Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Najlepszy wybór

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar michuflk
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    50
    BMW
    E38 728 iA
    Skąd
    Toruń
    Blog
    5

    Najlepszy wybór

    Witam,

    zakładam ten temat w związku z pytaniem które urodziło się już dawno, i do tej pory nie znalazłem odpowiedzi. Planuje zakup e38 zaraz po sprzedaży mojego auta (z czym mam problem) i zastanawiam się jaki wybrać silnik. Początkowo myślałem tylko o 2.8 w automacie (koniecznie). Przesiadając się z 1.5 DCi/ 65 KM jest ogromna różnica w osiągach i komforcie jazdy już przy 2.8 - ale.. No właśnie, pojawiły się pewne "ale".. Przejechałem się e38 z 4.4, i 2.8 przestało już być takim w 100% satysfakcjonującym rozwiązaniem. Tak więc jak wy, użytkownicy tych aut sądzicie..? Jaki silnik byłby najodpowiedniejszym wyborem. Może 3.0 ? Może 3.5? A może są jakieś mocne- zaznaczam mocne argumenty nad wyborem większych silników? Fascynuje się motoryzacją od dziecka i dźwięk V8 budzi we mnie baardzo duże emocje ale czy użytkowanie tego rodzaju silników nie wiąże się ze ZNACZNYM wzrostem kosztów eksploatacji? Liczę się z tym że są one i tak wysokie (klasa premium przecież:D). Auto nie zależnie od silnika będzie miało instalację LPG (tutaj pytanie, czy kupić już z zamontowanym gazem czy nie?). Jeżdżę dość sporo, jakieś 25 tyś km rocznie ( co 2 tyg. wyjazd do Koszalina na studia no i codziennie 11 km do pracy w jedną stronę). W aucie się zakochałem od pierwszej przejażdżki więc nie proponujcie rozwiązań typu Lupo 3L, albo golf w TDI bo to odpada. Chcę dużego silnika w komfortowym i sprawiającym ogromną przyjemność z jazdy samochodzie.

    Nie chciałbym zakładać odrębnego tematu, ale boję się trochę tylnego napędu w zimę, i nie chodzi mi o poślizgi kontrolowane czy też nie, a o kwestie użytkowe (zakopywanie się mówiąc po prostu). Czy nie ma z tym problemu?

    Liczę że wszystkie sugestie będą czymś konkretnym zmotywowane. I traktuje to jako pewnego rodzaju rozeznanie tematu e38 i pomocy przy zakupie, a za wszystkie odpowiedzi dziękuję z góry ! :) A moderatorów proszę o wyrozumiałość jeżeli coś w moim poście jest nie tak

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Ostatnio edytowane przez krzywy191 ; 28-09-2011 o 22:06

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Kolego tak jak Ci kolega krzywy napisał. Wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie swoje pytania znajdziesz na forum.
    Są tematy o spalaniu R6, V8 i V12.
    Są tematy o kosztach jak coś poleci w tych silnikach (albo przez Twoje błędne użytkowanie albo poprzedniego właściciela). Zobacz np. posty kolegi, który niedawno kupił jako swoje pierwsze 7er V8...
    Na temat zakopywania w zimie też kiedyś już dyskutowaliśmy :D
    Poszperaj trochę na forum a zobaczysz, że wszystko znajdziesz ale nie w jednym temacie bo musiałby mieć chyba ze 200 stron...
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •