Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 114

Wątek: zimowy remont rozrządu kilka pytań m62tub44

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.

    Wink

    Panowie czyli w m62b35 też rozrząd po 200tys. do wymiany,ja chyba osiwieję do końca,a wszyscy mówią ,że spoko 300-400 tys. zrobisz,bez nikakich problemów,nie mam vanosów,ale już mnie to kolnęło,bo wiem co była ze skrzyniami automatycznymi z olejem,tez mówili ,że się nie wymienia,jak zmieniałem w Mysłowicach u Szymona,oglądałem filtr i już wszystko wiem,...czyli trzeba wymieniać ,kto mi powie ile cała operacja może kosztować,nie utracę płynności finansowej?
    Ostatnio edytowane przez jerzyw ; 07-02-2011 o 16:22

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    346
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Witam, właśnie został wymieniony rozrząd w mojej i mogę pomóc (np. odnośnie spisu części do wymiany). Zaznaczam że nie jestem mechanikiem ale wymianę tego rozrządu zalecałbym po 350000 km wtedy chyba jest ostatni dzwonek u mnie rozsypał się teflon na ślizgu głównym przy 385000 km. Wymiana kosztowała 1000zł + części. Nie polecam warsztatu Stando Wrocław (ze względu na ceny - 5000zł wymiana). Sporo nerwów naszarpanych ale już po kłopocie i BETA serce ma zdrowe. Dziękuję za pomoc Bayerishe, Perszingowi i Matiemu e-28 pozdrawiam was koledzy.
    Broń Masowego Wyprzedzania

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Witam po przerwie dziś doszły z samego rana vanosy jutro odbieram.. ogólnie to od wczoraj wziąłem wolne żeby w końcu jakoś ruszyć ten sen zimowy mojego motoru .. dzisiejszy dzień spędziłem na dorabianiu blokad wału, wałków ,i tych blaszek od czujników wałków... dla potomnych powiem tak w wał wchodzi bolec o średnicy 12mm z przetoczeniem na 8 mm długość około 8 cm... te blaszki od walków ssących to zwykła śruba m8 przetoczona za pomocą pilnika i wiertarki stołowej na 6mm... blokada walków to grubsza robota ja użyłem płaskownika 30mm x 8mm i kwadratowego pręta 10mm... ważne i dosyć trudne do zmierzenia: średnica wałka 26mm odstęp od jednego do drogiego wałka 108 mm kąt 90stopni i to wszystko... poniżej parę fotek i jutro reszta zabawy... ogólnie chciałem powiedzieć ze sposób maczania w ropie nie sprawdził się absolutnie i nic to nie dało...



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us

    zdjecie dla tych którzy twierdzą ze sie nie rozbiera nastawnika w m62tu


    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us

    a tu z kolei paradontoza dopadła moje kułko zebate... brak jednego zeba swiadczy o nieumiejetnym sciagczu.. tak czy siak do wymiany bo juz rowek po uszczelniaczu sie zrobił..



    Uploaded with ImageShack.us

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Zazdroszcze wiedzy i samo zaparcia. Sam bardzo zaluje ze nie umiem ogarnac potrzebnych rzeczy w swoim samochodzie i ze wszystkim tluke sie do mechanikow.

    Czym objawiala sie potrzeba wymiany rozrządu? Rozrząd wydaje jakies dzwieki np grzechocenie lub cos podobnego do vanosów ?

    Cene vanosów podales w euro. Nie mieszkasz w PL czy o wiele taniej bylo sciagnac je z Niemiec ?
    Ostatnio edytowane przez tomaszeklolek ; 10-02-2011 o 02:22
    e38 m62TUb44 740i

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Cytat Zamieszczone przez tomaszeklolek Zobacz posta
    Zazdroszcze wiedzy i samo zaparcia. Sam bardzo zaluje ze nie umiem ogarnac potrzebnych rzeczy w swoim samochodzie i ze wszystkim tluke sie do mechanikow.

    Czym objawiala sie potrzeba wymiany rozrządu? Rozrząd wydaje jakies dzwieki np grzechocenie lub cos podobnego do vanosów ?

    Cene vanosów podales w euro. Nie mieszkasz w PL czy o wiele taniej bylo sciagnac je z Niemiec ?

    Hej mieszkam w Holandii.. tu jest 19% vat (btv) u mnie rozleciał sie napinacz olejowy ale już ktoś tam grzebał i źle go wcześniej poskładał.. grzechotało i waliło po osłonie vanos już tez swoje przeżył..dziś odebrałem części mam juz wszystko dziś nie miałem aparatu jutro trzasnę fotki.. powiem tyle ze drogo bo ja już ponad 1100 euro na same części.. roboty własnej i materiału na blokady nie liczę...


    wciaz nie wiem jak ustawic owe vanosy czy maja byc wsuniete czy wysuniete czy do konca czy tylko troche
    niby jest to w tym pdf z pierwszej str ze jakos miernikiem, ale nie kumam o co chodzi
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 11-02-2011 o 01:40

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl


    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us

    Trochę poczyściłem głowice i wstępnie ustawiłem rozrząd.. odkręcałem stopki wałków w nich sa kanaliki od smarowania były nieźle zasyfione.. w zakamarkach głowicy tez sporo szlamu to jak bitex wygląda jak go benz rozpuścimy.. wanosy dałem w lewo do oporu i przykręciłem do wałków... pyt na szybko z jaką siła dokręcić te śruby od kół rozrządu wanosów przy głowicy ?

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    346
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Ale błysk, pięknie to wygląda trzymam kciuki mati:)
    Broń Masowego Wyprzedzania

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Maxtoto jaki błysk silnik czarny jak smoła jak by to na dobrym syntetyku latało to by w środku było biało nawet przy 300tys.... no może robić wrażenie przepustnica która zmieniałem z dwa miesiące temu.. Rafciu miał racje co do uszczelniacza ciekawostką jest to ze na starym nie było wogóle sprężynki...dziś brat dostarczył mi info na temat siły z jaką należy dokręcić koła zębate wału i walków... założyłem kilka osłon pompę wody.. jutro muszę zadziałać bo w pon do pracy..
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 17-02-2011 o 17:36

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Co do wyczyszczenia silnika, jest specyfik , zdjęcia ładuje niżej, przy składzie 1:1 po 20 minutach moczenia efekt wyglądał tak : http://img268.imageshack.us/g/img8433u.jpg/ Niestety nazwy środka nie znam bo na bańce go nie ma, wiem jedno czyści wszystko. Jak byś potrzebował to zawsze jakoś logistycznie to da się rozwiązać.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0b84a4a3b.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...077cc175e.html
    Ostatnio edytowane przez bitek-bitek ; 13-02-2011 o 16:19
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Ja polecam takie coś:
    http://www.sulima.pl/index.php?type=product&id=15
    Myłem tym silnik i efekty są takie jak u bitka:










    Jedyny minus stosowania takich środków, to konieczność zdemontowania części. Owy środek działa jeszcze lepiej w połączeniu z gorącą wodą. Dosłownie widać jak wyżera bród. Bez niego i bez dobrego karchera chyba bym się załamał skrobiąc ten syf :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •