Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Wątek: e65 WODA NA CHODNIKU PASAŻERA

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Dopadło to też mnie. Dziś zauważyłem, że dywanik pasażera jest mokry. Pytanko techniczne, czy taka powódź też może być spowodowana zatkanym odpływem z klimy? Pod dywanikiem jest mokro w miejscu zaznaczonym na czerwono.Załącznik 7895
    żeby wszystko wysuszyć czeka Cię wyciąganie fotela i częsci wykładziny. odpływy od klimy sprawdzisz sobie wizualnie. widać je przy tunelu środkowym, jednak obstawiam zatkane odpływy pod nadkolami, ew. szyber...

  2. #12
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Wyjąłem wczoraj dywanik i położyłem w jego miejscu ręcznik na chwilę. Po około 3h ręcznik był wilgotny, a podłoga już tylko nieznacznie. Dzisiaj rano nie wyczuwałem już praktycznie wilgoci. Idzie fala upałów, to może uda się wysuszyć auto bez wyciągania gratów ze środka :)

    Rozumiem, że odpływy od klimy są widoczne od spodu auta?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Odplywy od klimy szukaj jak dobrze pamietam przy laczeniu ASB z silnikiem.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Wyjąłem wczoraj dywanik i położyłem w jego miejscu ręcznik na chwilę. Po około 3h ręcznik był wilgotny, a podłoga już tylko nieznacznie. Dzisiaj rano nie wyczuwałem już praktycznie wilgoci. Idzie fala upałów, to może uda się wysuszyć auto bez wyciągania gratów ze środka :)

    Rozumiem, że odpływy od klimy są widoczne od spodu auta?
    Sa widoczne od spodu ale tez po wyciagnieciu tapicerki oslaniajacej tunel srodkowy tez je zobaczysz-gumowe wezyki ktore mozna obejrzez czy sa cale i nie rozlaczyly sie.
    Wykladziny radzilbym wyjac, przynajmniej wypnij listwe progowa i wsadz reke pod wykladzine, bedziesz wiedzial ile jest wody...zajmie ci to 3min

  5. #15
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Dywanik sobie wypiorę, bo faktycznie trochę zaczął zapodawać. Podłoga jest już sucha. Wczoraj zdjąłem oba filtry kabinowe. Nie dobrałem się do samych odpływów, ale nie widziałem też jakiegoś syfu w pobliżu wlotów powietrza do kabiny. Brak odpowiednich narzędzi też jest tu problemem. Przypatrzyłem się też odpływom z szyberdachu. Widać, że zebrało się trochę piasku w kątach, ale same otwory są czyste i nie ma śladów jakby woda z piaskiem nimi spływała.

    Spróbuję jeszcze tak jak napisałeś zdjąć listwę i zobaczyć jak bardzo mokro jest pod wykładziną.

    PS. Teraz chodzi tylko klima. Opadów nie ma, więc jak znowu się zrobi mokro, to trzeba będzie się bliżej przyjrzeć odpływom klimy.

  6. #16
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    No i zonk. Dzisiaj zostawiłem auto na około 7h na parkingu. Auto stało pod lekkim przechyłem. Przód był nieco niżej od tyłu. Przez około 3-4h padał deszcz. Jak wróciłem do auta, miałem powódź. Stało ze 3-4cm wody na dywaniku pasażera, a spod schowka lała się woda. Do tego mam mokry cały słupek A. Czy jest np. możliwe, że przez to, że auto stało "dziobem" do dołu, woda zamiast spływać odpływem, który nie jest w samym narożniku tylko nieco wcześniej, spływała jakimś innym, nieprzewidzianym otworem prosto do środka auta?

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    267
    BMW
    e38 728 lift ,e53 X5,e65 750i, e66 750li
    Skąd
    Siemianowice Sl
    Więc tak odkręcasz sobie przednie koło ściągasz nadkole i pod nogami pasażera zobaczysz taki gumowy wężyk który jest odprowadzeniem wody z dachu i na pewno jest zatkany. Wsadź w niego jakiś drut i powinno wszystko wylecieć . Ja tak zrobiłem i po problemie.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    457
    BMW
    e65
    Skąd
    Legnica
    Wystarczy powietrzem dmuchnac w odplyw dachu bez zbednej roboty

  9. #19
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez FAZI Zobacz posta
    Wystarczy powietrzem dmuchnac w odplyw dachu bez zbednej roboty
    Tak planuję właśnie dziś zrobić. Motyw z nadkolem (jak da radę) też przetestuję. Chciałem też rozebrać słupek, żeby przyjrzeć się temu wężykowi, czy np. nie wypadł z odpływu i czy całe dmuchanie powietrzem nie poszłoby na marne. Dużo z tym roboty?

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    267
    BMW
    e38 728 lift ,e53 X5,e65 750i, e66 750li
    Skąd
    Siemianowice Sl
    Ja dmuchałem i niestety nic nie dawało dopiero czyszczenie od strony nadkola pomogło ale może u ciebie pomoże więc do dzieła .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •