Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 114

Wątek: zimowy remont rozrządu kilka pytań m62tub44

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl

    zimowy remont rozrządu kilka pytań m62tub44

    Witam z racji tego ze mój rozrząd hałasuje juz dosyc mocno zamierzam sie nim zając.. szukałem na forum ale zadnej fotorelacji nie znalazłem, jest cos w sieci z forum landrowera niestety moja angielska słaba.. ogólnie poszukuje blokad do m62 z vanosem ....ponoc mozna tez na zwykłych blokadach do m60 ustawic vanosa tego niewiem dokładnie dlatego wszelkie informacje na ten temat mile widziane.. słyszałem tez o mozliwosci wyporzyczenia takiej blokady pod zastaw np.. moze ktos praktykował... zamierzam wymienic: łancuch ,napinacz olejowy, slizgi raczej wszystkie ,vanosy , no i chyba szklanki tez to sie okaze bo lewy katalizator w kolektorze mam zapchany nie wiem czy głowicy nie bede musiał zwalic... cisnienia na garkach równo trzyma około 12.5 bar..

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Rozrząd można ustawić bez blokad :) Wystarczą dwie osoby i nie ma z tym większych problemów.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    47
    BMW
    e38 735i 99' e65 760i 04'
    Skąd
    Jawor / Wrocław
    popatrz moje posty wkoncu m62b35tu to to samo
    Gdyby nie Niemce nikt z nas nie jeździłby w BEEMCE!!!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    http://tech.bentleypublishers.com/se...E39.Vanos2.pdf

    tu mam schemacik po angielsku fajne rysunki i opis ale moze byc problem z tymi blaszkami od czujników wałka rozrządu bez org blokad co wy na to chłopaki ?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Też myślałem, że potrzebne są oryginalne blokady. Okazuje się jednak, że ich nie trzeba :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    wprawdzie kalendarzowo zima sie konczy ale wkoncu zabrałem sie za mojego dieselka.. mam nadzieje ze wyeliminuje ten dzwiek



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    widać ewidentnie ze ktoś tam niedawno grzebał... widać na misce od środka ze ktoś tam nagar skrobał, widać ze łańcuch pompy oleju luźny i w silniku czarno , no i ten główny łańcuch jakiś za biały w stosunku do reszty... kręcąc wałem zauważyłem ze wałki ssące poruszają się z przerwami jak im się chce.. niedługo rozbieram dalej puki co dorabiam sobie blokady wałków i ten kołek do koła zamachowego... Ps kulkę z napinacza hydraulicznego znalazłem w misce...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Łańcuch, szyna zwrotna i napinająca były bankowo zmieniane. Nie wiem jak jest z prowadzącą bo jej praktycznie nie widać na fotkach. Koniecznie zmień uszczelki pod pokrywami i uszczelniacz wału bo obrzygany jest zdrowo. Jak chcesz to mam nowe uszczelki tych małych dekli i nowe uszczelniacze zaworów vanosa. Wszystko victora reinza.
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...47&hg=11&fg=10
    nr 4,5 i 9 z rysunku.
    Przy okazji zamów sobie też uszczelniacz 3 z tego rysunku.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Rafciu ja to mam wszystko z aso już zamówione... szyna prowadząca tez się tak świeci... myślę napiąć łańcuch od pompy oleju zmienić vanosy i wsio... podejrzewam ze ktoś to na szybko robił, bo szyny łańcuch w miarę sierze a np uszczelki dekli się sypały jak próchno i to samo wszystkie inne gumowe..uszczelniacz tez mam nowy.. co sądzisz o tym nagarze płukać to czymś ?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Jak już masz wszystko na wierzchu wyjmij pompę oleju i ją dobrze umyj i skręć i wymień też oringi. Napnij od niej nieco łańcuch, zmień vanosa i ogień :D
    Co do nagaru, to chyba go jeszcze w silniku nie widziałeś :P



    Ja bym to zostawił. Niczym tego nie wypłuczesz.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Na początek gratuluję samozaparcia ;-) Tak z ciekawości spytam: vanosy wkładasz kompletne nowe z serwisu, czy regenerowane jakimś sprawdzonym sposobem? Bo cena jednak trochę straszy.. Ale czego się dla siódemki nie robi :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •