Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Zmieniarka USB/SD i system TOP Hifi/DSP, jest to możliwe

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)

    Zmieniarka USB/SD i system TOP Hifi/DSP, jest to możliwe

    Pomyślałem, że ta informacja ucieszy wielu właścicieli E38 z DSP, którzy chcieliby zmienić zmieniarkę na tę dostępną na allegro z obsługą USB i kart SD.
    Na aukcjach jest informacja, że ta zmieniarka nie działa z systemami DSP z racji korzystania z wyjścia cyfrowego.

    Dzisiaj w pracy dostałem E39 Touring, które miałem doposażyć w DSP.
    Auto ma dużą navi i seryjnie był tu zwykły system stereo.
    Na chwilę obecną mam uruchomione głośniki w suficie(tylne), oraz podłączony wzmacniacz DSP pod tuner BM(w tym przypadku już BM54).


    Z ciekawości podłączyłem zmieniarkę poprzez seryjne przewody(czyli nadal analogowo do tunera BM).
    Okazuje się dźwięk jak najbardziej jest, co oznacza, że jeśli doprowadzić w przypadku systemów DSP dźwięk do tunera BM(w przypadku zwykłego radia pewnie jest podobnie) tak jak jest to w niższych wersjach, to da radę uruchomić zmieniarkę USB/SD dostępną na allegro pod systemem DSP.
    Dźwięk do wzmacniacza DSP w tym momencie będzie biegł tak jak w przypadku radia analogowo z tunera BM.



    Pomyślałem, że zainteresuje to niektóre osoby, stąd ten temat.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar bogdanbruzda
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    56
    BMW
    e38
    Skąd
    Trzebinia
    Witam.
    przepraszam, że nie całkiem na temat, ale widzę, tu jakąś "wyższą szkołę jazdy" audio; a mnie bardzo interesuje temat emulatora zmieniarki CD (trochę mało tej muzyki w moim, wolny wybór płyt, i niekiedy dziury się dają we znaki, jakość płyty też ma duże znaczenie) nie mam DSP, tylko jakąś MKI, lub MKII , ale sterowanie zmieniarki posiadam; więc uknułem, aby samochodu nie psuć, zakup takiego emulatora za 400 stówy z Allegro, podłączenie w miejsce sterowania zmieniarki i schowania wyjścia w schowku. Sprzedający oczywiście twierdzą, że jest to pełen bajer; ale chciałem znać zdanie kogoś kto to używa, lub używał, czy jest to po prostu warte grzechu. Najpierw myślałem o takiej śmiesznej kasecie podłączanej do jakiegoś MP3, ale gdzieś przeczytałem, że to nie jest rewelacja; poza tym pełno "bambetli" przy tym się w samochodzie poniewiera.
    Będę wdzięczny za opinię, bo życia mi brakuje, żeby wszystko zbadać samemu. :-)

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez bogdanbruzda Zobacz posta
    zakup takiego emulatora za 400 stówy z Allegro,
    Spotkałem juz taki za 200zł ;)

    Pierwsza sprawa jest taka, że musisz mieć obsługę zmieniarki typu PI.
    Przy MKII to chyba nie problem, na pewno w polifcie już takowe były.

    Co do umieszczenia zmieniarki w schowku, to problemem jest to, że przy nawigacji radio jest w bagażniku, więc musiałbyś przeciągnąć kabel ze schowka do bagażnika(odwrotnie niż przy zwykłym radiu i zmieniarce)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar bogdanbruzda
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    56
    BMW
    e38
    Skąd
    Trzebinia
    Dzięki za podpowiedź, przeoczyłem, że w e38 wszystkie dodatki audio upakowane są w bagażniku; ale to mi nie przeszkadza, emulator może być w bagażniku obok zmieniarki, przy dużej ilości muzyki nie muszę tam często zaglądać. Martwi mnie natomiast obsługa zmieniarki typu PI (cokolwiek to znaczy); a czy kolega nie wie przypadkiem gdzie się zwiedzieć jakie ja mam PI?; samochód jest przed liftem 1996r.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez bogdanbruzda Zobacz posta
    Dzięki za podpowiedź, przeoczyłem, że w e38 wszystkie dodatki audio upakowane są w bagażniku; ale to mi nie przeszkadza, emulator może być w bagażniku obok zmieniarki, przy dużej ilości muzyki nie muszę tam często zaglądać. Martwi mnie natomiast obsługa zmieniarki typu PI (cokolwiek to znaczy); a czy kolega nie wie przypadkiem gdzie się zwiedzieć jakie ja mam PI?; samochód jest przed liftem 1996r.
    Na 99% masz zmieniarkę P.

    Na klapce zmieniarki masz literkę P lub PI
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar bogdanbruzda
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    56
    BMW
    e38
    Skąd
    Trzebinia
    jeszcze raz dzięki; pobiegłem od razu zobaczyć; mam niestety samo P na zmieniarce; czy "wyrok" że emulator nie pogada z samochodem, nie podlega "apelacji"?

    O czymś takim myślałem, nic nie piszą o wymaganiach, więc się łudziłem :icon_sad:

    http://allegro.pl/cyfrowa-zmieniarka...461718391.html

    Ewentualnie, czy można kupić zmieniarkę PI i na żywioł wetkać w miejsce zmieniarki P, a operacja zakończy się sukcesem?
    Ostatnio edytowane przez bogdanbruzda ; 20-02-2011 o 01:02 Powód: link do zmieniarki

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie
    witam zakupiłem właśnie taką zmieniarkę USB/SD i teraz mam mały problem w ,aucie nie posiadałem fabrycznej zmieniarki CD (ale jak by była to pewnie wersja P).Podobno w wersji przed liftowej sa okrągłe piny a ja dostałem coś takiego na płaskie
    czy ktoś dał by rade mi pomóc :( czy da sie to jakoś podłączyć do mnie np.kupic wiązke z lifta albo coś w tym stylu
    Ostatnio edytowane przez kasin ; 15-10-2011 o 19:42

  8. #8
    Banned
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    53
    BMW
    BMW E38 750 IL 2000R
    Skąd
    TARNOWSKIE GÓRY
    wymien to na okragle piny bo cos takiego ja k przejsciowka nie istnieje, gdyz inne sa tunery radiowe i to jest nie możliwe do wykonania...gosc co ci to wysylal sie pewnie pomylil

  9. #9
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    Zmieniarka z allegro nie działa z fabrycznym DSP te auto jest pozbawione wiązki audio dla analogu !
    Działa tylko w autach gdzie jest dsp dostawione ! i występuje wiązka audio dla analogu.
    Do dsp jest zmieniarka owiele drozsza z cyfrowym podlaczeniem bezposrednio pod dsp i szyne ibus czyli produkcja MAINTRONIC http://allegro.pl/emulator-zmieniark...932569390.html w polsce firma NIEMPOL z Nakła Śląskiego sprzedaje takie cudeńka, reszta zmieniarek nie współpracuje z DSP co są na allegro. A BM54 jest na 12 pinowym kablu zmieniarki a BMW BUSINNESS RDS i BM24 na 10 pinowym kablu zmieniarki i okrągłych pinach. Na podstawie schamatu wyprowadzeń pinów można się wpiąć w instalacje i nie kupować przejściówki.

  10. #10
    www.foto-km.com Vip Awatar extino
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    652
    BMW
    BMW E32 740i V8 M62 1992 SHADOWLINE/E38 750i V12 M73 1999 / E65 745i V8 2002
    Skąd
    Poland
    Cytat Zamieszczone przez kasin Zobacz posta
    witam zakupiłem właśnie taką zmieniarkę USB/SD i teraz mam mały problem w ,aucie nie posiadałem fabrycznej zmieniarki CD (ale jak by była to pewnie wersja P).Podobno w wersji przed liftowej sa okrągłe piny a ja dostałem coś takiego na płaskie
    czy ktoś dał by rade mi pomóc :( czy da sie to jakoś podłączyć do mnie np.kupic wiązke z lifta albo coś w tym stylu
    Zacznijmy od napisania jaki masz modół radia ! bo tam się wpinamy z zmieniarką.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •