Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Renowacja 20-to letniego skórzanego wnętrza

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Ja z kolei nakładałem farbę pistoletem.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar aras232
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    285
    BMW
    bmw 730(e32)i bmw 740i (e38)powrót bmw 730(e32)
    Skąd
    Zielonka
    kiedyś czytałem o renowacji skóry znalazłem link gdzie w necie koleś opisywał jak nakładać czyścić i takie tam wyszło mu naprawdę bardzo ładnie po pół roku odświeżył link napisał że skóra zaczęła się marszczyć i po tym czasie wyglądała jeszcze gorzej niż przed renowacją była to jego pierwsza renowacja. czy macie jakieś doświadczenie lub widzieliście jak skóra zachowuje się po dłuższym użytkowaniu.

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    elegancko...tapicerkę mam w lepszym stanie ale chyba ja odświeżę...Bardzo fajnie to wyszło...

  4. #14
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    jak odnawialem poprzednia tapicerke wygladalo to mniej wiecej tak, zaglowek


    nie bijcie za ten żółty kolor, nie ja wybieralem obszycie tym kolorem
    przed


    po


    skora byla miekka, po ugniataniu kciukiem zaglowka, skora wracala do pierwotnej postaci, nie odksztalcala sie trwale, jak juz pisalem, renowacje robilem w miesiacach letnich, przez conajmniej 3 miesiace auto bylo uzywane do codziennej jazdy i nie bylo klopotu ze schodzeniem farby czy luszczeniem sie. Wg mnie podstawa to dobrze oczyszczona powierzchnia i po nalozeniu farby ilosc czasu jaka sie czeka na wyschniecie i oczywiscie zakonserwowanie
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 31-01-2011 o 19:05

  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    W pełni zgadzam się z yaz'em, minął prawie rok od renowacji wnętrza u Kubanka i nadal cieszy oko, a farba nigdzie nie marszczy się i nie schodzi. Z dobrze przeprowadzonej renowacji będziecie zadowoleni ;-)

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Witam,to ja też się pochwalę,bmw e30 cabrio,rocznik 89,tak wyglądała tapicerka przed regeneracją:
    http://img34.imageshack.us/i/1001063.jpg/
    Po regeneracji: http://img41.imageshack.us/i/1001070.jpg/

    zdjęcie zostało zrobione po naniesieniu mleczka do skóry dlatego tak się świeci,teraz jest bardziej matowa.
    Materiały użyte do regeneracji skóry: http://img30.imageshack.us/my.php?image=1001065.jpg
    dodam,że acetonu poszło 3 butelki,szmat niezliczona ilość ,3 gąbki do zmywania naczyń (idealne do rozprowadzania i wcierania farby).
    Od renowacji minęło dwa lata i wszystko jest ok,podstawa to dobre przygotowanie,nic nie schodzi i nic się nie marszczy,dodatkowo co pół roku nasączam skórę specjalnym zmiękczaczem Gliptone Conditioner,lico skóry jest sprężyste i miękkie,skóra nie jest wysuszona i nie pęka.
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 01-02-2011 o 18:31
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  7. #17
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    chetnie obejrze efekty dzialania kolego, ale popraw linki, bo teraz nie bangla :icon_smile:

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Poprawione,a to zdjęcie wykonałem w tamtym roku:
    http://img688.imageshack.us/img688/8711/siedzenia.png
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez marek1132 Zobacz posta
    co pół roku nasączam skórę specjalnym zmiękczaczem Gliptone Conditioner
    Gliptone spopularyzował się tu na forum kilka sezonów temu, ja również używam, wcześniej korzystałem z różnych innych środków.

    Za jakiś czas spróbuje zakonserwować dwie skórzane kierownice, w oryginalnym fabrycznym przeszyciu.

    Widzę że u Marka jest taka sama. Ciekawe czy Conditioner zrobi na tym robote.
    Czarne e32 w benzynie!


  10. #20
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    polecam też www.lederworkshop.pl

    Ceny wydaje mi się że bardzo dobre (pytać o zestaw jak coś a nie o samą "bazę").Polecam...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •