Strona 12 z 18 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 111 do 120 z 180

W±tek: KUPOWANIE JAK KUPIÆ BMW E65 E66 krótki poradnik i wskazówki

  1. #111
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Sk±d
    Wroc³aw
    Panowie, szczerze - jak to jest z tym E65 jesli chodzi o niezawodnosc w porownaniu do E38. Czasem przychodza mysli, zeby przesiasc sie na "nowsze" (chociaz E65 tez juz wkracza w trudny wiek) - ale opisy na aukcja typu: "w przeciagu ostatnich 2 lat zainwestowano w auto 39tys. zl", albo "wymieniono wiekszosc podzespolow zawieszenia i silnika"... hmmmm, moze to tylko opisy... ale ogolnie nie napawa to optymizmem.

  2. #112
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2016
    Posty
    40
    BMW
    M5 e34, 750Li e66, 740xD f01 lci
    Sk±d
    Katowice, Kraków

    Post

    Wychodzê z za³o¿enia aby kupiæ od osoby która d³ugo je¼dzi³a danym autem i widaæ ¿e raczej nie oszczêdza³a na eksploatacji, z w³asnego do¶wiadczenia wiem ¿e najwiêksz± bol±czk± bmw jest poprzedni w³a¶ciciel.
    Sam e65 odkupi³em za d³ug i trochê mnie kosztowa³a na pocz±tku bo choæby po filtrach widaæ by³o ¿e kto¶ je¼dzi³ i nic nie robi³ przy niej mimo tego ¿e z zewnêtrz i w ¶rodku auto nie by³o zniszczone.

  3. #113
    u¿ytkownik Awatar ADASIO
    Do³±czy³
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Sk±d
    SILESIA City
    Jak dbasz tak masz.

    jak poprzedni w³a¶ciciel zrobi³ z auta kibel - je¼dzi³ i nic nie inwestowa³ to taki zakup jest nara¿ony od razu na w³o¿enie kupy siana aby auto doprowadziæ do stanu u¿yteczno¶ci.
    Jak kto¶ je¼dzi autem parê lat, dba i robi wszystko na bie¿±co to wk³adasz tylko w koszty eksploatacji - oleje filtry jakie¶ ma³e usterki typu olej do klapy, wycieraczki czy nie wiem akumulator.
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW G£ÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #114
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2014
    Posty
    151
    BMW
    bmw 745 e65
    Sk±d
    Nowa Sól

    Post

    Cytat Zamieszczone przez g_t_r Zobacz posta
    Panowie, szczerze - jak to jest z tym E65 jesli chodzi o niezawodnosc w porownaniu do E38. Czasem przychodza mysli, zeby przesiasc sie na "nowsze" (chociaz E65 tez juz wkracza w trudny wiek) - ale opisy na aukcja typu: "w przeciagu ostatnich 2 lat zainwestowano w auto 39tys. zl", albo "wymieniono wiekszosc podzespolow zawieszenia i silnika"... hmmmm, moze to tylko opisy... ale ogolnie nie napawa to optymizmem.
    u nas w Polsce jest tak musisz napisaæ nawet ¿e ¿arówki wymienia³e¶ wtedy jestes wiarygodny od 15 lat kupuje auta na mobile i innych i tam nikt nie pisze ze wymienia³ wahacze czy olej u nas musisz bajer cisn±æ ................a tak pozatym auto za 20 ty¶ o on przed sprzeda¿± 30 zainwestowa³ i chce 16 tys. ......... to jest dla mnie ciekawe równanie mimo ¿e mam umys³ ¶cis³y i na dodatek fv do wgl±du posiada

  5. #115
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2010
    Posty
    110
    BMW
    E65 750i Individual + E30 318iCA
    Sk±d
    Warszawa
    Chyba ostatnio widzia³em s³ynne E65 poni¿ej 20 ty¶. :) Chocia¿ w ¿yciu bym tyle za ni± nie da³, bo te na Allegro za 20ty¶ wygl±daj± o niebo lepiej.

    Widzia³em j± dos³ownie przez chwilê, ale takiej masakry to jeszcze nie spotka³em. Obraz nêdzy i rozpaczy. Ca³a poobijana, zderzaki popêkane, szczeliny krzywe chyba wszystkie. Opcja total golas - nie mia³a nawet uchwytów na kubki (swoj± drog± nie wiedzia³em ¿e tak by³o mo¿na). Fotele dziurawe, a z kierownicy dos³ownie wisia³a skóra. A¿ mi siê przykro zrobi³o ¿e kto¶ doprowadzi³ takie auto do takiego stanu... Nie wiem, ile to mog³o byæ warte, ale chyba doszli¶my do momentu, ¿e E65 mo¿na bêdzie kupiæ w cenie z³omu :)
    EX: Audi 100 2.3 '84, Audi V8 4.2 '91, BMW E32 735iA '88, BMW E30 318i '90 Coupe, BMW E30 318i '94 Touring, BMW E65 745i '02
    JEST: BMW E30 318iAC '92, BMW E65 750i Individual '07

  6. #116
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    4
    BMW
    Jaguar XJ8
    Sk±d
    £ód¼
    Witam ponownie.
    Minê³o 10 lat od rejestracji na forum, a BMW jak nie by³o tak nie ma. Wówczas bra³em pod uwagê Mercedesa, BMW i Jaguara. Wybór pad³ na Jaguara XJ z rzêdow± szóstk±, pó¼niej V6 dla ¿ony, pó¼niej V8 i nie mog³em te¿ odpu¶ciæ sobie 4.2 V8 kompresora 400KM. Niestety przyszed³ czas przesi±¶æ siê na co¶ innego. Tym razem wybór pad³ na E65/E66. Silnik raczej jest mi obojêtny, przyzwyczajony jestem do du¿ego spalania, aczkolwiek od roku w domu mamy jednego diesla i spalanie rzêdu 6,5-7,0litra jak najbardziej spodoba³o mi siê. Dlatego nastawiam siê na 3.0D. Szukam auta bezwypadkowego i z ma³ym przebiegiem rzêdu max 150kkm. Przegl±daj±c oferty sprzeda¿y nasunê³o mi siê klika pytañ. Mianowicie:

    - czy w tempomacie aktywnym ACC da siê wy³±czyæ pomiar odleg³o¶ci od auta poprzedzaj±cego? W Jagi taki mia³em i nie by³o opcji wy³±czenia. Bardzo wkurzaj±ca rzecz.
    - zauwa¿y³em ¿e nie które zegary maj± wy¶wietlacze w obszarze tarczy, a nie które tylko pod 2 sztuki. Do czego to s³u¿y?
    - czy Logic7 móg³ wystêpowaæ bez zmieniarki?
    - klimatronik 3-4 ga³kowy. Czy ta czwarta ga³ka s³u¿y tylko do regulacji si³y nawiewu dla pasa¿era. W innych autach si³a nawiewu jest zawsze jedna dla obu stron, Czy to jest a¿ tak wa¿ne.
    - czy jest mo¿liwo¶æ kupna i wymiany przycisków od schowków w pod³okietniku. Wiêkszo¶æ jaka¶ taka obdrapana.

    Z góry dziêkujê za odpowied¼.

  7. #117
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Ja sie wypowiem co do przycisków otwierania schowka w pod³okietniku, a wiêc da siê go wymieniæ bez wiêkszych problemów, koszt w ASO hmm 100-200 z³, dok³adnie nie pamietam. Natomiast jest to bez sensu bo juz podczas zak³adania farba schodzi z tego nowego :( Tandeta i tyle. Najlepiej zdrapaæ na równo ze wszystkich do czarnego i tyle.
    Co do pokrêt³a od nawiewu to s³u¿y on wy³±cznie do tego i jak dla mnie jest to bez sens.

  8. #118
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar krzysiek89
    Do³±czy³
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Sk±d
    EPJ
    "- czy w tempomacie aktywnym ACC da siê wy³±czyæ pomiar odleg³o¶ci od auta poprzedzaj±cego? W Jagi taki mia³em i nie by³o opcji wy³±czenia. Bardzo wkurzaj±ca rzecz'' - nie da siê ca³kowicie wy³aczyæ tylko zmniejszyæ odleg³o¶æ.

    Diesel do 150 tys przebiegu wydaje mi sie ze bedziê to ciezkie do znalezienia jezeli ma to byæ 100% przebieg pewny.
    Ostatnio edytowane przez krzysiek89 ; 06-12-2017 o 13:57

  9. #119
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar miro
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Czwarte pokrêt³o do nawiewu pasa¿era mia³em w jednej w drugiej nie ma - przerost formy nad tre¶ci±
    Przebieg tego rzêdu w Dieslu...hmmm nierealne,niemo¿liwe no chyba ,¿e dla kolegi wskazania licznika to jest to samo ,to wtedy owszem.

  10. #120
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw

    Post

    Czemu przerost formy nad tre¶ci±? Nie raz by³o tak, ¿e ja prowadzi³em na wy³±czonym nawiewie, a M³oda jecha³a z w³±czonym nawiewem, bo jej by³o zimno. Podobnie z klim±. Jeden lubi jak na niego dmucha, a drugi jak tylko pasywnie sch³adza. Z jednym pokrêt³em pasa¿er jest skazany na widzimisiê kierowcy, albo odwrotnie ;)

    Edit:
    Sprawdzi³em to ACC i faktycznie nie da siê wy³±czyæ i jest straszna lipa. Przez jaki¶ czas my¶la³em, ¿e u siebie w eFie te¿ tego nie wy³±czê, ale na szczê¶cie wprowadzili ju¿ tak± opcjê.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •