Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 137

Wątek: Usuniecie katalizatorow ! Czy ktos to robil ?

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar budek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    96
    szczerz mówiąc nie słyszłem żeby po wycięciu kata auto gorzej chodziło, wręcz odwrotnie,

    niemcy także wycinają katy żeby zyskać ponoć parę koni :-D

    w poprzedniej E39 wybiłem kata tzn sam środek, puszki zostały i chodziła bez problemu lecz było trochę głośniej (metaliczny dzwięk) i chyba po 2 miesiącach zamiast pustych puszek dałem tłumik przepływowy (nie żdną strumienicę ), śmigała jak burza bez żdnych problemów


    pzdr
    Kiedyś
    E39 523iA Touring,E38 740iA

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    witam mam podobna sytuacje katy w e38 3.5 m62 sie wysypaly auto jest zmulone i chodzi jak smieciara - brzeczy w tlumiku. do strumienic jestem zrazony bo probowalem tematu w e32 i nie bylem zadowolony z racji dzwieku. chcialbym miec ciche auto tak jak na orginalnym wydechu i nie miec problemow z przegladem, sada lambda itd. czytalem poprzednie posty i zglupialem bo sa tak rozne opinie i jestem w malej kropce. mysle nad otwarciem katow wyjeciem tego co z niech zostalo i zlozeniem wszystkiego znowu w calosc. co wy na to ?

  3. #13
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Jezeli oproznisz puszki po katach - to auto bedzie jeszcze glosniejsze niz na strumienicach - a dzwiek metaliczny.


    Sebek

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    86

    Re: Usuniecie katalizatorow ! Czy ktos to robil ?

    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    Moja e38 powoli zbliza sie do 220 tysiecy kilometrow.

    Podejrzewam ze do tej pory jeszcze nikt w niej nie zdazyl wymienic katalizatorow.

    Z tego co czytalem - w e38 katalizatory lubia sie sypac - i zapychaja tym samym uklad wydechowy - a co za tym idzie - nastepuje spadek mocy - i "przymulenie" auta.

    Nowe katalizatory kosztuja w BMW - mala fortune - podruby tez nie malo - a nie wiadomo - czy wogole beda poprawnie dzialac.

    Pomyslalem ze moze by tak je usunac kompletnie - wyciac puszki - oproznic i wspawac zpowrotem.

    Czy ktos z was praktykowal juz ta technike ? Jezeli tak - to jakie sa efekty ?
    Będzie działać normalnie, żadna moc nie spadnie i wszystko będzie hulać jak hulało, mąż robił wydech w bmw 5 i teraz będziemy robią w 750, ( oczywiście wyrzucił katalizator)

  5. #15
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Ja juz ze swojej katy wycialem - jest to opisane w innym watku - jestem bardzo zadowolony.

    Co do 750 i strumienic - moga lecz nie musze pojawic sie problemy spowodowane 2 sondami lambda za katami.

    Po wycieciu katalizatorow - beda zczytywac dane z "nieoczyszczonych" spalin.

    Kronos zrobil to u siebie - trzeba z nim porozmawiac jak sie to odzwierciedlilo na pracy silnika w jego aucie.


    Sebek

  6. #16
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Anetko - cytowałaś posta z przed roku :) To kawał jak dla Sebka ;D

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Dla mnie usuwanie katalizatorów to niezbyt mądry pomysł... :?
    Zastanówcie się co robicie....Wszyscy chcecie oddychać czystym świeżym powietrzem, a jednocześnie wycinając katalizator świadomie bardziej je zanieczyszczacie... :|
    W jakimś celu przecież są one montowane, na pewno nie po to żeby celowo ograniczać moc naszych silników....
    Czy zysk tych paru koni jest wart utraty zdrowia...?Wielu z was pomyśli, że przecież nic się nie stanie, bo co tam jedno auto bez kata zmieni w środowisku naturalnym, ale tak chce zrobić lub zrobiło jak widać wiele osób...
    Więc może wszyscy wywalmy katy i wróćmy do benzyny ołowiowej, która przecież też dawała lepszego kopa od bezołowiówki, a co tam nowotwory i inne choróbska....
    Sorry za moralniaka, ale takie jest moje zdanie na ten temat... ;)

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    86
    Każdemu kto dzisiaj odpowiedział na ten temat zwróciłeś uwagę czy tylko mi?

  9. #19
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Slowik - przyznam ci ze masz racje.

    Lecz decyzja o usunieciu katalizatorow zostala podjeta ze wzgledu na problemy z praca silnika.

    Katalizatory byly juz mocno przypchane i silnik sie juz doslownie dusil.

    Koszt - nowych ceramicznych katalizatorow mnie przerazil - takiej sumy w moj samochod juz nie zainwestuje ......

    Co do emisji spalin - jezdze na LPG - dlatego ilosc szkodliwych zwiazkow jest w tym momencie i tak duzo mniejsza bez katow niz na benzynie z katami.


    sebek

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Sebek
    Co do emisji spalin - jezdze na LPG - dlatego ilosc szkodliwych zwiazkow jest w tym momencie i tak duzo mniejsza bez katow niz na benzynie z katami.
    sebek
    Wydaje mi się Sebek, że nie masz do końca racji...Kiedyś w Escorcie miałem wycięte katy i na analizatorze spalin na gazie miał gorszy skład niż na benzynie i znajomy diagnosta wcale nie był tym zdziwiony...Po prostu skład mieszanki na benzynie jest dużo bardziej optymalny niż na gazie, no chyba, że ktoś ma taką super instalkę jak Ty... ;)
    A tak na marginesie to gdzieś ostatnio czytałem, że spaliny na gazie wcale nie są takie czyste jak się wszystkim wydaje... ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •