Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [audio] Wygłuszenie oryginalnego subwoofera E38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Słupsk

    [audio] Wygłuszenie oryginalnego subwoofera E38

    Witam. Dzisiaj zdemontowałem ori subwoofer z BMW E38. Mam zamiar go wygłuszyć matami jak i również wymienić w nim oryginalne głośniki na infinity REF 5020cs - 2-e sztuki. Subwoofer jest fabrycznie sklejony z dwóch części przez co będę musiał go rozciąć wzdłuż a następnie po wygłuszeniu matami ponownie go skleję.
    I tutaj mam pytanie; Czy rozcinać go i wygłuszyć wew. powyższy subwoofer czy tylko wygłuszyć jego obudowę zewnętrzną?

    zdjęcie:






    Subwoofer posiada 4-y głośniki 4x8 Ohm po 60W. Mam zamiar zaślepić dwa oryginalne otwory głośnikowe a w dwa pozostałe zamontować zakupione już głośniki Infinity REF 5020cs.
    Co myślicie i może jakieś porady ?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    63
    Moim zdaniem matami go wyklej z zewnątrz a do środka wrzuć materiał tłumiący (może być wata). Wydaje mi się że nie ma sensu rozcinać obudowy i wyklejać matami od środka.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez Piotreke38
    Moim zdaniem matami go wyklej z zewnątrz a do środka wrzuć materiał tłumiący (może być wata). Wydaje mi się że nie ma sensu rozcinać obudowy i wyklejać matami od środka.
    Właśnie się nad tym zastanawiałem jak to ugryść. Czy wata to dobty materiał na wytłumienie? A może coś innego?

    Zastanawiam jeszcze czy do nowych głośników dołożyć dodatkowy wzmacniacz czy wszystko podłączyć do ori wzmacniacza.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    114
    BMW
    sold e38, not yet
    Skąd
    manchester
    Witam!!!
    W car audio może nie mam doświadczenia ale akustyki troche liznąłem, tak że podziele się tą widzą z wami.
    Wygłuszenie stosuje się w komorach nisko-tonowych z kilku powodów:
    1. zwiekszenie pojemnosci komory
    2. zapobieganie powstawaniu fali stojącej(efekt powstaje jak ściany komory są względem siebie równoległe)
    3. nie potrzebnych rezonansów
    itd.
    Dobry materiał na wytłumienie komory to : filc, gąbka, wełna owcza.
    Jeśli nie wystepuje odczuwalny pogłos(cos jak sala gimnastyczna) brzęczenia itp. wydaje mi się że nie trzeba wygłuszac.
    Mam nadzieję ż odrobinę pomogłem

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez locky
    Witam!!!
    W car audio może nie mam doświadczenia ale akustyki troche liznąłem, tak że podziele się tą widzą z wami.
    Wygłuszenie stosuje się w komorach nisko-tonowych z kilku powodów:
    1. zwiekszenie pojemnosci komory
    2. zapobieganie powstawaniu fali stojącej(efekt powstaje jak ściany komory są względem siebie równoległe)
    3. nie potrzebnych rezonansów
    itd.
    Dobry materiał na wytłumienie komory to : filc, gąbka, wełna owcza.
    Jeśli nie wystepuje odczuwalny pogłos(cos jak sala gimnastyczna) brzęczenia itp. wydaje mi się że nie trzeba wygłuszac.
    Mam nadzieję ż odrobinę pomogłem
    Dzięki za wskazówki tylko że brzęczenie właśnie powstaje i doprowadza mnie to do szłu. Dlatego też wymieniam na głośniki inne niż fabryka dała ale tylko 2-e sztuki + ewentualny inny wzmacniacz. Pozostałe dwa otwory po oryginalnych głośnikach które napewno zaślepię.

    Tak jak napisał Piotreke38 wygłuszę go z zew. matami a wew. np wata bądź wełna.
    Jak się ze wszystkim uporam to napiszę czy to coś pomogło.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    114
    BMW
    sold e38, not yet
    Skąd
    manchester
    Sprawdź jeszcze czy w miejscach mocowania subwoofera nie ma luzów i tam nie powstaje owe brzęczenie, ewentualnie miejsca gdzie skrzynia moze stykac ię z blachą itp.
    Swoją drogą też miałem problem z dziwnym brzęczeniem co spędzało mi sen z powiek, a okazała sie błachostka - tablica rejestracyja obijała się o klapę.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    143
    BMW
    bmw e-38 740 11/1999
    Skąd
    Bolesławiec
    Cześć :) Jeżeli masz w planie dodatkowy wzmacniacz to ten fabryczny wofer wywal całkiem. Ostatnio zrobiłem to u kolegi i zastąpiłem to dwoma konkretnymi głośnikami . W podszybiu wyciąłem otwory następnie dopasowałem sklejkę o gr.20mm i za pomocą śrub i kleju montażowego zainstalowałem a następnie wkręciłem głośniki .W tym przypadku cały bagażnik jest komorą basowa.Gra to o niebo lepiej od fabryki a jak się przyłożysz to nic ci się nie będzie wzbudzać a bas będzie przyjemny i głęboki (kwestia wystrojenia wzmaka) Jak coś to pisz pomogę :]
    M POWER;)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    52
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez M POWER;)
    Cześć :) Jeżeli masz w planie dodatkowy wzmacniacz to ten fabryczny wofer wywal całkiem. Ostatnio zrobiłem to u kolegi i zastąpiłem to dwoma konkretnymi głośnikami . W podszybiu wyciąłem otwory następnie dopasowałem sklejkę o gr.20mm i za pomocą śrub i kleju montażowego zainstalowałem a następnie wkręciłem głośniki .W tym przypadku cały bagażnik jest komorą basowa.Gra to o niebo lepiej od fabryki a jak się przyłożysz to nic ci się nie będzie wzbudzać a bas będzie przyjemny i głęboki (kwestia wystrojenia wzmaka) Jak coś to pisz pomogę :]
    Ciekawe rozwiązanie lecz głośniki już zakupione - ale zawsze moę je wrzucić na przód zamiast oryginalnych. Masz może jakieś fotki z tego rozwiązania i jakie głośniki tam wrzyciłeś ? Jak zamocowałeś tą płyte z głośnikami? Robiłeś jakąś skrzynie na wzór oryginalnej?

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    143
    BMW
    bmw e-38 740 11/1999
    Skąd
    Bolesławiec
    Niestety fotek zazwyczaj nigdy nie robię a głośniki jakie zainstalowałem w tamtym przypadku to Magnat power force 12x8 cena ok 400 zl komplet. We wcześniejszej mojej beji miałem duży głośnik w oparciu 38cm crunch fatboy monoblok na bas i drugi wzmak 4 kan na wokal ,było przyjemnie i z klasą . Bas był naprawdę niski i głęboki . Natomiast magnaty te dudnią trochę wyżej takim mid basem ale i tak dużo lepiej od fabrycznego w zasadzie pukania a nie basu ;) Za jakiś czas będę je instalował u siebie na razie zbieram gadżety do nowego projektu audio chce połączyć dwa te systemy w taki sposób żeby barwa dżwięku nie znudziła mi się za szybko ;D
    M POWER;)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez M POWER;) Zobacz posta
    Cześć :) Jeżeli masz w planie dodatkowy wzmacniacz to ten fabryczny wofer wywal całkiem. Ostatnio zrobiłem to u kolegi i zastąpiłem to dwoma konkretnymi głośnikami . W podszybiu wyciąłem otwory następnie dopasowałem sklejkę o gr.20mm i za pomocą śrub i kleju montażowego zainstalowałem a następnie wkręciłem głośniki .W tym przypadku cały bagażnik jest komorą basowa.Gra to o niebo lepiej od fabryki a jak się przyłożysz to nic ci się nie będzie wzbudzać a bas będzie przyjemny i głęboki (kwestia wystrojenia wzmaka) Jak coś to pisz pomogę :]
    Przepraszam, że odgrzewam tego kotleta nawet nieco zmienię główny wątek, ale szukam wszelkich informacji na temat takiego setupu.
    Z racji, że mam w bagażniku butlę LPG, nie mogę zastosować skrzyni w miejscu worka na narty. Nad butlą jest troszkę miejsca (kilkanaście cm). W związku z tym wymysliłem, żeby wstawić tam dwa 25 cm woofery Canton W28.25 (free air). Woofery miałem już wcześniej więc nie muszę inwestować w głośniki. Wzmak też się znajdzie.

    Gdzieś doczytałem obawy, że jak będzie się wycinać otwory, to naruszy to konstrukcję i integralność karoserii.. ale jakoś nie jestem przekonany.


    Awaryjnie też zastanawiałem się nad takim maleństwem jak Hertz ES 200 w mikroobudowie (np. 8L) i żeby go jakoś wcisnąć we wnękę podłokietnika z tyłu. Tyle, że nie będę mógł wtedy przewozić trzech osób na tylnej kanapie (a kto tam wie, kiedy taka potrzeba zajdzie?).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •