Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: E32 Problem z układem elektrycznym

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    3
    BMW
    E32
    Skąd
    ostróda

    E32 Problem z układem elektrycznym

    ma ktoś może jakiś schemat bądź przerabiał osobiście temat oświetlenia wnętrza? u mnie nie działa nic i nie wiem za co się zabrać, skąd zacząć, gdzie szukać plusa by nie zaczynać od końca. przy podaniu +12v na górną lampkę pali się wszystko nie patrząc czy otwarte czy zamknięte. auto niedawno zakupione- wyciągnąłem z niego dziesiątki metrów kabli od alarmów, syren,czujników, "systemów" audio i innego tego typu chadziajstwa. Z pewnością jest to przeróbka z automatu na manual aczkolwiek zrobiona w stylu "byle jeździło". Staram się doprowadzić to do stanu na jaki zasługuje e32 i chciałbym zacząć od tego.
    Druga sprawa to schemat instalacji audio- tak jak wspomniałem już wcześniej był tam "sałndsystem" który wywaliłem. musiałem wypruć połowę auta bo kable głośnikowe puścił ktoś w nienagannym stylu i w pełni profesjonalnie (do ostatniego momentu nie wiedziałem co to za kable bo wyglądało to tak jakby ktoś zostawił przedłużacz pod wykładziną),w tym miejscu pytaie- najprawdopodobniej brakuje mi czegoś pod siedzeniem z tyłu auta (tyczy się wiązki audio naturalnie). ilość przeciętych kabli przysparza ataku serca. Zabrałem się za przód auta (tj radio i kolory kabli przodu) ale szybko zauważyłem, że jeśli nie połączę tego co jest pod siedzeniem to nic nie gra. Schemat podłączenia radia dopadłem gdzieś w sieci i kolory z radia są podłączone tak jak być powinny.
    Następna sprawa- gdzie szukać światła od wstecznego. auto ma manuala ale o białym światełku z tyłu można tylko pomarzyć.
    No i kwestia licznika... przebieg ogólny stoi jak wryty (pomijam kwestie wyświetlacza od biegów, który mnie strasznie irytuje bo po co coś czego nie ma). przebieg dzienny działa ale w momencie gdy zgaszę auto i kluczyk jest w pozycji zero przebieg dzienny zanika.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Kolego Kupiłeś pachruścia od wsiowego tunera podkreślając sound system nie wiadome kable oraz przeróbka z automatu na manual.
    Wiem że któreś piny sie mostuje od skrzyni z automatu co została i przy skrzyni jest kabelek na czujnik wstecznego a gdzie sie wpina to nie wiem, Informacje powinieneś znaleźć w temacie przeróbka z automatu na manual w instrukcje schematy w dziale E32
    Bedziesz miał sporo roboty żeby dojść ładu i moze byc potrzebny elektryk jeżeli ogólny stan jest dobry a dałeś nie drogo to ok. Ale może się naciąłeś bo nie wiedziałeś co kupujesz?
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 19-03-2011 o 16:05

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    3
    BMW
    E32
    Skąd
    ostróda
    zawsze kupuje przysłowiowe śmietniki, które albo rozbieram w mak i robię od a do z (jeśli tego wymagają) albo poprawiam "buraczaną" robotę. Co brałem- doskonale wiedziałem ale auto nie wymaga żadnych prac związanych z podwoziem więc prucie wnętrza w poszukiwaniu kilku kabelków mija się z celem (o ile ktoś pomoże)... jeśli nie to będę zmuszony przetrzeć ten szlak. Taką mam zasadę, że nie odstawiam auta po mechanikach, elektromechanikach bo taki mam "zawód" (raczej pasję bądź hobby). auto kupiłem za śmieszne pieniądze i patrząc na ceny "średniaków" na allegro (czyli około 4tyś) to w tych pieniądzach zamknę się z OC, przerejestrowaniem,remontem silnika, naprawą magla itd itp... czyli za te 4tyś wyjdzie mi mechanicznie tip top (optycznie średnio będzie bo bordowe wnętrze wymaga dopieszczenia)

  4. #4

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •