Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Problem ze wspomaganiem

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    49
    BMW
    e-32 730i
    Skąd
    Nowa sól
    Wymienię płyn w poniedziałek i dam znać o efekcie . Mam jeszcze pytanie czy plyn ATF gryzie sie z tym CHF 11 S ??

  2. #12
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    ATF gryzie się i nie można ich mieszać. Na zbiorniku powinieneś mieć napisane czy masz zalać ATF czy CHF, ale zakładam że skoro jest servotronic to raczej będzie to CHF.

    Cytat Zamieszczone przez Nowa Zobacz posta
    Kolego Irku (tuczi77) czy mógłbyś sprawdzić mój VIN: xxxxxxxxxxxx ? Sorry za ot, ale pierwotnie rozkodowany, na forum, mój VIN nie zawiera żadnej informacji o wspomaganiu kierownicy. Ja myślę, że mam wspomaganie, stąd moje zdziwienie i prośba.
    Wspomaganie jest standardem tak jak elektryczne szyby. O nich też nie ma nic w VINie ;)

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    48
    BMW
    E32 730i R6 91'
    Skąd
    51.9741666667° N, 20.5266666667° E"
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    ATF gryzie się i nie można ich mieszać. Na zbiorniku powinieneś mieć napisane czy masz zalać ATF czy CHF, ale zakładam że skoro jest servotronic to raczej będzie to CHF.

    Wspomaganie jest standardem tak jak elektryczne szyby. O nich też nie ma nic w VINie ;)
    Dzięki, myślałam o czymś takim w VIN: "S216A SERVOTRONIC Wspomaganie układu kier. Servotronic", u mnie nie ma takiego kodu. To znaczy, że nie mam ww. servotronica, tak?

  4. #14
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Tak. Servotronic to takie "nadwspomaganie". Na parkingu możesz kręcić kierownicą małym palcem, natomiast powyżej pewnej prędkości (nie wiem dokładnie jakiej) utwardza się i kierowanie jest takie jak masz obecnie. Tę opcję możesz spokojnie dołożyć. Koszt to zakup servotronica (ok. 100zł) wraz ze sterownikiem + wymiana płynu w cały układzie wspomagania (ok. 2L). Ważne żeby servotronic był z Twojej wersji silnikowej (R6), bo V8 na pewno i chyba V12 różniły się od siebie.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    48
    BMW
    E32 730i R6 91'
    Skąd
    51.9741666667° N, 20.5266666667° E"
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Tak. Servotronic to takie "nadwspomaganie". Na parkingu możesz kręcić kierownicą małym palcem, natomiast powyżej pewnej prędkości (nie wiem dokładnie jakiej) utwardza się i kierowanie jest takie jak masz obecnie. Tę opcję możesz spokojnie dołożyć. Koszt to zakup servotronica (ok. 100zł) wraz ze sterownikiem + wymiana płynu w cały układzie wspomagania (ok. 2L). Ważne żeby servotronic był z Twojej wersji silnikowej (R6), bo V8 na pewno i chyba V12 różniły się od siebie.
    Ta uwaga w Twojej wypowiedzi, to dobra nowina. Widzę, że już mi się rysuje plan działania na moment kiedy autko zdeponuję u lakiernika. Może potem się odważę pokazać jakieś zdjęcia ;-)
    Dziękuję za odpowiedź

  6. #16
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    . Ważne żeby servotronic był z Twojej wersji silnikowej (R6), bo V8 na pewno i chyba V12 różniły się od siebie.
    z v12 podejdzie do R6 są identyczne z v8 już wygląda inaczej chodzi o samą przekładnie

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    49
    BMW
    e-32 730i
    Skąd
    Nowa sól
    Dzisiaj zobaczyłem,przyznam nie zwracałem na to uwagi ze na korku od wlewu płynu od wspomagania mam napis only ATF. Pod maglownicą jest elektrozawór , jest on może rozbieralny???

    Pozdrawiam

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    49
    BMW
    e-32 730i
    Skąd
    Nowa sól
    Witam, problem rozwiązany, zdemontowałem elektrozawór (servotronic) rozłożyłem na części , wymyłem ,złożyłem i wspomaganie śmiga elegancko

    Dziękuje bardzo za cenne podpowiedzi. Pozdrawiam

  9. #19
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cieszę się :)



    ~wysłane poprzez Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •