Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52

Wątek: Katalizator. tak czy nie.

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    konik stracisz 400zł + robota a nic ci to nie da. W moim samochodzie jest super dźwięk a kolega w B30 w manualu jak zmieniał biegi co 5 6 tysięcy to czułem się jak w NFS underground na żywo tyle że w limuzynie mi sie podoba jak to wyje Pokaże wam jak moja chodzi oczywiście to nie ja ale koleś ma podobny układ wydechowy ale na takiej konfiguracji lub z samym wydechem końcowym przy dodaniu i puszczeniu gazu słychać takie chropowate SRUUUU taki dźwięk Ja mam praktycznie to samo bardzo mi sie podoba i jak sie ociepli to cos nagram
    http://www.youtube.com/watch?v=mzaWF...eature=related


    A jak by nie było norm hałasu to najchętniej wykonał bym całkowity "gegen" tak mówie na przelotowe układy wydechowe z rurek choć po niemiecku to znaczy przed ale w moim gronie znajomych przyjeło sie jako GEGEN :D i wiele gegenów już powstało w tym w 4 juz 7er E32 a dwa w zaprzyjaźnionej firmie migus exhaust system kolo robi cuda z rurek
    Tak jak tu http://www.youtube.com/watch?v=9gBXLjzIS2U

  2. #22
    Początkujący Użytkownik Awatar I_Love_7
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    42
    BMW
    e32 730 i w124 2.3 (ex)
    Skąd
    TKN ETM
    To powiadacie Panowie by strumiennice zakładać? bo jak ma byc głosne to be. ja wole cacy ciszę. ewentualnie bardzo niski pomruk.

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    nigdy nie będzie tak jak było z wydechem środkowym i katalizatorem Włączcie myślenie katalizator jest tak zrobiony że ogranicza przepływ spalin nie jest przecież przelotowy przez co juz samochód chodzi ciszej bo zwalniają też spaliny. po drugie jak wywali sie tłumik środkowy to wstawienie tam strumiennic też nic nie da bo strumiennica to tylko od zwykłej rurki różni sie tym że jest z wkładem spiralnym pozatym też jest przelotowa a wydech środkowy ma ścianki wyciszające i wate w sobie.Co ty tacy wrażliwi jak sie wywali tylko katalizator to różnica jest nieodczuwalna a jak nie ma dziur w karoseri i uszczelki dobre to jest cicho w środku co innego na zewnącz. Jak by usłyszeli ci wrażliwi jak moja chodzi to by zaleczli płakać a dla mnie właśnie teraz pracuje dobrze w środku jest tak gdzieś 5 razy głośniej niż kiedy ją kupiłem. Wtedy dla mnie jazda była nudna i monotonna bo nie słyszałem prawie silnika czułem sie jak bym jechał Jednolitrówką choć i one były głośniejsze teraz slychać te 220 murzynów wyraźnie
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 18-02-2011 o 19:55

  4. #24
    Początkujący Użytkownik Awatar I_Love_7
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    42
    BMW
    e32 730 i w124 2.3 (ex)
    Skąd
    TKN ETM
    a to chyba że tak. Ok wywalam ustrojstwo. pozdrawiam KaczyDJ

  5. #25
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez KaczyDJ Zobacz posta
    Jak by usłyszeli ci wrażliwi jak moja chodzi to by zaleczli płakać....
    A gdzie sie podziali ci, ktorzy klekaja i krew im z uszu leci jak przejezdzasz przez miasto??
    Kazdy ma swoj gust, dla mnie e32 powinno wydawac pomruk, a nie drzec sie jak stare przescieradlo.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    KaczyDJ ale ja mam środkowy tłumik, a co do tego przelotowego tłumika to IMO on poprawi dlatego że wstępnie rozpręży spaliny zanim wpadną do środkowego....
    a co do głośności to zalezy jak kto traktuje swoje auto, ja mam w Ładzie 2 litry, kolektor 4w1 wykonany na zamówienie i przelotowy wydech z węgier.

    Chodzi to tak

    http://www.youtube.com/watch?v=Yw50ERp5c4Q

    ale... to jest zabawka

    a w E32 chcę żeby było cicho ;-)
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    hehe yaz troche mnie poniosło xD i zedytowłem nie wiem panowie może słyszeliście krosy które drą sie głośniej niż jadą tak naprawde chodzi mi o szybko obrotowe 125ccm to taki dwusów jak sie kręci do 12k rpm to drze sie jak by niewiadomo co sie działo ja takiego miałem i moge powiedziec ze chodził tak głośno że to nie da sie porównać do mojej bemy moja 7 nie drze sie jak E36 z 1.6 bez wydechu i z wiadrem na końcu albo inne tego typu poprostu w m30 jest tak że on budzi sie od 3,5 tysiąca obrotów i dopiero wtedy staje sie głośny a jadąc poniżej tych obrotów wcale nie wyróżnia się głośnością

    Kup konik przekonasz sie na własnej skórze jakie to przyniosło efekty. Strumiennica a zwykła rurka to brak różnicy tyle że strumiennica ma już cene jest z cieńkiej blachy przez co prawdopodobnie szybko skoroduje i zrobi się dziura i ma ten niby cudowny "wkład który daje same koRZyści wprawia spaliny w ruch wirowy przez co zwiększa sie moc silnika spaliny są szybciej odprowadzane i nie powoduje wzrostu głośności" ehe i co niby jeszcze? sprzedawcy strumiennic zachęcają ich stosowanie i odradzają stosowanie zwykłych rurek grożąc nawet że one mogą pogorszyć osiągi a że w przypadku strumiennicy nie ma takich obaw. Kolega przerabiał wydech w almerze zamiast kata wstawił strumiennice i zamiast wydechu końcowego wstawił wydech sportowy z dwoma rynnami na końcu gdyby mi nie powiedział że coś robił to bym nawet tego nie zauważył już żeby sie cieszył powiedziałem mu że no tak żeczywiście chodzi ładniej i słychać ten głęboki bas silnika 1.6. A tak naprawde chodziło jak na seryjnym układzie wydechowym może troszke bardziej basowo że zamiast jak seryjne 1.6 chodziło jak 1.8 Ale to napewno nie przez strumiennice tylko przez to że wydech końcowy miał wyciszenie dobre ale w 7 jest troche inaczej sam kat wiele nie zmieni najważniejszy jest dobry wydech końcowy sąsiad ma Clio 1.2 i kiedyś coś patrzył na kanale i też tam wszedlem patrze pod spód a tam rurka zamiast kata i zamiast środkowego i na końcu wydech i sie dziwiłem jak to możliwe że to tak cicho chodzi powiem tak można założyć strumiennice może i to coś wyciszy ale według mnie to naprawdę niewiele da i różnic trzeba dopatrywać się Decybelomierzem
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 15-06-2012 o 23:47

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar koNik_N
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    572
    BMW
    1989 E32 750i, 1974 E3 2500, 1976 E12 535i
    Skąd
    KRK
    Kaczy ale ja uważam co do strumienicy podobnie jak Ty, to co wkleiłem to tłumiki.
    '59 GAZ 21 | '66 W108 5.6 | '69 W108 280SEL | '72 BA3 2101 1200s | '74 BMW E3 2500 | '76 BA3 2103 1.8iSk | '76 BMW E12 535i | '79 GAZ 24 | '89 Volvo 740 2.3 GLE | '89 BMW E32 750i | '96 Volvo 960 3.0

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    To co panowie piszecie o wycieciu katalizatorow to wola o pomste do nieba ! Juz nawet nie chodzi o wzgledy techniczne ( bo nie obchodzi mnie co robicie ze swoimi autami ) ale o wzgledy ekologicznie . Nawet nie wiecie o ile wiecej szkodliwych substancji wydala auto bez katalizatorow !

  10. #30
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,297
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    Nawet nie wiecie o ile wiecej szkodliwych substancji wydala auto bez katalizatorow !
    To samo się dzieje jak jeżdzi sie z zatkanymi katami(niesprawnymi) a takie to robią się po około 200-250 tys km....
    A naprawdę rzadko kto wymienia na nowe.....
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •