Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Tłumik do BMW E32

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Tłumik do BMW E32

    Witam

    Czy takie coś dałoby radę w E32:

    http://allegro.pl/bmw-5-e34-525i-24v...478656552.html

    czy ktoś orientuje się jaka jest średnica rur w E34?
    Sorki... tam jest napisane 50 mm. Czyli to co w E32.


    Pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Kolega mój do e36 kupuje co rok taki wydech.Mówiłem mu nie raz żeby kupić dobrą używkę to miał by spokój.Po prostu "oblatuje" po jakimś czasie.Generalnie po samym założeniu jest cicho,ale tak jak mówię-nie na długo

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Kolega mój do e36 kupuje co rok taki wydech.Mówiłem mu nie raz żeby kupić dobrą używkę to miał by spokój.Po prostu "oblatuje" po jakimś czasie.Generalnie po samym założeniu jest cicho,ale tak jak mówię-nie na długo
    czy kolega dużo jeździ? Czy takie kiepskie te wydechy? Rok temu dokładanie łatałem wydech na rurach które są tego producenta co producent stali na ten wydech i nic nie przegniło... ale tłumik to bardziej skomplikowany element niż rurka :(

    A co do używek to ja kupiłem raz jedną i już po 3 miesiącach było dużo głośniej. A po roku trzeba było zrobić dość duży "remont", po 3 latach naprawę całości a teraz zaś jest źle... A czy tłumik środkowy od E38 4.0 by nie podszedł? Nie jest to aż takie szerokie.



    A czy nie jest tak że tanie nowe tłumiki są robione z pojedynczej blachy a te oryginały są kilkuwarstwowe?
    Ostatnio edytowane przez Michael7 ; 16-03-2011 o 08:58

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Michael7 Zobacz posta
    A czy tłumik środkowy od E38 4.0 by nie podszedł? Nie jest to aż takie szerokie.

    Zaadaptuj całość, będzie mistrzowsko :D

    Ogólnie oryginał to klasa
    Jestem tego samego zdania, jak dotąd problemy sprawiały tylko nieoryginalne elementy, których na szczęście obecnie brak
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Zaadaptuj całość, będzie mistrzowsko :D



    Jestem tego samego zdania, jak dotąd problemy sprawiały tylko nieoryginalne elementy, których na szczęście obecnie brak
    no to jaki masz wydech? Oglądałem rożne używki ale żadna nie była ładna. Czy polecasz kupić tłumik z ASO? A co do adaptacji z E38 to chodzi mi tylko o środkowy, czy ktoś ma wymiary tego? Bo moim zdaniem nie odbiegają aż tak bardzo od tłumika od E32. Oczywiście inaczej są zrobione wyjścia ale gdyby udało się zrobić łuk to byłoby ok. Czy średnica rurki z E38 też ma 50 mm?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Michael7 Zobacz posta
    no to jaki masz wydech? Oglądałem rożne używki ale żadna nie była ładna. Czy polecasz kupić tłumik z ASO? A co do adaptacji z E38 to chodzi mi tylko o środkowy, czy ktoś ma wymiary tego? Bo moim zdaniem nie odbiegają aż tak bardzo od tłumika od E32. Oczywiście inaczej są zrobione wyjścia ale gdyby udało się zrobić łuk to byłoby ok. Czy średnica rurki z E38 też ma 50 mm?
    W R6 jest oryginalny, nic nigdy nie było ruszane. Sypnęły się jedynie osłony termiczne nad katalizatorem, które zdjąłem jakieś 4 lata temu. Poza tym spokój.
    W 750i było sito, ratowanie kończyło się zawsze fejlem, przekładałem wydech z rozbiórki ze 2 razy, tyle że wtedy było z czego wybierać.

    Szukaj oryginalnego wydechu w dobrym stanie.
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #7
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez Michael7 Zobacz posta
    czy kolega dużo jeździ?
    15t km rocznie.Ja kupiłem w 06r używany środkowy i do tej pory mam spokój,generalnie dałem tyle za niego co na nowy zamiennik ale jak zapale samochód to nie wiem nawet że "chodzi" ;)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Michael7 Zobacz posta
    A czy nie jest tak że tanie nowe tłumiki są robione z pojedynczej blachy a te oryginały są kilkuwarstwowe?

    Mój oryginalny Boysen środkowy miał chyba 3 warstwy poszycia. Ale nie tylko ilość warstw jest ważna - także grubość materiału, rodzaj stopu, zabezpieczenie antykorozyjne itp. Ogólnie oryginał to klasa - sam fakt, że tłumiki wytrzymują po 20 lat mówi sam za siebie.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Nie wierze w wydumki.

    Jakiego rodzaju kase chciałbyś przeznaczyć na dobry cały wydech do R6 z katalizatorami lub bez - komplet z demontażu?
    Czarne e32 w benzynie!


  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Nie wierze w wydumki.

    Jakiego rodzaju kase chciałbyś przeznaczyć na dobry cały wydech do R6 z katalizatorami lub bez - komplet z demontażu?
    bez katalizatora cena 500 pln byłaby ok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •