Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Smarowanie wałka rozrządy w m30?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź

    Smarowanie wałka rozrządy w m30?

    Witam szanowne forumowe grono:)
    Przymierzam się do wymiany wałka u siebie w m30b35 i tak sobie dumam nad tym by troszkę powiększyć otwory przez które natryskiwany jest olej na wałek rozrządu:)

    Mym skromnym zdaniem wpłyneło by to pozytywnie na ograniczenie możliwości zatykania otworów co było powodem uszkodzenia wałka na 3cylindrach w mojej buni:)
    Ale troszkę się martwię o wydajność pompy czy nie zdarzy się tak,że np. przy nagrzanym silniku będzie się zapalała kontrolka braku ciśnienia jak w 125p :/

    Czy ktoś już przerabiał taki pomysł lub ma jakieś info na ten temat?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar MCGUMA
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    616
    BMW
    e32 735i, e46 318, ex(e30 325i touring, e30 325i coupe, e30 318 sedan, )
    Skąd
    Mielno/Koszalin
    moim skromnym zdaniem sukces będzie wtedy jak będziesz miał sprawną pompę oleju i dobry olej.Ja bym nie ingerował w ukł. smarowania... śliski temat .

    Ukł. smarowania musi mieć swoje ciśnienie i tego nie oszukasz ;)
    Jest e32 7xx,E30 325i 24v swap na e30 335i :) i sprzedane :(

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Dobry olej jest i pompa też :) chodzi o same cząstki które mogą wpaść w rurkę i ją przytkać:) fakt faktem mój wałek załatwił lichy olej silnikowy na szczęście teraz go domywam dobrym olejem :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Swoją droga myślę,że niepowinno być tak źle z tego względu,że wiele konstrukcji spokojnie wytrzymuje te ok 10% większy przepływ przynajmniej takie mam doświadczenia:) ale nie wiem jak to w bmw lata:)

  5. #5
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Ja bym nie kombinował.
    Wymień olej, a jak boisz się o dziurki, to 500km po wymianie zdejmij tę rurkę i ja dokładnie wyczyść (myjka najlepiej ultradźwiękowa).
    Jak coś ma przytkać to od razu przytka, a resztę wyłapie filtr oleju. Jak przy montażu rurki nic nie zabrudzisz piachem i innymi zanieczyszczeniami, to będzie działać bezawaryjnie.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    co i jak zrobić to wiem nie pierwszy silnik do zrobienia:) ale czasem można firmę nieco poprawić u mnie to trzeba by rozebrać silnik na części pierwsze i go wymyć bo silnik w środku to za czysty nie jest teraz zalałem mu porządny olej zrobiłem 5000km i ani grama oleju nie wziął więc jest dobrze:) zanim założę wałek to na bank rurkę doprowadzę do stanu idealnego bo mi osobiście się to rozwiązanie nie podoba zupełnie jak w 2,0 ohc made by ford :)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    To znany problem w m30 - przez tą magistralę często mamy słabe smarowanie na krzywkach i potem takie właśnie kwiatki ...

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    26
    BMW
    e30
    Skąd
    wawa
    gilmor, a ten "dobry" olej wg Ciebie to jaki (nie chodzi mi o producenta)?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar norbitor
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    63
    BMW
    e32
    Skąd
    sc
    W google wpisać - Modyfikacja magistrali olejowej M30B30
    (0o=[][]=o0)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •