Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: [ tuning] ciekawostka:Pe32 i e23 3.5 turbo

  1. #11
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    info z ostaniej chwili 3.2 to M102 a 3.5 to M106 i sa to zupełnie inne silniki niz M30 w E32.. zwiazku z łozyskami nie widze! ;) drazymy dalej? nie ukrywam ze bym sie poslinił na taka E23.. badz sam silnik oj :D R6 w mocy v8 :D

  2. #12
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Generalnie są do siebie zbliżone a budowa prawie ta sama M30 (nawet na kolektorze masz 3,2/3,5 ... to nadal duża szóstka ....
    a BMW robiło nawet M10 na turbinie .... w okolicach 1000 KM .... a tylko cztery cylindry :D

  3. #13
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    (nawet na kolektorze masz 3,2/3,5 ... to nadal duża szóstka ....
    a MW robiło nawet M10 na turbinie ....
    na kolektorze bedzie 3.2 bo "oznaczenie 4,5 litra w pojemności wzięlo się z przelicznika 3,2 litra x 1,4 :D ,4 to współczynnik przez który mnożono pojemnośc silnika doładowanego by wyliczyc należny podatek" (by Marcin) i faktycznie nawet na etk figuruje ten silnik jako M30 ciekawe jest to o co pytał autor watku czyli jak dalece zmodyfikowany był ten silnik pod turbine..

    pzdr

  4. #14
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MiBhell
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    (nawet na kolektorze masz 3,2/3,5 ... to nadal duża szóstka ....
    a MW robiło nawet M10 na turbinie ....
    na kolektorze bedzie 3.2 bo "oznaczenie 4,5 litra w pojemności wzięlo się z przelicznika 3,2 litra x 1,4 :D ,4 to współczynnik przez który mnożono pojemnośc silnika doładowanego by wyliczyc należny podatek" (by Marcin) i faktycznie nawet na etk figuruje ten silnik jako M30 ciekawe jest to o co pytał autor watku czyli jak dalece zmodyfikowany był ten silnik pod turbine..

    pzdr
    Na kolektorze w M30 3,5 87 rok jest 3,2/3,5 .... dlatego to się wywodzi z jednego silnika ;) ....

  5. #15
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    Na kolektorze w M30 3,5 87 rok jest 3,2/3,5 .... dlatego to się wywodzi z jednego silnika ....
    nio i tego nie neguje silnik jest prawie jak M30 wywodzi sie z tego silnika bezposrednio nie mniej rózni sie od standardowego M30 chyba jednak czyms wiecej niz tylko turbina i osprzetem do niej bo oznaczenie ma juz inne jak pisałem wyzej!? czy sie myle i smiało moge uturbiac swoje M30 bez wiekszych konsekwencji? :D

  6. #16
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Napewno jestem na tak uturbiać jak najbardziej tylko jakie masz koszta na to przeznaczone ...... :D pamiętaj o reszcie ,czyli o hamulcach i o reszczie ....

  7. #17
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    Napewno jestem na tak uturbiać jak najbardziej tylko jakie masz koszta na to przeznaczone ...... :D pamiętaj o reszcie ,czyli o hamulcach i o reszczie ....
    Swego czasu zgłebiłem temat i koszt takiej operacji zaczynaja sie od przyjmijmy 10tys wiec jest to powiedzmy wartosc całego auta a osiagniete efekty sa niewspółmierne do poniesionych kosztów dlatego wychodze z załozenia ze lepiej kupic 740 niz uturbiac M30 ;) ponadto przed uturbieniem "zwykłego" M30 trzeba by zrobic kapitalke silnika i obawiam sie ze bez np kutych tłoków i paru innych dodatków by sie nie obyło wiec kapitalka była by tak naprawde modyfikacja dogłebna silnika.. reasumujac gra niewarta swieczki albo gra dla kogos z kasa.. wolał bym gdzies wyhaczyc 745 E23 i ja doprowadzac do stanu ideał ;) tylko obawiam sie ze w tym przypadku ceny tez beda czysto kolekcjonerskie.. ;)

    Całosc mojej i Twojej wypowiedzi nadal nie rozwiewa moich watpliwosci co do uturbionego silnika M30 ! :D czy jest on w seri?

  8. #18
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Teraz za bardzo nie zakumałem czy chodzi Ci o M30 ogólnie ,czy o ten występujący w e23 ??

  9. #19
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    to sie dogadali widze :D

    teza autora watku była taka ze jesli w E23 (teoretycznie silnik M30) była turbina to i do E32 który jest np w moim aucie da sie wsadzic turbine bez zadnych przeróbek! Ja staram sie tą teze potwierdzic a raczej obalic próbujac dojsc co tak naprawde siedziało w uturbionym E23 bo jesli było to najzwyklejsze M30 (co wedłog moich informacji jest nieprawada) to w takim razie silnik ten az prosi sie zeby mu wcisnac turbine!

  10. #20
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Wiesz można na upartego wstawić zestaw z e23 bo podejrzewam ,że podpasi kolektor z turbiną i osprzet ....Wcale nie pompowało to dużo ( IMO) myśle kole 0,3- 0,5 Bara ... Więc jak najbardziej jestem na tak ... tylko skąd nie zarżniętą turbinkę dorwać ..... :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •