Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: [mechanika] Swap w E32

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Jaro
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    55
    BMW
    Myślę o E38
    Skąd
    Polska

    [mechanika] Swap w E32

    Czy ktoś z Was ma może doświadczenia z wstawieniem silnika 5.0 V12 do zwykłej 730 R6? Mój kolega zastanawia sie nad takim zabiegiem ponieważ włożył sporo kasy w swój wóz i postanowił, że będzie on miał u niego dożywocie, ale chciałby więcej mocy.

    Beemka jest w automacie (rocznik 91) i podstawowe pytanie to : czy jest sens (i możliwość) zostawienia starej skrzyni przy nowym silniku ?

    Może ktoś posiada link do jakiejś strony z opisem podobnej przróbki lub ma własne doświadczenia

  2. #2
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    temat tak czesto wałkowany.. jesli kolega ma duzo $ i czasu to niech sie bawi jesli nie to niech odpusci bo naprawde niewarto! lepiej kupic całe 750 nie sa drogie z racji silnika ;) dodam dla przykładu ze róznice pojawiaja sie juz w hamulcach ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    157
    BMW
    kiedys 730i,735i,750i,750iL
    Skąd
    slask
    popieram, ost kupilem cala 735 , za 2400, a 750 za 3 tys, ale glownie potrzebowalem skrzyni,ale nie ma co sie dziwic koledze, znam goscia co chcial zrobic model 350i.

  4. #4
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez DUZY27
    popieram, ost kupilem cala 735 , za 2400, a 750 za 3 tys, ale glownie potrzebowalem skrzyni,ale nie ma co sie dziwic koledze, znam goscia co chcial zrobic model 350i.
    ja sie nie dziwie wogóle ja swego czasu myslałem nad 325 z M50 badz 335 z M30 bo miałem bardzo ładna E30 ale do tego trzeba byc pasjonatem i miec jak wyzej .. ;)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Jaro
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    55
    BMW
    Myślę o E38
    Skąd
    Polska
    Żałuję, ale nie mam tyle czasu, żeby czytać każdy wpis na tym forum, a szukanie tez niewiele pomogło. Myślałem że może jest jakaś strona z opisem takiej przeróbki, bo chyba BMW jest popularne jesli chodzi o swap.

    A co do kolegi - nie ma kasy i to jest problem. Gdyby mu ktoś dał mniej więcej tyle ile włożył w serwis swojej siódemki to pewnie już by śmigał 750 a tak albo pogodzi się ze stratą albo ożeni z 730 i będzie próbował cos tam dłubać

  6. #6
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez Jaro

    A co do kolegi - nie ma kasy i to jest problem. Gdyby mu ktoś dał mniej więcej tyle ile włożył w serwis swojej siódemki to pewnie już by śmigał 750 a tak albo pogodzi się ze stratą albo ożeni z 730 i będzie próbował cos tam dłubać
    Trzeba sie z tym liczyc ze auto szczególnie stare (nie kolekcjonerskie) bedzie pozerało duzo kasy, kasy której raczej nigdy sie nie odzyska wiem cos o tym ;)

    Co do swapa tymbardziej niech odpuscie bo wtopi duzo kasy i niewiadomo z jakim skutkiem.. najprosciej nie sobie wyczaruje taki sam silnik lub lepiej M30B35 troche wiecej kucy bedzie a przeróbek zadnych..

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    157
    BMW
    kiedys 730i,735i,750i,750iL
    Skąd
    slask
    jeszcze apropo skrzyni ona moze nie wytrzymac mocy 300KM, silnik 3,5 juz duzo lepszy jak ten 3.0 a kombinacji mniej

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Jaro
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    55
    BMW
    Myślę o E38
    Skąd
    Polska
    Też mi sie tak wydaje, że skrzynia to na pewno nie dałaby rady, chyba żeby to była weekendowa przeróbka ;)

    A jak jest z różnicą między 3 a 3.5 przy automacie? Nie miałem możliwości porównania tzn raz jeździłem 3.5 ale to była straszna padlina. Zakładając że oba silniki są w porównywalnym stopniu zużycia - czuć dużą różnicę?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Automat przy m30 i m70 w e32 to ta sama skrzynia (wnętrzności) Różnice jednak są w kołnierzach, także przy swapie silnika trzeba wymienić również skrzynię.

  10. #10
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez Banol
    Automat przy m30 i m70 w e32 to ta sama skrzynia (wnętrzności) Różnice jednak są w kołnierzach, także przy swapie silnika trzeba wymienić również skrzynię.
    poczciwe 4HP22 i jego wariacje ;)

    Jaro co do Twojego pytania to chyba ciezko bedzie to opisac wyczaruj 735 i sie przejedzcie tak bedzie najprosciej ale fajerwerków bym sie nie spodziewał.. 3.0 w automacie ma 10.6cec do 100km/h a 3.5 ma 9.1sec do 100km/h ponad sekunda to juz duzo ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •