Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Car audio bmw e38

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun

    Car audio bmw e38

    jak w temacie:) chcialbym zeby w mojej e38 dobrze gralo:) nie chce ruszac seryjnego radia:) ma byc wszystko ori na panelu:) jak to jest z glosnikami innymi nmiz seryjne podlaczonymi pod ori radio? pociagnie w ogole cos?:. jak podlaczyc sub itd?:) niech sie wypowie ktos kompetentny:) co i jak ugryzc zeby ori radio zostalo:) a glosniki + sub i wzmak byl inny lepszy dokladany:) i prosze zeby pisal ktos kompetentny naprawde:) kto ma o tym pojecie:) i nie napisze mi odp w 2 zdaniach co i jak:) taka prosba ode mnie:* (podohbny temat zalozylem ale jakos tak sie offtopowo zorbilo:) )

    konkretnie :) kto ma pozmieniane glosniki + dolozony wzmak:) jak to gra jak to zorbil itd itd:)

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Masz nawigację czy zwykłe radio?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    60
    BMW
    BMW 750I xDrive 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Witaj, nie będę bardzo rozpisywał się na temat car w bmw 7, ale jeśli masz podstawowy system to czeka cię dużo pracy. Ja bardzo długo siedziałem na necie i szukałem czegoś o audio w naszych autach, jest tego dość sporo i nawet z sensem rozpisane. Ja miałem podstawowy system, czyli kaseciak bez zmieniarki, bez wzmaka itd. Podchodziłem do tematu długo i tak: w tylnych drzwiach wymieniłem głośniki na dwudrożny zestaw hertza 130mm, nic nie kombinowałem z drzwiami tylko je bardziej wytłumiłem. W bagażniku mam skrzynię 55L z głośnikiem Infinity Reference 1250 (300W w RMS) napędza go wzmacniacz monoblok JBL GT5-A3001, oczywiście żeby dźwięk bardziej dochodził do wnętrza wymontowałem rękaw na narty. Dźwięk jaki generuje ten zestaw jest dla mnie wystarczający, aha niestety radio fabryczne jest trochę do bani i zamontowałem Alpine z USB. Na wiosnę muszę wytłumić całą klapę bagażnika bo trochę podskakuje jak dom głośniej, wymienić na jakieś porządne głośniki w przodzie ale też 130mm i będzie super a bas naprawdę powala. Pozdrawiam i do dzieła. Jeśli mażą ci się większe modyfikację to poszperaj na forach, są nawet opisy jak przerobić przednie drzwi pod większe głośniki.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    i jak z tym radiem alpina Ci dziala kierownica?:> pewnie w ogole?:> a jak telefon?:> tez pewnie ma w dupie to radio? a reszta sterowania radia z panelu?:> jak bym chcial wymienic radio to bym tematu nie zakladal:D ma byc oryginalne radio:P i to co da sie z nim zorbic:D dla mnie dokladanie tam radia to pomylka jakas...

    mam kaseciaka bez navi :) i zmieniarke na 6cd :) i nie chce ruszac niczego w panelu przdnim:) ma byc ori radio:) i to co da sie z niego wycisnac:) (wyprowadzic wyjscie na wzmak?) (podlaczyc line in) itd ?

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    U szajboosa wyprowadziłem 2 pary RCA z tunera radiowego(w twoim przypadku radia), przód i tył.
    Do tego doszedł wzmacniacz, na początku był 4 kanałowy Yamaha, raptem 35W RMS na kanał(radio ma maks 20 i marną wydajność prądową) i głośniki z przodu zastąpił zestaw odseparowany kupiony okazyjnie VDO HPC1300(5-10lat temu kosztował 1kzł, ja go kupiłem za 200zł z wysyłką, nowy). Grało to znacznie lepiej od serii. Aldik szukał subwoofera w bagażniku.
    Nadal wyglądało to jak seria, bo wzmacniacz wylądował w miejscu seryjnego wzmacniacza z DSP(czyli za zmieniarką w lewym boczku). Tak to jeździło przez jakiś czas.
    Niedawno, z prawej strony bagażnika wylądowała podstawka pod drugi akumulator, razem z innym materiałem(jak to bywało np. w longach). Wzmacniacz aktualnie jest 6-cio kanałowy nad akumulatorem(Yamaha leży z powrotem u mnie :D ). 4 kanały są zmostkowane i zasilają przód co daje 130W RMS na kanał na przodzie, pozostałe 2 kanały(55W RMS) zasilają tył.
    Względem poprzedniego setupu poprawiła się dynamika. Przy większych głośnościach sprzęt nadal się nie kończy jak to było poprzednio(ma zapas mocy)

    Do zasilania wzmacniacza wykorzystałem jeden z wolnych bezpieczników nad akumulatorem(akurat był 50A). Masę wziąłem prosto z klemy akumulatora.
    Do włączenia wzmacniacza wykorzystałem bodajże biały przewód załączający tuner radiowy w bagażniku(szajboos ma navi).

    Póki co, drzwi nie są wygłuszone, jedyne co zostało zrobione to w puszkach za głośnikami są wycięte otwory, żeby głośnik grał w drzwi, a nie dusił się w małej puszcze(gdyby te pudła miały 3-4 razy większą pojemność to nawet bym tego nie robił), no i puszki są oklejone matą bitumiczną, żeby zmniejszyć ich ew. brzęczenie.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    60
    BMW
    BMW 750I xDrive 2013
    Skąd
    Wieliczka
    W moim aucie nie ma wyglądać tylko ma grać, alpina mi działa z kierownicy , a telefon jeszcze nie ale pracują dla mnie nad tym. Wcale nie namawiałem do zmiany ORYGINALNEGO WYSTROJU AUDIO ale napisałem co ja mam założone i jeżeli masz problem z ORYGINALNYM RADIEM to się wysil i użyj szukajki Nara
    Ostatnio edytowane przez pitak ; 26-01-2011 o 20:24

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    Witam. Przymierzam się na zakup głośników do e38 czy mógłby mi ktoś napisać jaka jest głębokość montażowa, aby można spokojnie wsadzić tam głośniczek bez żadnych przeróbek?:) rozumiem, że wchodzą tam na pewno 13cm??

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    JointoVicz - W tym temacie masz opisane ładnie jak wyprowadzić sygnał analogowy na wzmacniacz...(przejrzyj cały, bo główny temat jest inny)
    http://7er.pl/showthread.php/10126-B...-końcówki-mocy
    Edit:
    Alem sie zakręcił temat chyba juz dawno zrealizowany:D
    Ostatnio edytowane przez tomgtdek69 ; 08-01-2012 o 22:27
    V8 Garage

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cokolwiek byś nie kupił to pakowanie je w seryjne miejsca pod seryjnym radiem/wzmacniaczem to wiele nie zyskasz.

    JBL GTI 5" da sobie radę w takiej małej objętości, tyle, że potrzebny jest dobry wzmacniacz min. 60W na kanał o dobrej wydajności prądowej. Kolejna sprawa, że ta puszka przy tym głośniku będzie robić za membranę, tak będzie rezonować.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    Dokładnie JBL GTI wchodzą, grają dobrze fakt radyjko ori lipa, zmieniłem na KENWOOD'a ( wbudowany procesor dzwięku) i gra pięknie i czysto a przede wszystkim nic nie puka i stuka a żeby wszystko działało dokupiłem specjalnie urządzonko do radyjka by kierownica i telefon działały jak należy ( na allegro 250zł). Do bagażnika trafił komplet MAGNAT'a tuba 500 RMS, była większa ale brak bagażnika zacząl doskwierać:) poza tym ma grać wewnatrz autka.
    BMW - radość z jazdy!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •