Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: słabe ładowanie auta

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Jak Dzuda mówi: skoro jesteś już przy oczyszczaniu śniedzi z klem, sprawdź też czy przewód masowy silnika ma czysty kontakt z karoserią.
    Odkręć, przeczyść porządnie wszystkie punkty styku kabla szczotką drucianą tudzież papierem ściernym.
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    23
    BMW
    nie mam, chce kupić e32
    Skąd
    Namysłów/Wrocław/Opole
    Czy mógłbyś mi dokłądnie powiedzieć gdzie się znajduję przewód masowy silnika?? Pierwszy raz mam BMW i za bardzo nie wiem.

    Co do tego uniwesalnego amperomierza... wynik cyfrowy powinien wskazywać 0.40-0.50 prawda??

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Przewód masowy silnika w M62 jest w komorze silnika po stronie pasażera, w okolicach (a właściwie pod) kompresora od klimatyzacji.
    Jest narażony na warunki atmosferyczne, więc warto go profilaktycznie sprawdzić.


    A amperowmierz cyfrowy ustawiony na zakres 20A powinien wskazać 0.05A.
    0.50A to jest pół ampera, czyli 500mA.
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    23
    BMW
    nie mam, chce kupić e32
    Skąd
    Namysłów/Wrocław/Opole
    mam e32 735 na R6 bo tego nie napisałem.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Generalnie w silnikach przewód masowy jest w dolnej części silnika (w okolicach miski olejowej) i łączy silnik z karoserią. Jest to gruba plecionka miedziana na zapewne dwie śruby 13.

    Ale pobór prądu mierz przy akumulatorze a nie przy przewodzie masowym, ma się rozumieć.


    3,5L na R6? Znaczy się M30?
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    23
    BMW
    nie mam, chce kupić e32
    Skąd
    Namysłów/Wrocław/Opole
    Tak, ale na samym poczatku sprawdze go amperomierzem, moze po prostu gościu mnie w wielkie h.... zrobił i dał uwalony aku

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Boże uchowaj sprawdzanie amperomierzem akumulator. No chyba, że lubisz fajerwerki i smród palonych mierników.
    Żeby sprawdzić akumulator, potrzebowałbyś wpierw sprawdzić jego jakość elektrolitu oraz stopień zużycia płyt ołowiowych a także zmierzyć rezystancję wewnętrzną baterii itp.. O szczegóły odsyłam do for tematycznych. To jest temat na pracę doktorską.

    Możesz też zmierzyć jego wydajność prądową choćby żarówką 55W: żarówka taka pobiera z aku (55/12,5 = 4,6A). Jeśli akumulator ma pojemność np. 100Ah, oznacza to, że powinien przez 100 godzin zasilić odbiornik pobierający 1A lub przez jedną godzinę odbiornik pobierający 100A. Tak więc, żarówka pobierająca 4,6A powinna świecić przez 21,7 godzin i na koniec nie spowodować stanu głębokiego rozładowania akumulatora (tj. napięcie powinno być powyżej 10,5V).

    Jeśli masz zatem akumulator 72Ah i po trzech godzinach masz stan głębokiego rozładowania, to może oznaczać, że coś pobiera Ci 24A prądu i generuje przy tym całą masę ciepła (około 300W) lub masz po prostu zużyty akumulator.


    Osobiście wydaje mi się, że masz po prostu zużyty akumulator gdyż w przeciwnym wypadku musiałbyś zauważyć dym z jakiegoś odbiornika lub nawet grubszego przewodu.
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 15-09-2011 o 23:27
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    23
    BMW
    nie mam, chce kupić e32
    Skąd
    Namysłów/Wrocław/Opole
    dodam moze jeszcze ze bardzo wolno działaja silniki opuszczania szyb :)

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No to rozwiązaniem jest najprawdopodobniej zużyty akumulator.
    Poproś sąsiada, żeby użyczył Ci prądu przez kable. Jeśli po podłączeniu kabli (czyli zasileniu sprawnym akumulatorem) siłowniki szyb działają prawidłowo a rozrusznik kręci żwawo, masz spore prawdopodobieństwo, że umarł Twój akumulator.
    Nein! Mein Schnitzel!

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    przede wszystkim masz za niskie ładowanie, na odpalonym silniku z włączonymi światłami i dmuchawa do połowy powinno być około 14,5 V!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! temat wałkowany wielokrotnie. Jak stary jest twój aku.???
    Jeżeli eksploatujesz go od dłuższego czasu z tym napięciem co opisujesz to pewnie już jest zniszczony, najlepiej podjedź do jakiejś stacji która profesjonalnie sprawdzi aku. i będzie wszystko wiadomo. Jeżeli aku masz w miarę nowy to przyczyną będzie za niskie ładowanie. Ale przede wszystkim prof. diagnoza aku.
    Ostatnio edytowane przez wm ; 16-09-2011 o 08:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •