Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: powietrze w układzie chłodzenia

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Kamil
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    32
    BMW
    725 TDS 98r.
    Skąd
    Soborzyce

    Unhappy powietrze w układzie chłodzenia

    Koledzy mam taki problem i teraz się rozpisze ,ale żebyście zrozumieli to muszę, ponieważ to trudny przypadek. Kupiłem jakiś czas temu moją siódemkę wszystko było w porządku do momentu gdy rozerwało mi zbiorniczek wyrównawczy od płynu chłodniczego. Najpierw myslałem ze to korek więc kupiłem nowy ale nic przewód robił się twardy zaraz jak odpaliłem. posprawdzałem wszystko pompę termostat nowy zbiorniczek więc wykluczyłem wszystko inne zostałą sie głowica. zdiąłem czapkę dałem do sprawdzenia i okazało sie ze była pęknięta na drugim tłoku. No to kupiłem drugą którą sprawdziłem i splanowałem w dobrym punkcie. założyłem nowe uczszekli nowe śruby no i można by było powiedzieć ze wszystko gra. jeżdże już dłuższy czas na tej głowicy i nic się nie dzieje poza tym faktem że jak odpalę i chodzi na wolnych obrotach przewód jest mięciutki nawet jak odkręce korek to widać ze płyn leci z przewodzika przelewowego do zbiorniczka bez powietrza wszystko gra. Gra ale do momentu gdy nie wyjade i nie dostanie większych obrotów. Nagle nie wiadomo z kąd przewód robi się twardy( aj wiem ze musi być trochę twardy ale nie tak jak jest) i czuć ze nie ma w nim płynu tylko powietrze. i jak już sie silnik dobrze zagrzeje to muszę sie zatrzymać i odkręcić korek wypuścić powietrze i później mogę jechać nawet 300 km i nic sie nie dzieje przewód jest miękki taki jak powinien być. Płynu nie ubywa korki mam 3 i na każdym robi się to samo. Wymieniłem pare dni temu pompę na nową bo myślałem że to może ona jest nie szczelna i łapie powietrze a jak sie zagrzeje i rozszerzy sie metal to się uszczelnia i nie zapowietrza ale jednak nie. I nie wiem co teraz mogę jeszcze zrobić zeby sobie z tym poradzić bo nie mam zamiaru robić znowu głowicy. ( zastanawiam się tylko jeszcze czy ta pompa jest dobra co kupiłem bo też miała mały luz ale jak założyłm ją i zobaczyłem ten luz to pojechałem ją wymienic do sklepu wymienili mi na drugą i ta druga taka sama to chyba tak musi być.?) dodam że mam webasto którego nie sprawzdzałem jeszcze czy moze ono zapowietrzać jak nie chodzi?. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł lub miał taki przypadek to proszę o pomoc bo mi się już wyczerpały pomysłu.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    A odpowietrzyłeś dobrze układ?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Kamil
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    32
    BMW
    725 TDS 98r.
    Skąd
    Soborzyce
    tak odpowietrzyłem ale nie jestem pewien tego webasto może ono jest zapowietrzone ale go wogóle nie używam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    A jak ściągnąłeś głowicę, to sprawdziłeś czy z blokiem silnika było wszystko OK? Może się okazać, że głowica zrobiona a na bloku są jakieś mikro wżery i puszczają spaliny do płynu. Koleś tak miał w innym aucie, ale to nie ma znaczenia czy to Bmw czy Volvo.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jak znam temat TDSa to moge doradzić ,że nataniej i najszybciej będzie sprawdzić czy nie ma spalin płynie chłodzącym. Każdy normalny mechanik ma to urządzonko do sprawdzania i trwa to max 30 min. Ciężko kupić używaną i niewymęczoną głowicę do TDSa niestety.

    Całkiem mozliwe ,że inaczej sie odpowietrza TDSa z webastem , TDS bez webasta sam sie odpowietrza.

    Blok w TDSie jest pancerny ,musiałbyś mieć wielkiego pecha gdyby z nim było coś nie tak :)

    Pozdrawiam :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •