Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: gdzie zamontować reduktory do 740

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    51
    BMW
    740iA e38 1999r.
    Skąd
    Łowicz

    gdzie zamontować reduktory do 740

    mam prośbę do ludzi zajmujących się zakładaniem gazu. czy ma ktoś może zdjęcie prawidłowo zamontowanych reduktorów w silniku 4,4. lub ewentualnie krótki opis gdzie je najlepiej umieścić.
    zamierzam zamontować (tzn. nie ja ale mój gazownik) 2 x magic III i chciałbym wiedzić gdzie najlepiej je upchnąć.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Witaj,

    reduktory powinny być umieszczone nisko żeby prawidłowo pracowały oraz nie powodowały zakłóceń w działaniu ogrzewania kabiny. MJ3 jest małym reduktorem i możesz spróbować umieścić go z przodu po prawej stronie chłodnicy (patrząc od przodu auta) za lampami od strony kierowcy, lub, co się też sprawdza, z lewej strony we wnęce pod osuszaczem klimy. Dojście serwisowe jest nieco gorsze (z kanału), ale przecież i tak to gazownik będzie się z tym bawił a nie Ty. Możesz jeszcze zastanowić się, żeby elektrozawór i filtr fazy ciekłej były w miejscu łatwo dostępnym od góry (choć wymianą przecież też zajmuje się gazownik). Reduktory raz ustawione są bezobsługowe. Magic Jet 3 jest na tyle tanim sprzętem, że nie opłaca się go nawet regenerować, tylko wymienia się na nowy, więc w ogóle nie ma tu o czym mówić.

    Plusem tego ukrycia reduktora, poprowadzenia potem węża FL gazu z tyłu i wejście nim i filtrem FL od tyłu osłony na silnik ma jeszcze tą zaletę, że niczego nie widać i możesz śmiało przeprowadzić słynny test w ASO BMW :-)
    Ja tak mam umieszczony i nie zauważyłem żadnych spadków temperatury (odczyty temperatury reduktora w granicach 80-90 stopni) oraz temperatury FL gazu w granicach 50-70 stopni (na maks bucie).


    Mała przestroga - Magic Jet 3 znany jest z tego, że niektóre egzemplarze po pewnym czasie przepuszczają lotny gaz do układu chłodzenia, co może spowodować nieobliczalne w skutkach awarie silnika.
    Zainteresuj się jeśli już wersją ulepszoną tego reduktora (Magic Jet 3 POWER lub potocznie Magic Jet BIG).
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    51
    BMW
    740iA e38 1999r.
    Skąd
    Łowicz
    dziękuję za wyjaśnienia.
    jeżeli możesz jeszcze zaproponować inne reduktory to proszę o poradę. 500 zł w tą czy tą stronę nie ma najmniejszego znaczenia. najważniejsze by eksploatacja była bezproblemowa.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No to jest ogólnie temat rzeka.

    Chłopaki z forum polecają sprawdzone rozwiązanie oparte na
    KME Gold x2
    Zavoli N x2
    Prins H x1

    Ja zamontowałem testowany na mnie egzemplarz mało znanej dopracowanej polskiej konstrukcji (Domański)
    NIKO S (tudzież NIKO 300KM) x1, który daje radę. Konstrukcja tłokowa (podobniej jak Magic 3) ale awaria tłoka spowoduje co najwyżej puszczenie gazu w przewód podciśnienia do kolektora.
    Przemawia do mnie to oraz jest prosty w obsłudze i ogranicza się ona tylko do okresowej wymiany gumowego oringa (kilka PLN). Gdyby kiedyś mi było mało stabilności ciśnienia, to łatwo można go zmodyfikować metodą SMC (nawiert dziurki i zmiana w podłączeniu wężyka podciśnienia z kolektora do listwy) i wtedy zasila bez problemu i spadków ciśnień nawet silniki V8 5,9L Jeepa (które są absolutnym 'zabójcą ciśnieniowym' reduktorów).
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    51
    BMW
    740iA e38 1999r.
    Skąd
    Łowicz
    zavoli chyba będzie za słabe. wyczytałem gdzieś, że są przeznaczone do 150 km, ale kme gold wydaje się być dobrym wyborem. dziękuję za info.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    13
    BMW
    nie mam
    Skąd
    Gliwice-Zbrosławice
    Może trochę usystematyzuję temat:

    MIII Power/BIG to nie jest poprawiona wersja MIII, tylko powiększona wersja MIII, produkowana równolegle. Problem z puszczaniem gazu dotyczył obu wersji, aż do jesieni 2010, kiedy zmieniono materiał uszczelnień (poprzedni nie wytrzymywał temperatury i jednoczesnej obecności węglowodorów alifatycznych i oringi twardniały, tracąc właściwości).
    Obecnie obie wersje można z powodzeniem montować bez ryzyka. Że dodam - silnik M62B44 swobodnie zadowala się gazem w ilości, jakiej dostarcza jeden MIII Power/BIG - montaż dwóch MIII nie jest konieczny.

    Co do lokalizacji - my montujemy pod podłużnicą z lewej strony, węże przeprowadzając za lewym reflektorem w dół. Wszystko elegancko pochowane i się mieści przed przednim kołem, za nadkolem.

    Aha - przestrzegam przed montowaniem KME Gold - przy ciężkiej nodze nie wyrobi termicznie.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    51
    BMW
    740iA e38 1999r.
    Skąd
    Łowicz
    dziękuję za info. wyczytałem na forum lpg, że najlepszym rozwiązaniem będą 2 x AC R01. czy zechcieli by się panowie w tym temacie wypowiedzieć? jeszcze jedna prośba, chcę zamontować elektronikę staga, którego staga powinienem zakupić? stag 300 plus czy stag 300 premium? a może jednak pójść za radą Pana Nikodema i założyć LR Omegas? proszę o opinię.
    na tą chwilę przymierzam się do zakupu takich elementów:
    1. stag 300 plus
    2. wtryski hana 2000 zielone
    3. reduktor 2 x AC R01

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No to będzi Ci ładnie działać. Bierz śmiało.
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    51
    BMW
    740iA e38 1999r.
    Skąd
    Łowicz
    ostatecznie kupiłem taki zestaw:
    1. stag 300 plus
    2. wtryski hana 2000 zielone
    3. reduktor 2 x scorpion GT (tak to się chyba nazywa)
    mam nadzieję, że równie dobrze będzie się komponować. po zakończeniu instalacji wrzucę kilka fotek wcelu zweryfikowania poprawności montażu i pochwalenia się moją siódemką.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •