Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Night vision

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków

    Night vision

    Witam
    Mam u siebie w siódemce opcję night vision, dzisiaj chciałem ją wypróbować bo od niedawna mam ten samochód. Jechałem już po zmroku i niestety chyba nie działa mi to. Raz ktoś przechodził na pasach a raz szedł chodnikiem - na monitorze nic nie było widać. Cały czas był szary. Raz czy dwa tylko jak samochód jakiś jechał to w lewym górnym rogu coś mignęło. A tak to nic. Patrzyłem czy może ta kamerka jest przybrudzona albo coś, ale jednak nic tam nie ma.
    Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje? Może coś trzeba ustawić?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    Niestety Night Vision w E65 nie wykrywa pieszych ani żadnego ruchu istot żywych drodze. Jeśli chodzi o ustawienia systemu możesz ustawić tylko takie rzeczy jak:

    -zoom, czyli przybliżenie
    -curven modus czyli połączenie z reflektorami adaptacyjnymi
    -vollbild czyli tryb pełnoekranowy
    -kontrast
    -jasność

    Zawsze używając Night Vision najlepiej uaktywnić reflektory adaptacyjne. Za zakręcie system będzie miał większe pole widzenia i z pewnością ewentualne przeszkody na drodze będą lepiej wyłapywane. Niestety rozpoznawanie osób pierwszy raz dołożono dopiero w modelu F01, a szkoda bo MB W221 jeździł z tą funkcją już od 2005 roku.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Aha :| Więc w sumie po co jest to night vision, skoro nie rozpoznaje pieszych?
    I jak poustawiać te rzeczy które wymieniłeś?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    [IMG]

    Tak to wygląda. Wszystko jest do ustawienia w zakładce Settings -> Car -> Night Vision (jeśli taką będziesz miał) a jeśli nie to bezpośrednio podczas działania system sterując pokrętłem I-Drive.
    Jeśli chodzi o przydatność systemu, jest on pomocny na nieoświetlonych drogach, sprawia że droga dużo dużo przed nami tam gdzie reflektory nie doświecą jest lepiej widoczna i np idący na niej ludzie czy przebiegające zwierzęta są lepiej widoczni.
    Ostatnio edytowane przez Bartek760i ; 31-07-2011 o 10:32

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Dzięki, przetestuję to u siebie.
    Ale jak to jest, na ekranie night vision będę w nocy widział idącego pieszego ulicą wcześniej, zanim sam go zobaczę?
    Bo tak jak mówiłem, jechałem w nocy i nikogo nie widziałem.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    Może system potrzebuje kilku ustawień w opcjach o których napisałem wyżej. Przestaw kontrast i jasność, wtedy na ciemnym ekranie NV idący człowiek będzie mocno widoczny poprzez nadanie mu takiej jasnej, prawie białej barwy. W chwili gdy na drodze przez szybę zaledwie dopiero zaczynasz kogoś dostrzegać to na ekranie powinien on już być przez chwilę dobrze widoczny.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Dobra, pobawię się w ustawieniach. Dzięki

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Witam, nadal mam problem z Night Vision. Kamera jest raczej sprawna, ale problem jest w tym, iż wydaje mi się tak jakby obiektyw był ustawiony "w dół" i łapie tylko asfalt. Ponieważ gdy samochód przede mną jest oddalony o kilkanaście metrów, to nie widać nic. Widać coś, jedynie gdy zbliżę się do takiej odległości na jakiej stoi się na światłach. Wtedy widać tylne koła i zderzak. Patrzyłem tam w tą kamerę, i nic tam się "nie rusza". W tym plastiku, troszkę niżej jest taka szklana szybka, a nad nią wystaje plastikowy dzyndzek. Kamera to chyba to poniżej, ale nie da się tam nic poruszać. W ustawieniach na Idrive też nie wiele mogłem wskórać. Macie może pomysł co temu zaradzić, w czym problem? Dziwna sprawa

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    A próbowałeś w zakładce "Zoom"? Nie podjechałeś może przednim zderzakiem za blisko jakiego krawężnika, bądź czegoś innego niskiego i nie przesunęło kamery? Nie powinno tak być, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Zoom na pewno jest wyłączony. Co do tego drugiego to nie przypominam sobie.. W ogóle to ta szklana szybka jest tak trochę nisko, może plasik coś przysłania. Sam nie wiem. Nic nie wygląda tam na uderzone albo przesunięte. Pewnie pozostaje mi tylko ASO.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •