Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Zbyt niskie Wolne obroty.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar dak79
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    75
    BMW
    e32 730v8 m60
    Skąd
    władysławowo

    Talking Zbyt niskie Wolne obroty.

    Witam. Panowie wiem że ten temat był juz wiele razy omawiany. Ale moje pytanie brzmi następująco. Czy taki lajk jak ja :) poradzi sonie z czyszczeniem przepustnicy i krokowca? Mój silnik to m60. Kaleka ze mnie nie jest ale wole sie spytać czy coś mnie może zaskoczyć przy demontażu i jak się do tego zabrać, czy ewentualnie potraktować, jakimi środkami czyścić. Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Pozdrawiam Darek

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Zaskoczyć może tylko demontaż przepustnicy - niektóre śrubki (torx) są mocno zapieczone i w dodatku trudno dostępne. Najlepiej jest to zrobić przy okazji zdejmowania kolektora.. Jak już zdjemiesz kolektor, to może jeszcze zahaczysz o odmę..

    Krokowiec to 15 sekund demontażu, czyszczenie pędzelkiem i płukanie w miseczce to spokojna nie stresująca praca. Polecam płyn do czyszczenia gaźnika lub benzynę ekstrakcyjną.

    Przepustnica, po zdemontowaniu i odczepieniu linek, to też spokojna praca. Zasady mycia takie same jak przy krokowcu. Jak masz delikatne zabrudzenia to może nie trzeba jej demontować?
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •