Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Wentylator chłodnicy e65 N62 745i.

  1. #11
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Nie sprawdzisz na krótko. Zmierz napięcie na cienkim przewodzie. Jak będzie koło 3volt to wentylator do wymiany jeżeli w dme/dde jest błąd na wentylator.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar royal
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    208
    BMW
    BYLO e39 540i E38 740i E46 330Ci JEST E65 745i
    Skąd
    Skocżów
    dobra niby wentylator padniety bo na zyle sterujacej 3,5V cos musi byc padniete w module sterujacym przy silniku moze ktos to juz naprawial elektroniczna sprawa ale musi sie dac
    ...Pełny Serwis AUTOKLIMATYZACJI....

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    92
    BMW
    F02 750Ldx
    Skąd
    Świdnik
    Wentylator w ASO kosztuje ponad 1700 zł...
    Jeśli jest padnięty można go spróbować naprawić. Po rozkręceniu trzeba oddzielić płytę regulatora od stojana. Na stykach pomiędzy stojanem a elektroniką (styków jest z tego co pamiętam kilkanaście) zbierają się tlenki bo do środka dostaje się wilgoć. Sama elektroniką jest zalana klejem więc nie pada z tego powodu, natomiast połączenie pomiędzy płytą a stojanem jest rozłączne i przestaje kontaktować. U mnie objaw był taki że wentylator tak jak by chciał wystartować, robił kilka obrotów, albo drgał i nie mógł wystartować - komunikat taki sam jak w pierwszym poście.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    witam, czy ktoś wymieniał wentylator chłodnicy na własną rękę? Od czego zacząć aby bezsensu nie zdemontować za dużo?

    z góry dzięki

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Pas przedni. Parę elementów u góry i wysuwasz go do góry
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    7
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    DG
    Witam, chciałbym odgrzać temat. U mnie jest również padnięty, rozebrałem i rzeczywiście były styki zaśniedziane, jak je zacząłem czyścić to sie połamały :( więc wentylator do wymiany, jego numer 64546921936, kostka 3 kable 2 grube jeden cieniutki. Czy od jakiegoś innego modelu będzie pasować? Coś słyszałem że od e46...

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar balcer123
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    68
    BMW
    obecnie brak, było '2006 E66 750 Li oraz '1997 E38 750i
    Skąd
    Wrocław
    Wg ETK ten sam wentylator jest w 735 i 745 E65 i E66. Do E46 jest inny wentylator.

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wentylator z E46 da się dopasować, ale musi to być taki z modułem na silniku(podobnie jak w E65), a nie osobno.
    Bodajże 6cyl benzyny miały taki
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar ssosnaa
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    83
    BMW
    e38 740i ex.E65 735i. ex e39 523iA
    Skąd
    FG

    Post

    Cytat Zamieszczone przez mbbrzoza Zobacz posta
    Wentylator w ASO kosztuje ponad 1700 zł...
    Jeśli jest padnięty można go spróbować naprawić. Po rozkręceniu trzeba oddzielić płytę regulatora od stojana. Na stykach pomiędzy stojanem a elektroniką (styków jest z tego co pamiętam kilkanaście) zbierają się tlenki bo do środka dostaje się wilgoć. Sama elektroniką jest zalana klejem więc nie pada z tego powodu, natomiast połączenie pomiędzy płytą a stojanem jest rozłączne i przestaje kontaktować. U mnie objaw był taki że wentylator tak jak by chciał wystartować, robił kilka obrotów, albo drgał i nie mógł wystartować - komunikat taki sam jak w pierwszym poście.
    tak jak kolega opisał. częsty przypadek sam go przerabiałem. nie jest konieczna wymiana wystarczy przeczyścić styki.

  10. #20
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    Pas przedni (górna osłona) z tego co mi się wydaje trzyma się tylko na śrubach przykręcanych od góry tak? Nie trzeba demontować nic poza nim? Jeśli to takie łatwe to sam sprawdzę jak tam wyglądają styki u mnie bo zaobserwowałem że też raz na jakiś czas chciał by ruszyć..
    Ostatnio edytowane przez Jakub ; 27-08-2014 o 07:13

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •