Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Porada ABS nie działa kontrola trakcji tak samo

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Sor3
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    32
    BMW
    E38 728i IA
    Skąd
    Katowice

    Porada ABS nie działa kontrola trakcji tak samo

    Witam mam pewien problem pewnego dnia zapaliły mi się 2 kontrolki ABS i kontroli trakcji po jakimś czasie zgasły potem zapaliły się trwale przez 2 dni potem zgasły na godzinę i ostatnim tchnieniem zapaliły się i nie chcą zgasnąć
    Co mam z tym zrobić
    Byłem na warsztacie mechanik wpadł na wymianę czujnika no to wymieniłem czujnik i problem zgasł po przekręceniu zapłonu odpaliło pojechało i w sumie po przejechaniu 300 - 400 min znowu się zapaliło co to może być

    Model e38
    Rok 1997r
    Pojemność 2,8
    Silnik m52

    szukać usterki po stronie mechanicznej
    :?
    czy problem stoi po stronie wytartego łożyska ?
    czy to może sterownik jaki sterownik gdzie on się znajduję
    jak można się w miarę szybko tego problemu pozbyć :P:P

  2. #2
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    a było o tym ze sto razy, jak zdiagnozował mechanik usterkę? kasowałeś błędy po wymianie czujnika? jak nie to zrób to, jak dalej będą zapalać się kontrolki, podepnij pod kompa sprawdź czy pokazuje tan sam czujnik co przed wyminą. Upewnij się czy czujnik jest sprawny? jaki czujnik kupiłeś? to że masz nowy/używany czujnik to nie znaczy że jest sprawny. Sterownik zostaw w spokoju.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    kolego to co piszesz to objawy typowo na czujnik wskazuja . Jaki czujnik wymieniles jak jakis marny jakosciowo to pewnie nie dal rady i to wlasnie jego jest wina . Pozatym jak mozna wogole cos powiedziec bez podlaczenia pod komputer ???

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Sor3
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    32
    BMW
    E38 728i IA
    Skąd
    Katowice
    komputer podłączony Problem jest cały czas na jednej stronie czujnik najpierw był używany org miałem 4 sztuki nie powiem że nie było też orginalnego nowego to samo wiec nawet go nie kupiłem jak nie działa problem da się skasować i nie jest to trwały błąd
    kompem czy masz błąd tego czujnika i czy po wykasowaniu błąd powraca? Jeśli błędu nie ma, to elektrycznie obwód jest ok. Wtedy może być problem z koronką magnetyczną w łożysku myślałem nad tym ale teraz porada od was łożysko nie szumi nawet przy 200 km na godzinę :/
    ale jak zakładałem czujnik to pokręciłem tarczą i było słychać mielenie kulek :P może to ta koronka ale chyba z tego co słyszałem od mechanika nie powinna mieć ona wpływu muszę zobaczyć jeszcze przekaźnik 0332 019 168 BOSCH 8365326

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    koronki nie bedzie slychac przy kreceniu kolem...mielenie kulek to lozysko wysypane.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    Ja miałem podobne objawy i była padnięta pompa doładowująca dsc, po ruszeniu autem i przekroczeniu 2000 obr/min zapalały się kontrolki od abs i dsc, jak zgasiłem silnik i wyjąłem kluczyk poczekałem chwilę to wracało do normy .po przekroczeniu 2000 obr/min odnowa to samo.
    730

  7. #7
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez Sor3 Zobacz posta
    Problem jest cały czas na jednej stronie
    Cytat Zamieszczone przez turek Zobacz posta
    Ja miałem podobne objawy i była padnięta pompa doładowująca dsc
    To nie są podobne objawy. Diagnoza komputerowa nie mogła pokazać Ci uszkodzenia tylnego czujnika ABS, gdy miałeś padniętą pompę DSC.
    Gra muzyka

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Sor3
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    32
    BMW
    E38 728i IA
    Skąd
    Katowice
    czy koronka podlega uszkodzeniu ? czy może to coś innego ?
    jak najlepiej to zdiagnozować :) ?
    czujnik dobry
    Pompa działa bo jak wymieniłem czujnik to zgasło bez kasowania czyli problem chyba nie idzie po kablach a gdzieś sterownik albo przekaźnik
    Gdzie jest ten sterownik i gdzie jest przekaźnik jakieś zdjęcia jak można :)

  9. #9
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez Sor3 Zobacz posta
    czy koronka podlega uszkodzeniu ?
    Kolego sam musisz to sprawdzić - przecież nikt Ci tego na odległość nie powie.

    Ja czegoś nie rozumiem. Jak wymieniłeś czujnik to błąd na kompie wskazujący na uszkodzenie tylnego czujnika ABS pozostał ?? Bo jeśli tak to powinieneś sprawdzić wszystkie połączenia elektryczne i kabelki. Jeśli dalej nie halo to zmień na kolejny czujnik. I tak do skutku.

    Natomiast jeśli błąd na kompie po wymianie czujnika znikł, a kontrolki palą się w dalszym ciągu to komp powinien wykazać jakiś inny błąd. Kontrolki same w sobie zapalą się np. w sytuacji gdy masz za mało płynu w układzie wspomagania. Ale wówczas skrzynia przełączy się w tryb serwisowy. A jak rozumiem taka sytuacja w Twoim przypadku nie ma miejsca.

    Bądź precyzyjny w określaniu objawów i nie wymagaj od innych zdolności telepatycznych :)
    Gra muzyka

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Sor3
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    32
    BMW
    E38 728i IA
    Skąd
    Katowice
    to było zapytanie ? Wojtku :P
    czy ulega ona uszkodzeniu ? bo nie wiem
    A Po wymianie czujnika kontrolki zgasły na chwilę i znowu się zapaliły po przejechaniu 300 metrów więc błędu nie było jedynymi błędami mam jeszcze LAMBDE Sonde ale co ma piernik do wiatraka
    błąd pojawił się po ponownym podpięciu jak kontrolki znowu się zapaliły to znaczy że nie jest to winna czujnika tylko jakiegoś systemu odpowiedzialnego za jego pracę ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •