Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Urywające się kabelki przy kostkach

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar aras232
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    285
    BMW
    bmw 730(e32)i bmw 740i (e38)powrót bmw 730(e32)
    Skąd
    Zielonka

    Urywające się kabelki przy kostkach

    Witam przez ostatni czas borykam się z instalacją elektryczną w mojej e32 a mianowicie z samymi kostkami za każdym razem gdy coś rozbiorę a jest tam kostka widzę ten sam problem skurczenia się izolacji kabla albo kabelki trzymają się na paru drucikach.Na razie idzie w ruch izolacja koszulki termokurczliwe a jak jest tragicznie to lutownica.Pewnie sporo z was ma taki problem bo nasze auta nie są pierwszej młodości a kable tym bardziej.Czy jest możliwość kupienia samych kostek złączek albo macie jakieś lepsze pomysły ode mnie.Fotka dla przybliżenia mojego problemu czerwoną strzałką zaznaczyłem gdzie kable się przecierają fotka jest przykładowa.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...691fde7f3.html

  2. #2
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    bezpiecznik
    allegro



    POMYŁKA POST DO USUNIĘCIA
    Ostatnio edytowane przez jarek88 ; 22-02-2011 o 13:42

  3. #3
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    ciezki temat,
    jezeli masz wystarczajaca ilosc przewodu to mozesz odciac stare koncowki i zamontowac w kostce zdrowy kawalek przewodu. Kostek nowych juz chyba nie dostaniesz, chyba zebys sie bardzo uparl, ale to malo prawdopodobne ze gdzies ktos ma.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar aras232
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    285
    BMW
    bmw 730(e32)i bmw 740i (e38)powrót bmw 730(e32)
    Skąd
    Zielonka
    właśnie chodzi tu o samą kostkę bo w tym jest największy problem.Kable najczęściej przecierają się przy tym czarnym plastiku lutowanie tu się na wiele nie zdaje bo trzeba końcówkę ogołocić z tego plastiku a tam nawet niema gdzie kabla zaczepić a jak już zaczepisz to cyna resztki plastiku po miesiącu s powrotem ta sama robota kabel przy drganiach odpada albo raz łączy raz nie.Samych tych męskich lub damskich wtyczek tak myślałem ze nie dokupi ale może jakieś zamienniki czy coś podobnego czymś elektrycy samochodowi muszą naprawiać takie rzeczy .

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ja u siebie obskrobywałem ten czarny plastik na konektorze. Lutowałem przy użyciu kwasu do lutowania bo sama kalafonia nie wystarcza na skorodowane przewody, może być amoniak w granulkach. Wkładałem to w dwie termokurczki, jedna cienka na przewód a druga gruba na całość. 60 tysięcy kilometrów wytrzymało i jeszcze nie ma zamiaru się rozpaść.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    mozna kupic: proste sa cienkie i grube i tak samo jest z katowymi. gorzej bo jest z kolorowymi obudowami kostek. jeden kabelek kosztuje okolo 10-14zl

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Te wtyczki są rozbieralne, a pojedyncze piny są takie same w wielu innych kostkach.
    Inna opcja to użycie pinów z innej kostki używanej.

    Ile tego potrzebujecie?

    Tego typu kostek na warsztacie znajdę 2 małe koszyki na owoce(takie 30cm x 50cm x 30cm wysokości) ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar aras232
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    285
    BMW
    bmw 730(e32)i bmw 740i (e38)powrót bmw 730(e32)
    Skąd
    Zielonka
    takich pinów z kawałkiem kabla też już mam chodziło mi bardziej o nowy albo coś podobnego żeby nie trzeba było lutować 2 kabli razem albo chcę wymienić jeden kabel bo jest zniszczony i trzeba go lutować powiedzmy pośrodku do tego przy tym pinie bo już kabelek ledwo wisi to trochę marna sprawa z takimi łączeniami.ja myślę o czymś takim nowy pin nowy kabel zaciskam pin i nic nie jest lutowane

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Nawet w ASO nie dostaniesz samych pinów.
    Dostajesz pin z kawałkiem przewodu, tak więc innego rozwiązania chyba nie ma.

    Jak dobrze polutujesz przewody to nie będzie nawet widać, że coś było robione.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •