Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Wątek: Naprawa przepływomierza

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    34
    BMW
    E32 M30B30 '88
    Skąd
    Ząbki
    Jeśli mnie pamięć nie myli to mierząc napięcie między 2 a 3 mierzysz właśnie tak jak piszesz spadek napięcia od tych 5V, natomiast między 2 pinem a masą powinno chyba być dokładnie to napięcie, o które chodzi. Jak nikt nie potwierdzi, to mogę to zmierzyć wieczorem.

    Na spodzie przepływomierza znajduje się plastikowa obudowa (jest przyklejona), pod nią ujrzysz cały mechanizm. Jest tam sprężyna i koło zębate, naciąg sprężyny można regulować przestawiając kółko. Ale ja bym był ostrożny. Ja bym niczego nie regulował, jeśli z pomiarów ci wyjdzie, że przepływomierz jest ok. A czemu w ogóle sprawdzasz przepływomierz? W czym problem?

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez martyman Zobacz posta
    Na spodzie przepływomierza znajduje się plastikowa obudowa (jest przyklejona), pod nią ujrzysz cały mechanizm. Jest tam sprężyna i koło zębate, naciąg sprężyny można regulować przestawiając kółko. Ale ja bym był ostrożny. Ja bym niczego nie regulował, jeśli z pomiarów ci wyjdzie, że przepływomierz jest ok. A czemu w ogóle sprawdzasz przepływomierz? W czym problem?
    Układ zapłonowy jest nowy (palec, kopułka, kable świece), kompresja jest. Spalanie w trasie chyba w normie, moc też jest ale trzepie lekko silnikiem.

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    34
    BMW
    E32 M30B30 '88
    Skąd
    Ząbki
    No to rzeczywiście wszystkie czujniki są do sprawdzenia. A podłączałeś komputer?

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez martyman Zobacz posta
    No to rzeczywiście wszystkie czujniki są do sprawdzenia. A podłączałeś komputer?
    tak ale bez błędów. Dodam że czujnik położenia wału nowy, czujnik temperatury silnika też. Czujnik rozpoznawania cylindrów też sprawdzany. Sonda pracuje poprawnie i też jest w miarę nowa.

    Dlatego zastanawiam się nad tym przepływomierzem.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez martyman Zobacz posta
    Jeśli mnie pamięć nie myli to mierząc napięcie między 2 a 3 mierzysz właśnie tak jak piszesz spadek napięcia od tych 5V, natomiast między 2 pinem a masą powinno chyba być dokładnie to napięcie, o które chodzi. Jak nikt nie potwierdzi, to mogę to zmierzyć wieczorem.
    Sprawdziłem na 2-gim pinie i masie miałem 1.08 V
    Na 3-cim pinie i masie miałem 4.98 V

    Więc mieści się na normach, sprawdzę na wyższych obrotach potem.

    Czyli cały ten układ bazuje na spadku napięcia. Jeśli ktoś by miał więc całkiem uszkodzony przepływomierz można by spróbować zamontować tam dwa rezystory o odpowiednich parametrach i bieg jałowy powinien być dobry. Ale to pewnie i tak bez sensu bo komputer pewnie robi to samo gdy nie widzi oporu :)

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    i tak ms byc bo nie odczytuje ilosci zastsanego powietrza

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez benyhp Zobacz posta
    Ja w swoim przepływomierzu regulowałem napięcie właśnie naciągiem tej sprężyny w środku. Na jałowym miało być chyba 1V z tego co pamietam, a przy 2000tys obrotów mialo byc max 2,5V. Było za mało u mnie, pokręciłem kilka razy aż utrafiłem z napięciem i jest ok. Szczerze zauważyłem różnicę.
    No to zmierzyłem jeszcze raz i wychodzi mi że u mnie przy 3000 rpm jest około 2,1 - 2,2 V a przy 2500 rpm nie ma nawet 2V tylko gdzieś tak 1,8V. Do ilu podregulowałeś to? Poszukaj dokładnych danych jak możesz.

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    34
    BMW
    E32 M30B30 '88
    Skąd
    Ząbki
    Moim zdaniem przepływomierz masz sprawny. Ja grzebiąc trochę w internecie znalazłem to: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=74&t=93218 pod koniec strony jest długi opis sprawdzania przepływomierza i zgodnie z tym opisem na jałowym powinno być 0,5 - 1,5 V, a przy 3000 obr/min 2,0 - 2,5V. Nie wiem na ile pewne są te dane, ale cały ten opis z tego co widziałem jest powielany wielokrotnie w internecie, więc wydaje się być wiarygodny.
    Problemem może być ewentualnie ta śruba, którą przestawiłeś. Pamiętasz w jakim położeniu była wcześniej?

    A sprawdzałeś silnik krokowy? Jeszcze ewentualnie może być coś nie tak z wtryskiwaczem/ami.
    Ostatnio edytowane przez martyman ; 25-02-2011 o 13:55

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    53
    BMW
    E32 730 R6 1990r & E34 525 R6 1991
    Skąd
    Bydgoszcz
    podłącze się panowie do temat, poniewaz jakis czas temu pisalem o dziwacznej pracy mojego auta od razu po odpaleniu i radą byla wymiana przeplywki.nie wymieniłem jej, ale zdemontowałem, wzialem do pracy, wyczysciłem, idealnie wyprostowalem tą górną przykrywke, klapka chodzi elegancko, TIG-iem zaspawalem dziury które porobił poprzedni wlasciciel, by polaczyc przykrywke z dolna czescia przeplywki i zakleiłem ją na jakąś niby cudowną masę łączącą, technologia kosmiczna z tego co mówił mi kierownik, ktory dał mi tę masę.wszytsko jest ok, jest szczelna, automatycznie podeszły mi obroty na gazie, bo nie lapie juz lewego powietrza, odpala nawet na mrozie za 1 razem, (czego nie robiła wczesniej, na benz palila wczesniej tak za 2 razem jak byla w garazu, a na mrozie to i nawet za 10 wkoncu zatrzymala obroty)ale problem jest taki, ze odpalam, na benz,od razu zaskakuje, obroty lecą do 1,8 - 2 tys tak trzyma z 5,6 sekund, potem spadają do 700 i latają sobie od tego 700 do 1100, czasem spadna do 600, samochod sie cały telepie , ale nie zgasnie.jednak gdy chce tak jechac, to wszytsko jest ok, jedzie do czasu az nie dojezdzam do swiatel.tylko stane w miejscu a obroty juz 500 , 400 i wkoncu padnie :( na gazie wszytsko jest ok...
    silnik m30b30 na gazie 2 gen, automat..
    macie jakies pomysły co to moze byc za ustrojstwo. dodam jeszcze , ze jak byla przeplywka zrobiona "po staremu" czyli tak jak zalepil ją poprzedni wlasciciel flet , zwyklym bezbarwnym sylikonem to auto wogole nie bylo w stanie jechac na benz, tylko odpalała, a jak na benz wstawilem jej na postoju nawet do 5tys obr to od razu zgasła i nie przytrzymała obrotów, teraz to sie unormowało...
    BMW - Bardzo Męski Wóz ;-)

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez MaciejMRH Zobacz posta
    czyli tak jak zalepil ją poprzedni wlasciciel flet , zwyklym bezbarwnym sylikonem to auto wogole nie bylo w stanie jechac na benz, tylko odpalała, a jak na benz wstawilem jej na postoju nawet do 5tys obr to od razu zgasła i nie przytrzymała obrotów, teraz to sie unormowało...
    a co miałeś dokładnie klejone w tym przepływomierzu? Którą częścią zasysało lewe powietrze?

    Wydaje mi się że przepływomierz masz ok, tylko teraz silnik krokowy jest brudny albo coś w tym stylu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •