Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 93

Wątek: Pada akumulator w e32.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar FIVE
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    65
    BMW
    E32 3.0 V8
    Skąd
    GDYNIA

    Pada akumulator w e32.

    Witam Wszystkich.Przepraszam ze odrazu pisze do tematu ale mam maly problem z wyładowywaniem sie akumulatora :( Po kupnie autka nie mialem z tym problemu stało sie to z dnia na dzien, a mianowicie- przychodze rano chce jechac akumulator padniety doszczetnie az tak ze nie miał sily podniesc centralnego zamka,naładowałem aku przez noc rano zalozyłem,nigdzie przez ten czas nie jezdziłem.Na drugi dzien po nocy to samo wyładowany doszczetnie.Wszystkie lampki były powyłanczane, Lampka w bagazniku nie siweci gdy bagaznik jest zamkniety ( sprawdzałem bo juz myslalem ze to).Jednym słowem nie mam zielonego pojecia lecz wydaje mi sie ze to moze przez to cos co zaznaczyłem na zdjeciu ( niestety nie wiem nawet do czego jest ta czesc) gdyz pare razy usłyszałem przechodzac koło samochodu ze cos pracuje cały czas wydajac przy tym dosc głosne dzwieki typu pyk pyk pyk pyk.Jak przekrece na zaplon to cos cichnie i juz tego nie slychac lecz po jakims czasie gdy samochód sobie stoi pozamykany to sie załancza i pracuje.Szczeze to nie wiem bo moze tak ma byc.Mozecie mi powiedziec od czego jest ta czesc i czy to moze byc przyczyna moich problemów?? Z góry Dziekuje :564:

    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 07-05-2012 o 17:03

  2. #2
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witam
    Na fotce to elektrozawory od ogrzewania,jeśli myślisz że to one są winne wyjmij wtyczkę i zobaczysz czy to jest to,ale osobiście wątpię
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar FIVE
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    65
    BMW
    E32 3.0 V8
    Skąd
    GDYNIA
    Wyciagam własnie wyciagam ale teraz to mi jest trudno stwierdzic bo caly czas jezdze tak ze aku sie laduje.Bede bardziej wiedział przez weekend gdy postoi dwa dni bez ruchu.Bo zazwyczaj padał mi po calym dniu stania i calej nocy to rano juz był wyładowany.Moze ktos juz spotkał sie z czyms takim albo macie inne sugestie co do padanie tego aku??

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    BMW
    ex e32,e38,e65,obecnie e38 M Sport
    Skąd
    Gdańsk
    Też mam taki problem i jutro jadę do elektryka ;)

  5. #5
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    FIVE, a nie masz dołożonego alarmu , często przez takie dokładane ustrojstwa aku pada

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar FIVE
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    65
    BMW
    E32 3.0 V8
    Skąd
    GDYNIA
    Cytat Zamieszczone przez myszor10
    Też mam taki problem i jutro jadę do elektryka ;)
    daj mi znac jak cos sie dowiesz ;D


    Cytat Zamieszczone przez jarek88
    FIVE, a nie masz dołożonego alarmu , często przez takie dokładane ustrojstwa aku pada
    nie mam alarmu tylko fabryczny central

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    kolego przerabiałem taki temat rozładowania akumulatora w E-36, najprostszym sposobem jest odpięcie minusowej klemy od akumulatora i wpięcie pomiędzy klemę minusową a biegun minusowy akumulatora miernik przełączony na 10A (amper). Jak wepniesz amperomierz to mogą być wysokie wartości odczekaj około 10-15 minut aż wszystko się po wyłancza i prawidłowa wartość to 0,03 do 0,08 tyle powinno być na mierniku. Jeżeli masz więcej to przejdź sobie do listwy bezpiecznikowej i wyciągaj po kolei po jednymi bezpieczniki i sprawdzaj kiedy wartości na amperomierzu spadną do takich jak pisałem wyżej. Jest to jedyny bardzo prosty sposób na znalezienie źródła poboru prądu. Dodam że w moim przypadku był źle podłączony wzmacniacz, gdyż był on nie sterowany (zasilany) po włączeniu radia lecz miał podpięty prąd na stałe.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar FIVE
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    65
    BMW
    E32 3.0 V8
    Skąd
    GDYNIA
    wielkie dzieki za rade kolego.Sprawdze jak najszybciej i dam znac w temacie jak to wyglada ;D

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    BMW
    ex e32,e38,e65,obecnie e38 M Sport
    Skąd
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez FIVE
    daj mi znac jak cos sie dowiesz ;D
    Miałem na myśli że najszybsze rozwiązanie problemu to wizyta u elektryka ;) ale jak się coś dowiem to dam ci znać ;D

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar FIVE
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    65
    BMW
    E32 3.0 V8
    Skąd
    GDYNIA
    oki sprawdze miernikiem jak kolega wyzej podpowiedział ;D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •