Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: e38 750 zalety i wady

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    51
    BMW
    740iA e38 1999r.
    Skąd
    Łowicz

    e38 750 zalety i wady

    Jest to mój pierwszy post (poza przedstawieniem się w odpowiednim dziale) więc proszę o wyrozumiałość.
    Przeszukałem już chyba całe forum ale na temat e38 v12 mało jest informacji, dlatego pozwoliłem sobie założyć ten wątek.
    Proszę powiedzieć mi, drodzy użytkownicy, jakie bolączki trapią silnik v12. Zalety tego silnika są w zasadzie mi znane ponieważ coś niecoś udało mi się wyszukać na forum ale czy ten silnik i skrzynia są bezawaryjne? Zrezygnowałem z kupna e38 4,4 po lifcie (choć ta wersja mi najbardziej odpowiadała) ze względu na to, że jest to silnik z podwójnym vanosem, który podobno jest wadliwy. Kolega z forum polecił mi 750-tkę v12 z tego względu, że auto po lifcie nie posiada vanosa. Jednak ja gdzieś na forum wyczytałem, że silnik M73N (wkładany do 750-tki po lifcie, przed liftem był M73) posiada również vanos. Czy ktoś na forum orientuje się jak to jest z tymi silnikami v12 i czy ten vanos również w tym silniku jest wadliwy?
    Jeszcze jedno pytanie, które zapewne zirytuje większość posiadaczy 750-tki, czy ten silnik można zagazować bez większej szkody dla niego?
    Pozdrawiam Krzysiek.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Ja mam m73n. Nie ma vanosa, silnik prosty w obsłudze jak się ma trochę pojęcia o mechanice.
    +:
    mało awaryjny, prosty w obsłudze i naprawach, nie jest wysilony a przez to długowieczny, mniejsze zużycie paliwa w stosunku no m73 sprzed liftu (12-19l), ceny części na przyzwoitym poziomie (nie warto szukać zamienników bo w BMW oryginały są tańsze), bardzo kulturalnie pracuje
    -:
    wypaczające się uszczelki pod kolektorami ssącymi (można sprawdzić samostartem - psikasz w okolice uszczelek i patrzysz czy zmieni się praca silnika), trudna wymiana kabli WN i świec oraz ich ilość, strasznie ciasno pod maską.
    więcej bolączek moim zdaniem nie ma.
    Zagazować można bez problemu, ale tylko w sprawdzonym warsztacie. Koszt ok. 7500PLN. Bardzo dobrze chodzi na Stag-u. Nie warto pchać kasy w BRC albo inny wynalazek. Na dobrej instalacji chodzi bez problemu. I nie daj sobie usunąć oryginalnych filtrów powietrza zastępując je g...nymi stożkami bo będzie problem. Gazownik z doświadczeniem wie gdzie włożyć reduktory gazu tak, aby nie przeszkadzały.
    Jeżeli będziesz miał jeszcze pytania, to pisz.
    Pozdrawiam.
    monster_pl

  3. #3
    Vip Vip Awatar casi123
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    311
    BMW
    e-38 750
    Skąd
    Gdańsk
    hm po czesci zgodze sie z kolega. ciezka wymiana swiec, uszczelki innych wad nie widze. co do gazu ja mam BRC( jesli masz ochote wyszukaj moj post gdzie opisalam dokladnie temat gazu ) i zupenie nie mam problemow trzeba tylko pilnowac jego serwisowanie, ale musi to zrobic gazownik-elektronik ktory wie co robi, ale skad cena 7500PLN???????? chyba za jedna instalke ale tam sa dwie.hmmmmmmm moze macie super promocyjne ceny nie wnikam. ja jezdze duzo wiec smialo polecam :)
    Pozdrawiam........

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez casi123 Zobacz posta
    hm po czesci zgodze sie z kolega. ciezka wymiana swiec, uszczelki innych wad nie widze. co do gazu ja mam BRC( jesli masz ochote wyszukaj moj post gdzie opisalam dokladnie temat gazu ) i zupenie nie mam problemow trzeba tylko pilnowac jego serwisowanie, ale musi to zrobic gazownik-elektronik ktory wie co robi, ale skad cena 7500PLN???????? chyba za jedna instalke ale tam sa dwie.hmmmmmmm moze macie super promocyjne ceny nie wnikam. ja jezdze duzo wiec smialo polecam :)
    Pozdrawiam........
    U nas tyle kosztuje instalacja. I nie jest to jakieś dziadostwo. Dziadostwo to miałem wcześniej założone w warsztacie pod szyldem Czakramu w Bydgoszczy:) Dlatego wymieniłem i teraz jest tak jak być powinno. Dla jasności 7500PLN na DWIE strony silnika w dobrym warsztacie:)
    Pozdrawiam
    monster_pl

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Wyliczanki bez cen konkretnych cześci jak np. wspomniane uszczelki kolektorów są bez sensu.
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Ze swojej strony uważam, że warto po przebiegu np. tak jak u mnie 350 tyś. wymienić termostat (trochę pracy jest ale można to zrobić samemu). Koszt ok. 270 zł - tylko oryginał do 750 nie ma zamiennika. Dodatkowo przy wymianie dobrze trzeba obejrzeć rurki, te na rysunku nr 20 i 21 (ok. 20 zł sztuka).
    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...trol_air_pump/
    Na 99% będą sparciałe. I tak jak reszta pisała innych poważniejszych rzeczy raczej nie ma. Wczoraj czytałem Auto Moto i pisali, że według raportu chyba Dekry, w przedziale 10-11 lat Bmw 7 ma 28,7 % odsetek różnych awarii, to raczej nie jest źle na tak zaawansowane technicznie auto. No i chyba jeszcze wycieki paliwa ale to już nie tylko w 750. Jak coś to pytaj, podpowiem w miarę możliwości oraz swojego skromnego 2 letniego doświadczenia z 750. Dla mnie 5.4 to potęga nawet przy tym spalaniu. :DDDDD
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,104
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    To i ja się wypowiem.
    Silnik super, długowieczny. Przyzwoite spalanie, niezłe osiągi. Niezapomniany dźwięk. Owe uszczelki pod kolektor kosztują ok 2tys. jakby się ktoś pytał. Warto powymieniać węże gumowe bo od wysokich temperatur i wieku lubią się kruszyć. Węże paliwowe też lubią popuszczać.
    Ze skrzynią różnie bywa. Ja nie narzekam.
    Ogólnie przez prawie 2 lata użytkowania mogę polecić 750. Dużym plusem jest to że 750tki zazwyczaj są bardzo bogato wyposażone. A jak ktoś jeździ mało to myślę że taniej wyjdzie kupno V12 i jeżdżenie niż kupno np 728 i dokładanie tych wszystkich bajerów.
    Nie kupiłbym juz chyba innego modelu.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Ja myślę ,też ,że kupuje coraz większe pojemności,miałem kupić 4,0 lub 4,4 ale kupiłem 3,5 L ,teraz brakuje czegoś ,podejrzewam ,że 5,4 L usatysfakcjonowałoby mnie,ja już kocham V8,a co by było jakby "grało" 12 garków,pewnie spałbym w garażu. hehe...pzdr.zazdroszczę czasem tym co mają takie pojemności,....

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,104
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez jerzyw Zobacz posta
    zazdroszczę czasem tym co mają takie pojemności,....
    Nie ma co zazdrościć trzeba kupić i cieszyć się radością z jazdy :) Z czystym sumieniem mogę polecić. Nie ma się czego bać. Ja na początku mojego zainteresowania E38 o innym aucie nie chciałem słyszeć jak 728 bo tanio i w ogóle. A teraz jak na to patrze to nie żałuję. Kilka litrów więcej na 100km rekompensuje ten dźwięk, kultura pracy i wygląd. Bo otwierając maskę widzi się taką harmonię lewej i prawej strony :p Coś w tym silniku jest magicznego.
    Ale oczywiście innym jednostkom nic nie można zarzucić. V8 ma też swój charakterystyczny niepowtarzalny pomruk. R6 mi się też podoba. To wszystko jest kwestia indywidualnego wyboru, gustu i często przypadkowemu trafieniu. Bo nie sądzę że ktoś będzie wybrzydzać piękne 725 z udokumentowaną przeszłością perełkę na rzecz np 740 z jakiegoś przydrożnego komisu, w 3 odcieniach, zostawiające 4 ślady z dziurami w siedzeniach oraz przebiegiem 150kkm.
    Ostatnio edytowane przez Supermen ; 07-02-2011 o 20:49
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta
    uszczelki pod kolektor kosztują ok 2tys.
    Czy to chodzi o te nr 8 i 9 na rysunku a dokładnie o kołnierze uszczelniające?
    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...nifold_system/
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •