Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [AUX A/V, MK I] retrofit kabelka AV stereo w bagażniku

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11

    [AUX A/V, MK I] retrofit kabelka AV stereo w bagażniku

    Czy orientuje się ktoś jak w MK I dorobić wejście AUX IN stereo, które będzie aktywne w momencie, jak TV będzie przełączony na AV?

    Interesuje mnie też jak zdublować w bagażniku wejście Composite (video), które jest w konsoli środkowej..

    Chciałbym podłączyć mały odtwarzacz multimedialny z pilotem. Zastąpi mi mp3 i DVD :-)
    Odtwarzacz już mam i sprawdzałem, że pracuje prawidłowo od 9V do 12V a więc nada się do auta (zabezpieczę go jakimś stabilizatorem LDO albo małą przetworniczką coby się nie przypalił przy 14V podczas pracy silnika).

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    siema ... Bardzo fajny temat , sam mysle o czyms podobnym . wejscie av w bagazniku nie jest problemem bardzo latwo jest je wyprowadzic .



    Uploaded with ImageShack.us

    wpinasz sie pod piny w bialej kostce wyprowadzasz sobie czincze i nie ma sprawy . Wiekszy problem jest ze stereo .

    Nie moge teraz znalesc rozpiski pinow we wzmacniaczu . ale mam w aucie to pozniej dokleje do tematu .
    Jest tez opcja z podpieciem stereo do zmieniarki ale nie wiem dokladnie jak to zrobic , widzialem tylko na allegro jakies interfejsy za 15 zl do podlaczenia tak sygnalu .

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Skoro z audio jest taki kłopot, to będę wykręcał moduł z bagażnika. Sprawdzę, gdzie idzie monofoniczny sygnał z gniazda AV. Na pewno gdzieś jest zmostkowany lewy+prawy..

    Aha, mam jeszcze jedną zagadkę. Jak przełączam się na AV, to mam napis MUTE..



    edit: dobra, znalazłem przyczynę MUTE: gdy nie ma obrazu, to wycisza się dźwięk. Taka ot ciekawostka.
    No, ale w związku z tym podłączyłem dzisiaj mój odtwarzaczyk do wejścia z tyłu konsoli centralnej.. I obraz i dźwięk (mono) pojawiły się :-)

    Teraz tylko wyczaić gdzie znaleźć wejście stereo AUX IN. W ogóle to gdzie ten wzmacniacz?
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 27-03-2011 o 17:03

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    W bagazniku z lewej strony . Tam gdzie jest tuner tv czytnik nawigacji i zmieniarka . On jest zakopany najdalej z przodu .

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    ...jakoś nie mogę znaleźć nigdzie opisu, jak można wyprowadzić wejście AUX IN do ori wzmacniacza. A wydaje mi się, że na pewno są ludzie, którzy to już zrobili. Jak już nie da się zrobić, żeby dźwięk podążał za źródłem (jak jest TV lub radio to grający mp3 nie jest słyszany), bo z modułu TV wychodzi tylko jeden sygnał (mono).. To już niech będzie coś podpięte na sztywno do przedwzmacniacza (żeby tylko była regulacja głośności w kierownicy i na gałce z przodu)...

    To jak? podpowie mi ktoś? może jakieś materiały, link, zdjęcie, rysunek, schemat...?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Panowie, temat coś umarł...

    Zastanawia mnie fakt, że my, Polacy, tacy kombinujący, tacy zaangażowani w elektronice (elektroda), na forach o LPG spierający się o idealną instalację, na forach hi-fi odnośnie zjawiska jitter w światłowodzie za 500 zł, na forach o autach o tylko oryginalnych elementach i nadgorliwej wymianie nawet niezepsutych części... Że my, Polacy, jakoś tak nie potrafimy konkretnie. Tylko dyskucja, co lepsze od czegoś, ale jakoś nie ma nigdy konkretów. Nie wierzę, że wśród tych 300 000 7er, z których zapewne jeszcze 150 000 jest na chodzie, nikt jakoś nie wpadł na pomysł, jak to zrobić?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    koleszko brunoz temat jak najbardziej do ogarniecia , rozwiazan twojego problemu jest conajmniej kilka . Niestety zeby naoisac cos sensownego na forum nie wystarczy napisac , trzeba jeszcze podeprzec sie faktami . Niestety na chwile obecna poprostu nie mam czasu zeby zglebiac temat ...

    Aha sam tez widac nie zabardzo masz ochote sie tym zajac bo nie widze zebys opisywal jakies postepy swoich prac , nawet nie zadajesz pytan odnosnie swojego problemu . Ty tylko wymagasz abysmy przedstawili tobie gotowy sposob na podlaczenie tego .

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Po świętach w ramach współpracy również zajmę się tematem pomysł ciekawy i do zrealizowania;)
    V8 Garage

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Na którymś z zagranicznych for(niemieckich) znalazłem wzmiankę, że wystarczy przeciąć przy którymś scalaku(bodajże wzmacniacz operacyjny) ścieżkę i podać oba sygnały na wspomniane ścieżki co da nam stereo. Były nawet fotki w którym miejscu należy to zrobić, ale niestety straciłem stronkę po tym jak padł mi dysk
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    Aha sam tez widac nie zabardzo masz ochote sie tym zajac bo nie widze zebys opisywal jakies postepy swoich prac , nawet nie zadajesz pytan odnosnie swojego problemu . Ty tylko wymagasz abysmy przedstawili tobie gotowy sposob na podlaczenie tego .
    Kolego, to że nie zadaję pytań, wcale nie oznacza, że nie zajmuję się tym tematem. Ale skoro widzę, ze na moje postawione pytania nie ma odpowiedzi, to nie zadaję kolejnych pod swoimi poprzednimi.

    Od siebie to udało mi się z powodzeniem sprawdzic, że odtwarzacz pracuje w szerokim zakresie napięć zasilających: od około 8V do 15V. W aucie podczas pracy silnika mam 14,1V, ale postanowiłem jeszcze zrobić dodatkowy układ stabilizacji za pomocą diody półprzewodnikowej oraz dużego kondensatora 20 000uF. Dzięki temu nawet podczas rozruchu auta nie ma takich spadków napięcia, żeby urządzenie się wyłączyło. Dodatkowo, zmierzyłem, że podczas odtwarzania filmu (podłączyłem pod av in w konsoli środkowej) pobór prądu to jakieś maksymalnie 0,5A. Wyprowadziłem nóżkę zasilającą odtwarzacz, na której pojawia się napięcie jak jest radio włączone.Dodatkowo ta nóżka może załączyć wzmacniacz subwoofera. Dodatkowo wyprowadziłem też wyjścia niskopoziomowe (aux out) do wzmacniacza subwoofera.

    Sam odtwarzacz przeszedł lifting oprogramowania w postaci alternatywnego firmware w którym pojawiła się możliwość wgrywania skrórek. I jest też gotowiec w postaci skórki z wielkimi literami.

    Dodatkowo opowiem Wam, że wejście wideo z konsoli środkowej nie nadaje się do przesyłania obrazu o dobrych parametrach, bo są odbicia sygnału, różne rozmazania, mora i takie tam dziwne efekty. Choć oglądać film się oczywiście daje (nawet jest lepsza jakość niż w większości wypadków z anteny.


    Niestety mam też masę innych zajęć i obowiązków (rodzina, praca), stąd moje zainteresowanie tematem jest raczej nieregularne. Dlatego wybacz, jeśli podchodzę do tematu jak hobbysta.


    Ja też natknąłem się na tym niemieckim forum na te zdjęcia jak ktoś odginał nóżki od jakiegoś TDA w technologii smd, tyle, że zdaje się, że dotyczyło to radia bez navi, o ile dobrze pamiętam i uznałem tą informację za nieprzydatną dla siebie. Inaczej zapewne już dawno zabrałbym się za to.


    Zastanawiałem się też nad odłączeniem navi (systemu navi) i podłączenie w to miejsce odtwarzacza, ale znów natknąłem na problem związany z tym, że jest dźwięk mono, a co gorsza wejścia wideo są osobne RGB (zamiast composite), czego nie wspiera mój odtwarzacz.


    Ostatecznym rozwiązaniem (półśrodek) może być podłączenie wyjść oryginalnego wzmacniacza do wejść HIGH LEVEL dodatkowego wzmacaniacza oraz podłączenie odtwarzacza do wejść LOW, tyle, że tracimy możliwość sterowania głośnością z kierownicy (o co mi cały czas chodzi).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •