Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 49

W±tek: G³o¶niki - problem e65 z 2003

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar PIRATTO
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    24
    BMW
    F01 730d, E65 730d, M3 e46
    Sk±d
    K³odawa

    G³o¶niki - problem e65 z 2003

    Mam problem z nag³o¶nieniem raz mi dzia³aj± g³o¶niki raz nie,
    i to nie tak, ¿e wszystkie na raz tylko raz nie dzia³a lewy przód raz z tylu lewy z reszt± g³o¶ników podobnie !
    Co mo¿e odpowiadaæ za takie obiawy?
    Nie posiadam logic 7
    Pozdrawiam..

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2010
    Posty
    179
    BMW
    e66 730Ld
    Sk±d
    Pu³awy
    pod³±czy³e¶ autko pod kompa? Powinno wywaliæ b³êdy, je¿eli nie, postaraj siê zdj±æ boczki w drzwiach i sprawdziæ styki na kostkach do g³o¶ników ( tam s± ¶wiatlowody )
    NOW: BMW 730Ld 07' / Audi A5 QUATTRO 2.0TFSI 11'
    EX: Volvo V50 2.4d SPORT 07' / Volvo S60 R 08'

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar wesley
    Do³±czy³
    Jun 2010
    Posty
    19
    BMW
    E65 735
    Sk±d
    Gdynia, New Ross co. Wexford
    Tylko wiedz o tym, ¿e jak rozepniesz te kostki w drzwiach to wyskoczy Ci b³±d poduszki, który trzeba bêdzie zresetowaæ . Ja mam podobny problem tzn przerywa³y a teraz ca³kiem przesta³y graæ g³o¶niki prawy przód i oba w tylnych drzwiach, przy czym ustali³em po odpiêciu kostek, ¿e nie dochodzi do nich sygna³ wiec wszystko raczej wskazuje na problem z jednostk± steruj±c± nag³o¶nieniem. Komputer nie pokaza³ ¿adnego b³êdu. Zastanawiam siê nad kupnem tego elementu gdzie wsuwa siê p³ytê CD, ale nie jestem pewny czy to w³a¶nie to jest zepsute. Ciekawe czy kto¶ ju¿ przerabia³ ten temat??? (te¿ mam wersje bez logic 7)

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar PIRATTO
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    24
    BMW
    F01 730d, E65 730d, M3 e46
    Sk±d
    K³odawa
    umówi³em siê na na pi±tek w ³odzi na diagnostykê maj± sprawdziæ ca³y uk³ad wiec opisze wszystko w sobotê, ale po objawach stawiaj± na spalon± koñcówkê mocy koszt 300 z³, czas poka¿e bo wiecie jak to jest z diagnoz± na odleg³o¶æ.
    Pozdrawiam..

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Arman
    Do³±czy³
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Sk±d
    Kraków
    Witam.
    Na to wygl±da ¿e problem tkwi w sterowniku/module od obs³ugi d¼wiêku który znajduje siê w baga¿niku po lewej stronie za czytnikiem nawigacji, mia³em podobny problem.
    Znam firmê w Krk, która siê tym zajmuje i licz± Sobie za tak± us³ugê 500z³ i bardzo mo¿liwe ¿e zrobi± to na miejscu w 15-20minut :)

  6. #6
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar PIRATTO
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    24
    BMW
    F01 730d, E65 730d, M3 e46
    Sk±d
    K³odawa
    czesc

    slyszalem, ze problemy, napêdu navi, module d¼wiêku i innych rzeczy tam umieszczonych s± od kurzu i spalin jakie tam siê dostaj±.
    naped dvd do navi w³a¶nie mam na wymianie lasera koszt 300z³
    Pozdrawiam..

  7. #7
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar PIRATTO
    Do³±czy³
    Mar 2011
    Posty
    24
    BMW
    F01 730d, E65 730d, M3 e46
    Sk±d
    K³odawa
    Witam

    Bylem w ³odzi w firmie Audiomania. Kolumny 122/128 hmm... jedno jest pewne od razu dobrze zdiagnozowali problem koñcówka mocy w radiu pad³a (podobno czêsty przypadek).
    Co do naprawy to ju¿ nie tak prosto by³em dwa razy (w sumie prawie 400 kilosów) i nadal buczy w g³o¶nikach i co parê minut siê wy³±cza radio, (co prawda nie ich wina tylko z³o¶liwo¶æ przedmiotów martwych, zepsuty by³ zamontowany tranzystorek)
    bêdê za tydzieñ u nich, maja za³atwiæ nowe radio i przetestowaæ je dok³adnie w warsztacie i wtedy zamontujemy je u mnie, oby siê uda³o:)
    Koszt oko³o 300 z³, (nie liczê mojego paliwa i czasu!)

    Co do firmy to muszê powiedzieæ, ¿e jak na ³ód¼ to naprawdê niez³y wypas, maj± pasje do tego co robi±, a z tego co mówili to naprawdê niez³e przeróbki robi± (monta¿ logic7, monitory w zag³ówkach, radia, nokia kids, alkantara, i ciekawostka komputer z dotykowym monitorem i internetem:) )
    Pozdrawiam..

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Sk±d
    ¦l±sk
    A czy przypadkiem w wersjach bez LOGIC7 (zwyk³e hifi) w ogóle nie by³o g³o¶ników w tylnych drzwiach tylko by³y to zwyk³e za¶lepki?

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar koNik_N
    Do³±czy³
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Sk±d
    KRK
    mam ma³e pytanko/trochê OT
    z tego co tu piszecie wynika ¿e sygna³ biegnie do g³o¶ników w tym systemie ¶wiat³owodem...
    nie bardzo rozumiem, ka¿dy g³o¶nik ma oddzielny przetwornik D/A i koñcówkê mocy obok siebie czy jak ? bo to brzmi lekko magicznie ;)
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  10. #10
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2009
    Posty
    25
    BMW
    bmw 740 e65 (N62B40)
    Sk±d
    w-wa
    Witam

    Nie chcê zak³adaæ nowego tematu, wiêc pozwolê sobie podpi±æ siê pod ten, bo mój problem jest deko podobny, a mianowicie od jakiego¶ czasu zaczê³o mi przerywaæ radio, tzn. zanika na chwilê d¼wiêk(w tym samym momencie I-drive wraca do menu g³ównego), po czym po chwili wraca d¼wiêk i na I-drive, te¿ wraca menu radiowe. Nie ma regu³y kiedy to siê dzieje. Mo¿na zrobiæ 100 km i nic, a nieraz ju¿ po krótkiej chwili jazdy.

    Drugi problem, to od jakich¶ dwóch dni przesta³a otwieraæ siê szyba od strony kierowcy. Nie wiem, czy oba problemy s± ze sob± powi±zane, czy zwyk³y zbieg okoliczno¶æi. Proszê o pomoc od czego zacz±æ.

    Pozdrawiam
    Piotrek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •