Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Skrzynia automatyczne - DUŻY, dziwny problem!!!

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna

    Exclamation Skrzynia automatyczne - DUŻY, dziwny problem!!!

    Witam!
    Posiadam e38 '99r m62b44TU ze skrzynią 5hp24.
    Problem ze skrzynią zaczyna sie co raz częściej! Mianowicie na dzien dzisiejszy juz po nie nieustannym przejechaniu około 40-50km skrzynia zaczyna chodzić tylko miedzy 1-3cim biegiem i nie ma chęci przebić na wyższy. Manualne chęci zmiany biegu Steptronic'iem na wyższy nie dają efektu. Po zatrzymaniu i wyl. auta na co najmniej 10min mogę ponownie kontynuować trasę przez kolejne ok 40-50km do czasu ponownego "defektu"...
    Zaznaczam, ze jest głownie zauważalne gdy skrzynia sie zagrzeje podczas nieustannej pracy np w trasie, ponieważ w mieście nie mam takiego problemu z racji nie robienia jednorazowo większej odległości niż ok 20km..
    Po podłączeniu pod kompa na skrzyni nie ma żadnych błędów! Na silniku rownież.
    Hmm, wymiana oleju w skrzyni? -mam już ponad 200tys/km i zapewne to prędzej zaszkodzi niż pomoże (stan oleju jest ok)
    Wymiana skrzyni? -jest to razej duży wydatek..

    Pytanie moje: czy ktoś z Was miał podobny problem ze Steptronic'iem? Gdzie szukać? Co zrobić?

    Strach jechać w trasę z taką wadą bo jest to dość upierdliwe...
    Dodam rownież, ze dzieje sie to od ok roku, lecz wcześniej problem uaktywnial sie bardzo rzadko (+/- co 500km w trasie).
    Mam nadzieje, ze uda sie coś racjonalnego zrobić by uniknąć wymiany skrzyni i kosztów z tym związanych

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    grabol czlowieku wymien ten olej a nie pitol, ze zaszkodzi to skrzyni... A jak bedziesz tak nadal jezdzic to nie zaszkodzisz ASB?? Ja w swojej wymienilem olej po 210tys. km. Filtr mial nabita date 2000r.
    Zapraszam do tematu ;)
    http://7er.pl/showthread.php/17311-W...eju-w-ZF-5HP24.
    Pamietaj, ze filtr to tylko Filtran/IBS. Zadnych innych zamiennikow!
    Mam nadzieje, ze to uratuje Twoja skrzynie...
    Ostatnio edytowane przez matraks ; 07-09-2011 o 02:04

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    159
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Łódź
    Nie wiem co to za jakieś gusła i staropolskie wierzenia.
    Olej jest częścią wymienną jak każda inna część w mechanizmach i podlega okresowej wymianie!
    Ja w e32 zrobiłem wymianę mam najechane 306tys i skrzynia zupełnie inaczej zaczęła pracować ...przede wszystkim stary olej nie jest w stanie przenieść takiej siły jak nowy i juz tak nie smaruje;/

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Jeszcze 2 miesiace temu bylem zwolennikiem tezy ze oleju w asb sie nie wymienia. Na dzien dzisiejszy wiem ze w jakim kolwiek aucie z asb bede wymienial olej zaraz po kupnie . Wymieniaj olej jak najszybciej .

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Witaj grabol jeśli skrzynia nie wchodzi ci w tryb awaryjny i nie masz żadnych błędów a masz wrażenie że masz uślizg to zostaje konwerter miałem to samo tylko przy większym obciążeniu typu góry lub długie stanie w korkach. Konwerter przy nieprawidłowym działaniu grzeje olej co doprowadza do tego stanu.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Żadnego uslizgu na skrzyni nie ma.
    Boje sie, ze stanie sie to co w 50% po wymianie - czyli kaplica!
    Często po zmianie oleju, wymianie filtra, wyczyszczeniu magnesów, świeży olej wywala potem całe śmieci z zakamarków i skrzynia staje dęba.. :/

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cześć Grabol,
    Kiedyś , kiedy jeszcze miałem automat, dotknął mnie dokładnie taki sam problem. Pojawił się po powrocie z zeszłorocznej wizyty na zlocie, po konkretnym ganianiu autem na poznańskiej autostradzie. Po tej wycieczce było dokładnie tak, jak opisujesz, mi również auto chodziło do 3go biegu po zagrzaniu skrzyni. 4 wbijała się tylko wtedy, gdy na 3 przeciągałem auto do odcięcia (może tego jeszcze nie sprawdziłeś, ale najprawdopodobniej tak będzie, po zmniejszeniu prędkości znowu wrzuci 3). W mniejszych zakresach obrotów, np. 4000- 5000, biegu wyższego niż 3 skrzynia za nic nie chciała wrzucić.
    Długo głowiłem się, co może pomóc, bo olej raz już wymieniałem, ale ponad 3 czy 4 lata temu. Decyzja i tak zapadła, bo jest to najmniej kosztowne rozwiązanie i okazało się strzałem w dziesiątkę! Skrzynia wróciła do normalnej pracy, więcej problemów z nią nie było do momentu sprzedaży. Także ja bym zaczął od tego, ale to tylko moja wskazówka. Jeśli awaria jest poważniejsza, i tak naprawa będzie kosztowała kilkakrotnie więcej, niż sama czynność wymiany oleju i filtra.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Ooo :o ,Łukasz, co prawda to na 3ce do odcięcia jeszcze jej nie ciagnolem. Miałeś rownież tak, ze wystarzylo orzekać ok 10min i przez następne 40-50km trasy było ok?
    Gdy pojawia sie ta awaria skrzynia od startu pracuje ok, czasami przeciętnie trochę 2gi bieg i potem już jadę tylko na 3cim. Przelaczam na steptronic, na licznikach tylko zmienia sie na 4ty i 5ty bieg po czym wraca na 3ci ale skrzynia nic nie reaguje..

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JACEK R
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    146
    BMW
    Było e38 728i, jest B5FL 1.9TDI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Olej do wymiany. Podstawowa czynność przy asb. Co 4 lata lub 60000km.
    “Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców” - Colin McRae
    >>>NIE DLA ACTA<<<
    "I had a dream, I was king. Woke up, still king"

    BMW 728i - 97'
    MERC W124 200D - 86'
    MERC W123 240D - 79'

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cytat Zamieszczone przez grabol Zobacz posta
    Ooo :o ,Łukasz, co prawda to na 3ce do odcięcia jeszcze jej nie ciagnolem. Miałeś rownież tak, ze wystarzylo orzekać ok 10min i przez następne 40-50km trasy było ok?
    Gdy pojawia sie ta awaria skrzynia od startu pracuje ok, czasami przeciętnie trochę 2gi bieg i potem już jadę tylko na 3cim. Przelaczam na steptronic, na licznikach tylko zmienia sie na 4ty i 5ty bieg po czym wraca na 3ci ale skrzynia nic nie reaguje..
    Miałem dokładnie takie same objawy, przeciągnij ją gdzieś na trójce i pojeździsz przez chwilę na czwórce ;-) Steptronic zachowywał się również identycznie, cyferki podświetlały się na moment po czym znowu zapalała się "3" na zegarach. Spróbuj od tego oleju, to najmniejszy wydatek. Jeśli skrzynia ma się posypać, to stanie się to czy na nowym, czy na starym oleju.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •