Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Czy to wisko do wymiany??

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk

    Czy to wisko do wymiany??

    Witajcie tak pod wpływem wielu rozmów na temat temperatury cieczy chłodzącej włączyłem test nr.7 ten od temperatury KTMP.. I dziwna rzecz.. jak stoi na wolnych obrotach to grzeje sie do 102- 103 stopni jak obroty dam na ok.1000 temperatura spada do 90 potrzymam wskoczy na 94-95 i spada do 90... Tylko jak stoi na wolnych obrotach to się tak grzeje.. CZy znaczy to że wisko do wymiany??
    Wczoraj stałem w korku było 35 na zewnątrz i zagrzał się do 116C!!! i dopiero się jakiś wentylator włączył i spadała.. ale generalnie wczoraj przy tej temperaturze poniżej 100 nie chciał zejść.. Co jest grane.. Chłodnice patrzyłem mam czystą ale dzisiaj profilaktycznie :mrgreen: ją przedmuchałem choć nic żadne paprochy nie wyleciały..
    Już głupieję..

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6
    witam

    mam ten sam problem tylko mniejszy motor 2.8

    jak stoje temperatura 99-100 stopni, jak przygazuje to spadnie na 95 ale jak rusze to wrosnie do 100 co mnie dziwi poniewaz jest ped powietrza to temp powinna spasc a nie wzrastac

    wymienilem termostat, wisco i plyn w ukladzie i dalej to samo

    dodam ze mylem wczesniej chlodnice bo ktos tak doradzil ale bez wiekszych efektow

    zastanawiam sie nad wymiana pompy a moze raczej chlodnicy bo zauwazylem ze jak odpale na zimnym silniku to chlodnica sie nie nagrzewa cala rownomiernie tylko gorny waz i troche chlodnicy robi sie goraca a reszta jest zimna :-( i zauwazylem ze jak zgasze silnik to dopiero po jakims czasie chlodnica napiera rownomiernej temperatury

    myslalem ze uszczelka pod glowica a co gorsza glowica jest pierdolnieta ale sprowdzali mi to poprzez wlanie jakiekos plynu do zborniczka wyrownawczego i niby sie nie przebarwil czyli jest dobra ale mowie skocze do drugiego warsztatu i sprawdzili mi to samo tylko wkladali mi jakis czujnik czy sa spaliny i wyszlo tez pozytywnie czyli wszystko ok

    chyba wsadze nowa chlodnice bo juz nie wiem co mam wymieniac :-(

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    A mi sie wydaje ze wszystko jest ok - ja mam tak samo.

    To kiedy sie zalacza visco - i dodatkowy wentylator elektryczny (ten od klimy) - zalezy od wielu faktorow.

    U mnie na przyklad jak odpale auto - a na dworze jest temp. okolo 30 - to visco kreci od poczatku - i utrzymuje temp. przy ok 94-99 stopni.

    Jak zapale auto przy temperaturze zewenetrznej ok. 23 stopnie - visco nie dziala - temperatura dochodzi do max. 108 - 109 stopni - i dopiero wtedy wlacza sie visco i zbija temp do 94.

    Gdy do tego wszystkiego jest wlaczona jeszcze klima - jest jeszcze inaczej - bo dodatkowy wentylator elektryczny nie wlacza sie tylko do schlodzenia ukladu chlodzacego lecz takze do schlodzenia ukladu klimatyzacji.

    Na niemieckim forum dyskusje na ten temat trwaja juz dlugo - pare razy odezwal sie tam ktos oficjalnie z bmw - i powiedzial ze temperatury do 109 stopnie sa normalne - przy 750 nawet do 120 stopni.

    Nie dajmy sie zwariowac - ja tez gdy nie zagladalem na test nr. 7 - bylem zdrowszy :mrgreen:
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6
    sebek_e38 a co sadzisz na temat zimnej chlodnicy?

    do wymiany czy jest jakas inna przyczyna tego ze nie nabiera cala temperatury?

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    A jak to sprawdzales ze nie jest cala goraca ? Ile plynu powinno wchodzic do 728 ?

    Jezeli nawet ktoras czesc chlodnicy nie nabierala wody - bo bylaby zapchana - aluminium powinno - i tak przenosic temperature na calosc.

    Zalewales kiedys - jakies specyfiki do uszczelnienia ukladu ?
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    No ja też chyba przestanę na to patrzeć bo już chcę wymienić visko.. Boję się że po wymianie będzie tak samo a wtedy dopiero byłbym zły.
    Narazie to zostawię.. Wskazówka stoi w pionie. Ale czytałem o jakiś biegach visko.. Może pierwszy mam zepsuty i dlatego na postoju mi się tak grzeje?? Sam już nie wiem. :-/

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6
    zaczne od poczatku, po odkryciu testu 07 zaczalem kombinowac co tu zrobic zeby temperatura
    byla nizsza bo wydaje mi sie ze 100 stopni jest troche zawysoka i takie tez slyszalem opinie od uzytkownikow e38 z tego wlasnie forum, na postoju 99-100 stopni i w czasie jazdy tez i nic nie spada, jak stoje na postoju to temperatura 99-100 jak przygazuje to 94-95 a jak zaczne jechac to wzrasta do 100 i to przy temperaturze zewnetrznej 15-20 stopni

    olejus pisze ze na postoju ma 95 a wczsie jazdy spada do 90-92 i ze to jest prawidlowa temperatura wiec zaczalem wymieniac po kolei nowe wisko, nowy termostat, nowy plun do ukladu i wszystko oryginalne czesci z salonu bmw nie jakies tam zamienniki

    po odpowietrzeniu ukladu odpalam silnik rano jak siest zimny i czekam co sie bedzie dzialo, a mianowicie silnik sie nagrzewa, wskazowka w pionie a chlodnica zimna, waz gorny goracy i kawaleczek chlodnicy tez a cala reszta zimna czy tak ma byc?

    czy chlodnica i waz dolny od chlodnicy tez ma miec jakas temperature? dopiero jak zgasze silnik to po jakims czasie chlodnica nabiera temperatury

    ktos pisal ze chlodnica ma byc ciepla a ktos pisal ze bedzie zimna dopiero jak sie termostat otworzy to bedzie obig i bedzie ciepla ale na moj rozum jak sie otworzy termostat i jebnie taka zimna woda z (tej zimnej chlodnicy) to jebnie uszczelka albo glowica

    szczerze powiem to juz nic nie wiem i zglupialem calkiem od czytania postow na roznych forach :cry:

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6
    a i jeszcze jedno nie zalewalem zadnych specyfikow do chlodnic a chlodnica byla wymieniana przez poprzedniego wlasciciela bo wyglada prawie na nowke i jest naklejka z ktorej wnioskuje ze jest z 2003 albo 2005 roku

  9. #9
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    tutaj pokazuje jak u mnie wyglądała temperatura po 500 km drogi : http://www.kantyka.de/olejus/tempera...mperatura.divx
    Pić trzeba ! Jeść można !

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Olejus a wiec podaj mi cenę visko do mnie.. 750 v12 :mrgreen: n73

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •