Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Wymiana kierownicy w E32 na inną z podlaczeniem multifunkcji do nieseryjnego radia.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9

    Wymiana kierownicy w E32 na inną z podlaczeniem multifunkcji do nieseryjnego radia.

    Witam. Posiadam w mojej "Czarnuli" standardową kierownicę bez airbagu. Interesuje mnie zmiana jej na egzemplarz od E65 ( z przyciskami multifunkcji) - w sumie interesuje mnie podłączenie przycisków do mojego radia Sony.
    W związku z czym mam pytanie czy jest możliwość podmianki takiej kierownicy , czy raczej trzeba się skusić na egzemplarz od E38 ?

    Pozdrawiam Kubosh
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 03-08-2011 o 21:01

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    kolego nie ma rzeczy niemozliwych,
    kwestia tylko narzedzi i ilosci dlubaniny jaka jestes w stanie poswiecic na taki zabieg.
    Nie siedze w temacie, ale po pierwsze warto sprawdzic czy kiera e32 i kiera e65 maja taki sam wieloklin mocujacy (obstawiam, ze nie),
    a po drugie (ale to moje prywatne zdanie), nie uwazasz, ze kiera z e65 bedzie pasowala w e32 jak swini siodlo? nie chce nikogo urazic, ale dla mnie wygladaloby to komicznie

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    w sumie nie upierałem sie nad kierownicą akurat od e65 - raczej skupiam się nad przyciskami multifunkcyjnymi które chcę połączyć z moim radyjkiem . Może więc warto zainteresować się kierą od E38/E39 ?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Widziałem, kiedyś gdzieś fotkę E32 z kierownicą od E38 z przyciskami, w sumie ciekawy temat, ale chyba byłby problem z poduszką i z samym podłączeniem do nieoryginalnego radia.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    ogólnie wpadłem na pomysł aby do Radia Sony CDX-GT424U kupić pilota na kablu . Rozłożyć go i przerobić aby pasowało sterowanie z kierownicy . Jeżeli chodzi o airbag to nie jest zbytnio mi potrzebny :P - więc jakby działał byłby miłym dodatkiem

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Podłaczenie przycisków z kiery do radia nie jest zbytnio skomplikowane :) da się na pewno w razie czego modyfikacje z przyciskami i bedzie działac :)Elektronik da sobie radę :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Grudziądz
    Blog
    1
    a kiera z e39 m5 lub e36 compact podejdzie ? bo mam paletnie bez poduchy i tez sie zastanawiałem nad zmianą

    ps. kiera od e65 mysle że będzie się gryzła z estetyką starego wnętrza auta juz jak coś e39 lub e38 bym szukał na twoim miejscu

  8. #8
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Po pierwsze mając M30 z 1990 roku (gruby wieloklin) nie łudziłbym się ze kierownice od nowszych modeli (drobny wieloklin) wejdzie bez niczego na kolumnę kierowniczą. Tak wiec dodatkowo albo trzeba będzie zmienić kolumnę na poliftową albo trzeba będzie zastosować odpowiednią nabę. Kolega Extino chciał coś takiego podłączyć w swojej E32 i nie udało mu się z tego co wiem.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    nie pocieszyłeś mnie tą informacją :( Łatwiej będzie poszukać naby niż wymieniać kolumnę kierownicy. Jutro sprawdzę dokładnie jaki mam wieloklin i będziemy myśleć co dalej

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A co do kwestii podłączenia systemu airbag... Nie polecam, bo trzeba zamontować czujniki i sterownik a i tak nie będzie gwarancji, że wystrzeli wtedy kiedy będzie potrzebna.
    Nein! Mein Schnitzel!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •