Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Pytanie odnośnie navi i czytnika

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk

    Pytanie odnośnie navi i czytnika

    Witam. Właśnie jestem na etapie szukania map Europy do E65 po FL z czytnikiem DVD i mam w związku z tą kwestią kilka pytań:

    1) Czy były różne rodzajów czytników DVD w modelach FL po 2005r?
    2) Czy ktoś mógłby rzucić okiem na mój czytnik i powiedzieć co to za model i jakie mapy będzie obsługiwał?

    Fotki:
    http://imageshack.us/photo/my-images/231/21443650.png/
    http://imageshack.us/photo/my-images/834/84584889.png/

    Od tygodnia próbuję razem z euro_tuned pobrać jakieś mapy, ale bez efektu.. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Raczej jest istotna klasa systemu operacyjnego jaki jest wgrany w komputer samo DVD to jest to samo co masz kompie więc to nic nie podpowiada, rozkoduj VIN auta tam będziesz miał napisane czy jest to business czy professional (zaznaczam że professional ma do 95% pokrycia polski).
    Z tego co pamiętam to były różne (nie jestem pewien) mk III i mk IV zrób sobie update samego oprogramowania, czasem warto.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    Jeśli chodzi o VIN to znalazłem takie pozycje:

    S609A NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional

    S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 do DVD (nie wiem co to jest i co znaczy)

    S8SAA COUNTRY SPEC. RELEASE OF NAVIGATION Aktywacja nawigacji charakt. dla kraju

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    poszukaj BMW ROAD MAP 2011 PROFESSIONAL i nagraj płytkę DVD na najwolniejszej prędkości napędu może to pomoże. Dodam jeszcze że masz system MK IV (czyli DVD) przy wydaniu mapy zwróć uwagę do jakiej serii BMW mapa pasuje, ja sam używam do 5er e60 (MK IV- Też mam DVD).
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 19-09-2011 o 11:55

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Pomagałem Bartkowi760i z tym, i robilismy tak jak napisałeś mat88, płyta Verbatim, prędkość x2. I u mnie działa (rocznik 2006) a u Bartka760i nie działa. A pliki te same i teoretycznie dane na plycie DVD też

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    Spróbuję teraz troszkę inaczej, ściągam BMW MAP ROAD 2011 (do testów oczywiście :D ) gdzie Europa jest podzielona na 3 płyty- Polska jest właśnie między innymi państwami na płytce nr. Wypale na płytce DVD-R Verbatim lub TDK z niedużą prędkością i zobaczymy co z tego wyjdzie.. Doczytałem się również, że czasami jest potrzebna aktualizacja softu w samochodzie. Wrzuca się płytkę, wyłącza się wszystko, wychodzimy i zamykamy auto na 5 minut i gotowe, soft jest aktualny.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    A nagrywaliście mapy na DVD DL (płyta o dwóch warstwach)? czasem te czytniki nie czytają takich płyt i jest "klops". Spróbujcie zaktualizować soft i jeśli to nie pomoże to trzeba z obrazu płyty DVD powywalać kilka paczek językowych i nagrać na jednowarstwowej.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    Tak, to była płyta dwuwarstwowa Double Layer. Teraz nagram zwykłą DVD 4,7GB i zobaczę co z tego będzie. I jeszcze jedna rzecz która mi się przypomniała. Jak włożyłem wypaloną płytę pojawił się komunikat na monitorze w stylu "Initialization.. Please wait.." czy "Instalation.. Please wait..". Nie jestem właśnie pewien tego pierwszego słowa ale to chyba któreś z tych dwóch a jak nie to bardzo bardzo podobne. O co chodziło?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Oznacza to, że instaluje się ta mapka. U mnie też tak było i potem zaskoczyło.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    KURRR.... Czekałem z 3 minuty potem to wylączyłem <głupek> Nawet wtedy dioda "CD-IN" mrugnęła.. Szkoda gadać, będę jeszcze raz próbował.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •