturę przez ustawienie climatronica?
    Pozdrawiam

    fm

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Ludziska.... poważnie wymieńcie filtry, nawet nie macie pojęcia ile to daje ;) Ja po wymianie tych pod maską odczułem ulgę, po wymianie kabinowych (paradoksalnie do tego po lewej jest się ciężej dostać... a raczej go wetknąć) to po prostu inny nawiew... dmucha jak wściekły, ale nie ma co się dziwić - taki syf tam był że w ogóle dziwię się, że cokolwiek jeszcze dmuchało.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl
    dmucha jak wsciekły ale ciepłym czy zimnym;):D ale faktycznie tych filtrów nikt nie wymienia ale one sa zabite na amen... U mnie był taki syf ze jak wyciągałem to musialem odkurzac dywan tak sie nasypało z niego:D
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez dOOm_PL Zobacz posta
    dmucha jak wsciekły ale ciepłym czy zimnym;):D ale faktycznie tych filtrów nikt nie wymienia ale one sa zabite na amen... U mnie był taki syf ze jak wyciągałem to musialem odkurzac dywan tak sie nasypało z niego:D
    Ja w aso powiedziałem, że jak chcę filtry kabinowe... to mnie gość spytał "a to tam takie są????" ;p i wszystko w temacie ;)

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Mądre głowy w tym aso:) Koszt w IC około 200zł

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    mam podobny problem, po dzisiejszej sportowej jeździe wyłączyłem dmuchawy, aby lepiej słyszeć silnik:) po 10 min je włączyłem i ku mojemu zdziwieniu leciało ciepłe powietrze, ze wszystkich kratek!!! lecz po chwili gdy zacząłem jeździć spokojnie i zatrzymałem auto, dałem dmuchawę na maksa znowu zimne-chłodne:/ wcześniej przy spokojnej jeździe waliło cały czas zimne, może delikatnie chłodne, od czego zacząć?? proszę pomóżcie, bo za oknem już minusowe temp. a w kurtce jeździ się niewygodnie, a i nadal jest zimno, podgrzewany fotel za wiele nie daję:) dodam, że mam webasto jeśli to ma jakieś znaczenie

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ventola
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    403
    BMW
    e38 740iA (m62b44)
    Skąd
    W-wa
    Cytat Zamieszczone przez e4r5t Zobacz posta
    mam podobny problem, po dzisiejszej sportowej jeździe wyłączyłem dmuchawy, aby lepiej słyszeć silnik:) po 10 min je włączyłem i ku mojemu zdziwieniu leciało ciepłe powietrze, ze wszystkich kratek!!! lecz po chwili gdy zacząłem jeździć spokojnie i zatrzymałem auto, dałem dmuchawę na maksa znowu zimne-chłodne:/ wcześniej przy spokojnej jeździe waliło cały czas zimne, może delikatnie chłodne, od czego zacząć?? proszę pomóżcie, bo za oknem już minusowe temp. a w kurtce jeździ się niewygodnie, a i nadal jest zimno, podgrzewany fotel za wiele nie daję:) dodam, że mam webasto jeśli to ma jakieś znaczenie
    Przyczyną będzie dodatkowa pompa wody (błąd w Inpa nr inpa 45 Auxiliary water pump). Objaw - na wolnych obrotach leci letnie powietrze z kratek mimo ustawienia gorącego (u niektórych dodatkowo nie działa funkcja REST). Przytrzymaj obroty na np. 3tys i zaobserwuj czy poleci gorace powietrze.
    Jezeli blad na inpie pokazuje "short circut to ground" tzn ze pompka juz umarla, jezeli "open circut" tzn, ze pompka jest nie podłączona.
    Prowadzę swoje życie, a nie BMW ...

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    dodatkowa pompa wody? gdzie to się znajduje? możesz pokazać mi przykładową z allegro? co do mojego ogrzewania to różnie z nim jest wcześniej wiało cały czas zimnym, później chwilowo podczas jazdy wiało chłodnym, ale tylko z lewej strony, prawa wiała zimnym na klimatroniku cały czas temp.32 od wczoraj po agresywnej jeździe widzę, że ze wszystkich kratek wieje ciepłe powietrze, dzisiaj jeździłem spokojnie i zaczęło wiać ciepłym dopiero po jakimś czasie, ale kiedy dałem mocniejszą dmuchawę już nie było takie ciepłe, więc dalej obstawiasz u mnie dodatkową pompę??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •