Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Lewe powietrze?

  1. #1
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl

    Lewe powietrze?

    Borykam sie z tym jakis juz czas ostatnio kupiłem el. nr 13 wymieniłem poskładałem i co? Silnik zacząl falowac na maxa dziwnie pracuje jakby nie na wszystkie gary do tego mocy brak i przełącza na 4 bieg dopiero przy 3tys i przy około 110km/h normalnie było to przy 90km/h dodatkowo szarpie przy zmianie biegów :/ Rozebralem wszystko okazało sie ze el. nr 15
    tez jest sparciały i popekany narazie go pokleiłem tasma szczelnie (wymiana po swietach jak ASO zacznie prace) ale ku mojemu zdziwnieniu to nie pomogło dalej faluje a dodatkowo potrafi zgasnac przy ruszaniu! Panowie gdzie jeszcze szukac wezy podcisnieniowych bo one tam ida w głąb i ciezko cokolwiek znalesc :/ czy mógł sie skonczyc zaworek nr 12 były by takie objawy moze cos innego ? To co sie teraz stalo czyli to co opisałem wyzej działo sie juz długi czas w powiedzmy mikro skali (po za zmiana biegu w nieodpowienim momencie) az sie skonczylo i teraz kwestia czy to zbieg okolicznosci z ta wymiana wezyka czy ma to jednak jakis zwiazek ze podcisnieniem?! :/

    Jestem uziemiony a mechanik bedzie mial dla mnie czas za 4 tyg co to oznacza pisac nie musze :/ :(

    spokojnych i bezawaryjnych swiat :/

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    187
    BMW
    E32
    Skąd
    Kwidzyn
    obawiam się że przepływka jest juz do wymiany (nr 1). :/
    pozdro
    zielony
    ale jazda !!! Skype-> zielony730

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Mnie też się wydaje że to przepływka, a nie żadne wężyki podciśnienia....
    Podłączałeś go wcześniej pod kompa?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    187
    BMW
    E32
    Skąd
    Kwidzyn
    Tu komp błędów nie wykaże, jedynie inne napięcie na świecach jak jest LPG

    Chyba że przepływomierz padł całkowicie wtedy praca będzie w trybie awaryjnym, taki efekt można osiągnąć poprzez wypięcie wtyki z przepływki
    pozdro
    zielony
    ale jazda !!! Skype-> zielony730

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Wobec tego najlepiej byłoby skołować jakąś na podmiankę.... ale wiem, że to czasem nie takie proste :/
    Mam nadzieję że kolega MIBhell wymyśli coś do soboty ;)
    Powodzenia...

  6. #6
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    hola hola ale po wypieciu wtyku z przepływki silnik praktycznie gasnie! jesli była by padnieta nie zmieniało by sie nic w pracy silnika prawda? ponadto swego czasu przepływke podmieniałem i nie było zadnej zmiany na lepsze!

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez MiBhell
    hola hola ale po wypieciu wtyku z przepływki silnik praktycznie gasnie! jesli była by padnieta nie zmieniało by sie nic w pracy silnika prawda? ponadto swego czasu przepływke podmieniałem i nie było zadnej zmiany na lepsze!
    Hmm no niekoniecznie - znów ponowie zaproszenie bo juz rozbierałem kiedyś przypływke i wiem gdzie regulować aby ustawić prace silnik - hmmgorzej jak rozbierzemy i dupa hmmmm

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Oczywiście nigdy nic na 100% ale, mam przepływkę umęczoną przez strzały lpg. Kupiłem sprawną, jako, że zakładam sekwencję. Na starej czwarty bieg wchodzi w okolicy 3 - 3,5k obrotów. Na sprawnej tego nie ma. Starej zdarzy się przyciąć, czasem silnik na benzynie strasznie faluje, generalnie jest dość problematycznie, ale nie zawsze, więc nie jest tak, że jest całkiem niesprawna.
    Oprócz przepływomierza w ukłądzie dolotowym wpływ na pracę skrzyni ma czujnik położenia przepustnicy, ale to raczej nie to. Stawiałbym na przepływkę.

  9. #9
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Ale falowanie było od zawsze a gaz nie i do tego mam sekwencje wiec strzałów nie było.. tak jak juz wspominałem swego czasu podmieniałem przepływke z auta bez gazu i bez falowania i u mnie nadal falowało :/

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Cytat Zamieszczone przez MiBhell
    Ale falowanie było od zawsze a gaz nie i do tego mam sekwencje wiec strzałów nie było.. tak jak juz wspominałem swego czasu podmieniałem przepływke z auta bez gazu i bez falowania i u mnie nadal falowało :/
    Tak, tyle tylko, że falownie niekoniecznie spowodowane jest przez przepływkę. Tutaj może dawć ciała jeszcze krokowiec (u mnie lekko faluje, pomimo, że był czyszczony itp.) Bardziej chodzi mi o pozostałe objawy (mocne falowanie, brak mocy, przeciąganie skrzyni)
    Usterka pojawiła się po demontażu dolotu, może 'po drodze' przepływkę coś dopadło... Próbowałeś zrobić reset? Masz kogoś ze sprawną przepływką, żeby podmienić na chwilę? Większość niedomagań tego typu to niestety wina tego urządzenia... Ja w każdym razie poszedłbym tą drogą, tym bardziej, że większość objawów, o których piszesz jest mi znana:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •