Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [ elektronika] licznik E39 ///M5

  1. #1
    7ka
    Gość

    [ elektronika] licznik E39 ///M5

    mam pytanie w sprawie licznika, a wlasciwie jego przeprogramowania...czy licznik z E39 M5 mozna tak przeprogramowac aby dzialal bezblednie w E38 730d ?

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    chodzi ci pewnie o skale :) musisz jak na moje oko sprawdzić czy komputerek przy liczniku - ta czarna skrzynka do której dochodzą kable pasuje :) wtedy przekładasz tę skrzynkę i nawet programowanie masz z głowy :) jak coś to jutro postaram się zajechać do bmw i po wnikać w szczegóły ale jak na moje oko jak skrzynka będzie pasować to nie ma problemu :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    133
    BMW
    525d
    Skąd
    Rabka-Zdrój
    Wszystko da sie zrobic :D Podejzewam jednak ze nie wystarczy tylko zmiana "softu" tylko bedzie potrzebna ingerencja elektronika. Napewno bede przerabial podobna kwestie gdyz w najblizszym czasie bede robil e32 3.0D wiec miedzy innymi napotkam taki problem.

  4. #4
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Mój też jest z e39 ..więc poczkaj .... napisze co i jak ... :D

  5. #5
    7ka
    Gość
    poczekam poczekam.... interesuje mnie tez przekladka wnetrza od E34 M5 bo powiem szczerze bardzo ten licznik mi sie podoba http://cgi.ebay.de/Original-BMW-M5-E...QQcmdZViewItem ..bardziej niz e39 M5 a alpina..no coz nie kazdy ma takie szczescie :D

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Niestety ale nie ma szans uruchomic tych (M5 E34) zegarow w E38 :( nawet w starej benzynie nie da rady a co dopiero w dieslu...
    W e38 zegary pelnia duuuuuzo wiecej funkcji poza pokazywaniem predkosci i komunikatow...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    7ka
    Gość
    szkoda :(

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Neuf - ta skrzynka z elektroniką o której piszesz to IKE (instrumenten kombi elektrinic) i tylko zegary do 11/97 mogą taką posiadac. Wtedy jeszcze chyba nie było M5 E39. Niektóre liczniki - generalnie te z produkcji powyzej 10/98 wymagają programowania z zewnątrz. Te wcześniejsze można programować po zamontowaniu ich w samochodzie. Podobno jest ponad 30 rodzajów liczników - różnią się typem elektroniki.

    Anatol - montując licznik z E39 misiałeś chyba zmienić przynajmniej skale na wskaźniku poziomu paliwa?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    52
    BMW
    F01 740i in progress
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    Mój też jest z e39 ..więc poczkaj .... napisze co i jak ... :D
    Zamontowalem licznik z 740i przed liftem(97rok) do 740i po lifcie (koniec 98roku) i nie działa kontrola trakcji. Rozmawiałem z elektronikiem z BMW ale chce kosmiczna kase za zmiane oprogramowania. Poszukam licznika z modelu po lifcie.. chyba za Anatol ma jakies rozwiazanie ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    133
    BMW
    525d
    Skąd
    Rabka-Zdrój
    Jestem juz po konsultacji z elektronikiem (facet naprawde ma glowe nie tylko od noszenia czapki) i powiedzial mi sie jest mozliwosc zaadoptowania zegarow z ///M5 do e38 diesel z zachowaniem poprawnosci wszelkich wskazan i funkcji. Jest jak stwierdzil sporo "rzezby" gdyz cale sterowanie (tylna sciana licznika) jest z orginalu a tylko przod (wskazniki) po przestrojeniu sa z ///M5.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •