Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 76

Wątek: Akumulator AGM 90 Ah do E65

  1. #31
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Zakładając, że wasze auta nie stoją tygodniami "w krzakach" i eksploatujecie je codziennie, albo prawie codziennie, po czym poznajecie, że aku nadaje się już do wymiany? Ja ostatnio auta używam bardziej w cyklu miejskim. Zdarza się czasami kilka dni przestoju w garażu. Zauważyłem, że podobnie jak jesienią/zimą rok temu, przy pierwszym odpaleniu po postoju, odłączane jest (cichnie) radio podczas kręcenia. Wiosną i latem ten efekt znika. Czy to już jest sygnał do rozglądania się za nowym aku?
    Po tym że jak 5 min pogra radio i pojawia się komunikat o wyładowaniu baterii, następnie jak nic nie zrobisz to padnie na amen :)

    Ja powiedzmy od pażdziernika lub listopada jak auto stoi w garażu wyłączam pobór prądu "dzinksem" w bagażniku i mam spokój
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  2. #32
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    ooo proszę :) i blisko mnie :)

    Dziękuje Kruger
    Ale ten zniszczysz szybko ... bo nie zakodujesz 95ah AGM tylko 90ah jeżeli AGM
    Myślę, że to jest najlepsza alternatywa dla E65 / E66
    http://www.ebay.pl/itm/131455808606
    Ostatnio edytowane przez olejus ; 05-12-2015 o 22:52
    Pić trzeba ! Jeść można !

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    Wolf hmm szczerze nie znam :) Nie slyszalem, nie widziałem :)
    Co do komunikatu to właśnie mam jak pisze Adasia. Ale nawet jak postoi 3 dni to wchodzę, wciskam start i pali bez problemu. Co jakiś czas jednak podpinam go do ładowania na noc w garażu i zauważyłem, ze dosyć szybko się ładuje w porównaniu z tym jak to było kiedyś.. MAm ori bmw, produkcja 2009. Czyli ma ponad 6 lat, niby git w sumie :) Ale myślę, że każdy inny by tyle wytrzymał.

  4. #34
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    MAm ori bmw, produkcja 2009. Czyli ma ponad 6 lat, niby git w sumie :) Ale myślę, że każdy inny by tyle wytrzymał.
    Problem w tym ze z aktualnie produkowanych rzadko ktory akumulator dociaga do 4 lat... a twoj jeszcze z rok pociagnie :)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Zobaczymy w mrozy :)

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Tak dla pewności nie ma sensu kupować 95ah agm? Co się może stać będzie nie doladowany? mieszkam w Anglii i powiem szczerze oferta jest tutaj bardzo ograniczona. A w euro car parts jak wpisuje swoją rejestrację to tylko 95ah amg. Kupno z Ebay to ryzyko.
    Co będzie lepszym rozwiązaniem 95amg czy 110 zwykły?

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN
    Założyłem akumulator BOSHA 95AH 850A AGM tydzień temu. Po skasowaniu błędu INPĄ o wymianie baterii więcej już nie miałem takiego komunikatu. Nic innego nie kodowałem. Wcześniej siedział oryginalny akumulator BMW 90AH 900A z 2009 roku. Przy okazji dodam, że nawiew od razu zaczął działać z pełną mocą a nie 50 % i nie zapala mi się już kontrolka o niskim poziomie płynu do spryskiwaczy a tak miałem wcześniej i myślałem, że padł czujnik. Co do marki akumulatora to naprawdę nie przywiązywałbym do tego wagi bo już nie raz wiozłem akumulatory polskiego producenta X a jak było zamówienie, że klient chciał baterię z Niemiec to na ten nasz polski produkt przyklejali nalepkę Sznajder from Deutchland i klient mówił, że teraz to jest gut a nawet sehr gut.

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Ja ostatnio zaglalem i też mam oryginalny jeszcze auto produkcji 2008. Nie mam żadnych błędów o rozladowanyn ani niskim poziomie tylko webasto z rana raz działa raz nie. Jeżdżę autem co drugi dzień do pracy około 20km w jedną stronę i jest tak że na przykład dojadę do pracy i ustawie webasto żeby nagrzalo auto jak skończę to będzie ok Ale jak na przerwie pójdę żeby coś z auta wziąć to już kucha ruszy na chwilę i koniec brakuje prądu.

  9. #39
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    AGM jedynie 90Ah był przewidziany jak już pisałem wcześniej, ale w module PM osobne opcje są dla typu akumulatora i pojemności, więc teoretycznie na piechotę da się zmienić typ.

    Poszukajcie 92Ah, bo tak często podaje ETK

    Zamiast 90Ah sam stosowałem 92Ah Exide
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Czyli po polsku jak kupię 92ah to zakodowac go na 90 ah agm? I jeszcze coś trzeba zmienić w opcjach?

    Ma ktoś agm 95ah zamontowany przez dłuższy czas? Dzieje się coś z nim niedobrego? Bo znalazłem jeden 92ah na Ebay uk za 165f a bezfirmowy agm 95 ah są za 110f gwarancja na 4 lata. nawet jak by pociągnął 3 lata to chyba warto brać tańszy?
    Ostatnio edytowane przez lukassolski ; 18-01-2016 o 15:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •