Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: BMW 750 Stuk, pisk, i temp w górze...

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów

    BMW 750 Stuk, pisk, i temp w górze...

    Witam, właśnie zostałem scholowany do domu. Od jakiegoś czasu w okolicy pasków coś mi huczało, myślałem, że to rolka, więc się zbytnio tym nie przejąłem, ale dzisiaj gdy wracałem do domu, huczenie było bardzo głośne i co jakiś czas słyszałem pisk paska. Nagle usłyszałem stuk, pisk, i po jakimś czasie temperatura zaczęła rosnąć. Teraz pytanie, to co huczało to chyba nie była rolka, a pompa wody, dobrze myślę? Gdy próbuję kręcić Wiskiem, co jakiś czas się blokuje. Panowie doradzie coś.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Miałem tak w swoim pierwszym E30. Pompa wody stanęła i tarła o pasek napędzający alternator i inne rupiecie.

    Sprawdź przede wszystkim, dlaczego wisko się samo blokuje. Bo normalnie, jak masz zimny motor, to powinno dać się w miarę lekko kręcić z jednostajnym oporem. Jeśli jest inaczej (luz jak by było na łożyskach, nie jest sztywne na osi i lata w przód i w tył), to na pewno masz wisko do wymiany.
    Po drugie, spróbuj poluźnić pasek od pompy (podłóż coś pod napinacz) i pokręć kluczem 32 za nakrętkę od wiska i sprawdź czy kręci się bez oporów, bez zgrzytów, bez chrupania skrobania itp. Choć to nie musi wcale oznaczać, że pompa jest sprawna bo mogło się już tam wszystko zmielić.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Łopatki pompy (jeśli plastikowe) się pourywały, lub się zatarła (jeśli łopatki są aluminiowe).


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Pompa byla w aucie od nowosci, wiec chyba łopatki aluminiowe były, zreszta huczenie miało właśnie dźwięk jakby się coś zacierało... Auto u mechanika zobaczymy co wymyśli.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    co tu myslec pompa do wymiany i tyle

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Mieliscie racje panowie, 400zł zamiennik aluminiowy, firma podobno jedna z lepszych.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •